Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Alegere Home Cinema

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
boom87

boom87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.06.2004
As avea nevoie de un sistem pentru filme  (pentru muzica am separat) dar bugetul e cam redus, undeva pana la 900 lei si nu stiu ce sa aleg in banii astia. Mentionez ca sistemul il voi pune intr-un living de aproape 35 mp. Si as prefera ca toti satelitii sa fie inalti.

Voi ce a-ti alege ? Pana acum m-am gandit la:

1. Samsung HT-TZ315

2. Samsung ht tx35

3. Panasonic SC-PT850E-S (cam depaseste bugetul putin)



Daca are cineva vreo alta varianta e binevenita.

#2
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Nu-ti recomand Panasonic pt. ca nu decodeaza DTS din surse externe ! BTW. ce sursa vrei sa folosesti conectata la el ?

#3
boom87

boom87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.06.2004
In principiu DVD-uri, caci calculatorul nu prea isi are locul prin living.

#4
sun_rhymes

sun_rhymes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 06.10.2007
Buna,

m-ar interesa si pe mine un home cinema, insa nu-mi dau seama care ar fi cea mai buna varianta, calitativa, si sa nu depaseasca 800 - 900 roni. As dori sa il folosesc si pentru muzica, si conectare la computer. Camera este de aprox. 35mp.
multumesc anticipat pentru orice sugestie,

#5
cellini

cellini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 25.04.2009
Si pe mine m-ar interesa cele 2 modele de la samsung expuse mai sus.
Eu doresc sa leg mediaplayerul WD TV la home cinema si sa imi decodeze DTS.
Intrebarea este daca Samsung HT TX35 si TZ315 decodeaza DTS din surse externe.

Multumesc!

#6
boom87

boom87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.06.2004
Dupa ce am ascultat o groaza de sisteme Home Cinema, am ales sa imi fac eu unul pe bucati. Am ascultat de la e-boda la Samsung, Panasonic, LG etc si am fost total nemultumit.
Samsung HT TX35 NU IL RECOMAND NIMANUI. Dintre toate sistemele, mi s-a parut cel mai slab.

Pana acum mi-am luat:
- DVD Player Samsung 1080P7
- Receiver 5.1 Kenwood KR-5200
- 1 x Magnat Center Speaker 100W
- 2 x Unitra 75 W (front)
- 2 x JVC 80 W (rear)
Conectarea la TV pe cablu HDMI
DVD->Receiver pe cablu optic
Pe viitor mai urmeaza un subwoofer activ.

Pot sa spun ca sunt foarte multumit de rezultat, calitatea e superba, sunet bun (in special [e DTS sau Dolby), pret relativ OK. Consider ca nici un sistem 5.1 pana in 2000-2500 lei nu se ridica la aceste performante.

#7
vio68

vio68

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.08.2009
Eu am un Kenwood V 5200D 5.1 l-am luat de afara cu tot cu boxe si subw 270 euro supermultumit

#8
Burady

Burady

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.02.2007

View Postsun_rhymes, on 1st September 2009, 20:41, said:

Buna,

m-ar interesa si pe mine un home cinema, insa nu-mi dau seama care ar fi cea mai buna varianta, calitativa, si sa nu depaseasca 800 - 900 roni. As dori sa il folosesc si pentru muzica, si conectare la computer. Camera este de aprox. 35mp.
multumesc anticipat pentru orice sugestie,

Salut

Eu personal iti recomand varianta
1. Samsung HT-TZ315

Am testat si eu mai multe modele si este cea mai buna solutie pana in 1.000 ron, depinde de unde il cumperi.
Ar mai fi modelul HT-Z212 ( pe care il am eu, insa are doar 2 sateliti gen Tallboy, nu pe toti 4 ca celalalt).

#9
Raulclaudiu1987

Raulclaudiu1987

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.10.2018
buna lume, am si eu o problema cu home cinemaul meu un samsung ht tx35 nu imi reda sunetul de la tv in boxe , daca na poate ajuta cineva cu vre un sfat ca nu reusesc nici cum am incercat prin hdmi si rca si nimica nu se aude si nici pe internet nu prea gasesc multe in legatura cu aceasta problema

multumesc anticipat

#10
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,792
  • Înscris: 04.10.2014
Du-te în meniu și caută de unde se comută sunetul de pe difuzoarele TV-ului pe sistemul extern de sunet, iar HDMI-ul trebuie conectat la intrarea cu ARC.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate