Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Domeniu propriu Blogspot.com

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
valyarad20

valyarad20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 04.06.2008
Vreau sa stiu cum pot face, daca se poate ca sa pun domeniul meu propriu in loc de nume.blogspot.com iar blogul sa fie in continoare hostat la blogspot.com...

daca se poate sa imi raspundeti in mod adecvat ... am citit pe alte forumuri si nu am inteles nimic

#2
gogre

gogre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 04.07.2007
Intri pe administrarea domeniului tau si ai optiune... cere ajutorul hostului daca nu te descurci.
Eventual bagi o redirectionare catre blogspot.com... dar s-ar putea sa ai mai multe probleme astfel.


View Postvalyarad20, on 14th August 2009, 15:11, said:

Vreau sa stiu cum pot face, daca se poate ca sa pun domeniul meu propriu in loc de nume.blogspot.com iar blogul sa fie in continoare hostat la blogspot.com...

daca se poate sa imi raspundeti in mod adecvat ... am citit pe alte forumuri si nu am inteles nimic


#3
annnomis

annnomis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.05.2009

View Postvalyarad20, on 14th August 2009, 15:11, said:

Vreau sa stiu cum pot face, daca se poate ca sa pun domeniul meu propriu in loc de nume.blogspot.com iar blogul sa fie in continoare hostat la blogspot.com...

Din cate am inteles eu de aici http://www.google.co...mp;answer=55373 se poate, dar contra cost.

#4
tecucionline

tecucionline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 21.09.2007
daca ai administrare full dns la domeniu poti sa faci asta....
site-ul va putea fi accesat atat cu vechiul nume cat si cu cel nou....

#5
snitel

snitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 25.07.2009
1)Te duci la setarile DNS-ului (de obicei ai un panou de control oferit de cei de la care ai cumparat domeniul) si adaugi urmatoarele inregistrati:
HOST			  IP									TYPE
@		  216.239.32.21			 A Record
@		  216.239.34.21			 A Record
@		  216.239.36.21			 A Record
@		  216.239.38.21			 A Record
www			 ghs.google.com.		 CName(Alias)

2) Te duci la blogger.com in panoul de control si adaugi domeniul tau (cred ca fara "www"). Nu uita sa bifezi redirect "www" to my domain. S-ar putea sa-ti ceara sa creezi si un subdomeniu de genul "aaba23ba3a3be8d5544" pt a verifica faptul ca tu detii domeniul. Vei face o inregistrare CName (la fel cum am facut pt www)

3) Astepti cateva minute/ore sa se propage modificarile de DNS si gata (vechiul numeblog.blogspot.com va fi redirectat la domeniul tau). Nu te costa nimic daca ai cumparat deja domeniul.


Pt GMail adresa@domeniu va trebui sa adaugi vreo 5 inregistrari MX la DNS.

Edited by snitel, 03 September 2009 - 23:00.


#6
SEPTEMBER9

SEPTEMBER9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 21.11.2018
Unde este CNAME pe RoTLD?

#7
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Si eu vreau domeniu propriu, pentru Blogspot.
Se mai poate, in 2022?
Intreb ca sa nu dau bani pe domeniu, ca prostul. :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate