Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

bodybuilding

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
djlex

djlex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.08.2009
Salut.Am 15 ani jumate 1.75 si am 64.7 kg. Am facut sala timp de 9 luni. Primele 5 luni am facut natural fara suplimente urmatoarele 2 am luat gain fast. A 8 luna am consumat kre-alkaline iar a 9 lun am consumat ideal protein. In tot acest timp de la 28 de cm in brat la cald am ajuns la 36.5(tot la cald).La rece am crescut de la  27 la 35. Iar in greutate de la 58 la 65.5kg.Saptamana trecuta  am fost la Costinesti 10 zile in care nu am facut sala....si nici nu am mancat prea bn deoarece manacarea era dezastroasa la acea pensiune. Cand am ajuns aks si m-am masurat aveam 33 la rece iar la cald 34:O. Asta din cauza creatinei din cate stiu eu. Urmatoarele 3 saptamani voi pleca la parinti in Italia si nu cred k voi face sala.O sa mai slabesc? Dupa ce vin din Italia cum imi recomandati sa fac ca sa imi revin in cel mai scurt timp posibil?Ar trebui sa consum iar suplimente?

#2
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Eu zic ca ai avut parte de erori de masura. Cel putin, a2-a diferenta, dintre 33 la rece si 34 la cald e destul de mica. Iar dn cauza creatinei nu poate fi, deoarece daca nu ai administrat tot timpul, incepi sa pierzi apa adunata.
Eu, de exemplu, am fost plecat 10 zile la mare, nu am consumat niciun supliment, am mancat mai nesanatos si mai mult decat de obicei, si am slabit 5 kilograme. La mine chiar a fost din cauza creatinei, care a eliminat toata apa.

#3
djlex

djlex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.08.2009
deci io nu cred pt k dak m-ai fi cunoscut atunci si akm ai vedea si u diferenta intre brate........oricum m-a masurat antrenorul meu..dar posibil sa fie si erori........si poate cum am fumat foarte mult in acele 10 zile si mai consumam si din cand in cand alcol........totusi sunt foarte dezamagit de ceea ce mi sa inyamplat....de fiecare data cand trec pe langa oglinda imi vine sa plang:((

#4
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Poate acum s-au refacut muschii complet si de acum se observa cresterea lor.

#5
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007
Este normal sa-ti iesi din forma, chiar si in 10 zile daca spui ca nu ai mancat corespunzator si ai intrerupt si suplimentele. Eu personal am fost plecat in concediu 3 saptamani, timp in care nu am putut sa ma antrenez, dar in schimb am incercat sa mananc cat de mult am putut, tot ce am putut, ba chiar am luat si ceva suplimente. Rezultatul? Dupa 3 saptamani m-am intors exact asa cum am plecat, fara nici un kg sau cm in minus.

Daca spui ca vei pleca iar si vei intrerupe sala, iti recomand sa mananci la fel de mult ca atunci cand faci antrenamente, iar daca nu poti sa mananci suficient (atat calitativ cat si cantitativ) te folosesti de suplimente. Pentru asta sunt, facute nu?

Succes!

Edited by - Rares -, 25 August 2009 - 20:23.


#6
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Eu, dimpotriva, daca se lasa de acest sport, nu as recomanda sa manance mult deoarece un sportiv oricum mananca mai mult decat un sedentar, iar daca nu va mai face miscare se va vedea efectul mancatului excesiv in sensul kilogramelor in plus, si nu de muschi! ;)

#7
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007
GlobalMods sunt de acord cu tot ce ai spus, doar ca tu mergi pe ipoteza ca un sportiv oricum mananca mai mult decat un sedentar. Ei, in cazul nostru omul spune ca nu prea a mancat, iar faptul ca a slabit demonstreaza faptul ca nu a mancat suficient, si aici nu ma refer la cantitatea ci mai ales la calitatea hranei (fripturica, lactate, branzeturi, etc.). Este foarte posibil ca slabirea lui sa fie datorata intreruperii suplimentelor (creatinei) si cred eu ca daca ar fi continuat sa le ia nu ar mai fi slabit atat de mult sau poate deloc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate