Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Cum se desface un Netbook Acer Aspire One!

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ike_dubaku

ike_dubaku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 23.02.2009
Salutare,

Intr-una din aceste zile,am desfacut un netbook Acer Aspire One,ptr ca nu-i functiona touchpad-ul,aveam eu o banuiala ca a fost scapat pe jos si a iesit folia din slot, dupa cum s-a si dovedit.

Netbookul este varianta cu SSD de 8GB,si 1 GB ram,cele cu HDD au placuta spate mai bombata si au o usita ptr schimbare/adaugare memorie RAM,acesta nu are in spate nimic.

Nebookul, este extrem de usor de desfacut, dupa desfacerea suruburilor de pe spate,sub tastatura scoatem folia din slot,si prin ridicarea capacului frontal,netbookul se deschide usor,e prins in cleme la margine,dar nu foarte strans.Cam atat este toata filozofia,dupa care avem acces atat la SDD,cat si la memoria RAM,cooler sistem etc.

Am facut si cateva poze!

Attached Files



#2
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007

 ike_dubaku, on 7th August 2009, 13:54, said:

Salutare,

Intr-una din aceste zile,am desfacut un netbook Acer Aspire One,ptr ca nu-i functiona touchpad-ul,aveam eu o banuiala ca a fost scapat pe jos si a iesit folia din slot, dupa cum s-a si dovedit.

Netbookul este varianta cu SSD de 8GB,si 1 GB ram,cele cu HDD au placuta spate mai bombata si au o usita ptr schimbare/adaugare memorie RAM,acesta nu are in spate nimic.

Nebookul, este extrem de usor de desfacut, dupa desfacerea suruburilor de pe spate,sub tastatura scoatem folia din slot,si prin ridicarea capacului frontal,netbookul se deschide usor,e prins in cleme la margine,dar nu foarte strans.Cam atat este toata filozofia,dupa care avem acces atat la SDD,cat si la memoria RAM,cooler sistem etc.

Am facut si cateva poze!


daca ai fi cautat ai fi gasit :)... aici

#3
ike_dubaku

ike_dubaku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 23.02.2009

 c14h3r, on 7th August 2009, 18:30, said:

daca ai fi cautat ai fi gasit :)... aici

Nu am vrut sa caut,deoarece este hobby-ul meu de a desface laptopuri si implicit ajuta oamenii in acest sens.Mai am multe posturi pe aceeasi tema!

#4
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
Mda. Eu il am pe cel cu HDD de 120 GB. Crede-ma ca pentru a schimba RAM trebuie sa desfaci si placa de baza, pentru ca pe partea inferioara are slotul (singurul) pentru memorie. De cate ori l-am desfacut.. he he :lol: nici eu nu mai stiu.

#5
stone_crash_wolf

stone_crash_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.04.2007

 ike_dubaku, on 7th August 2009, 10:54, said:

Salutare,

Intr-una din aceste zile,am desfacut un netbook Acer Aspire One,ptr ca nu-i functiona touchpad-ul,aveam eu o banuiala ca a fost scapat pe jos si a iesit folia din slot, dupa cum s-a si dovedit.

Netbookul este varianta cu SSD de 8GB,si 1 GB ram,cele cu HDD au placuta spate mai bombata si au o usita ptr schimbare/adaugare memorie RAM,acesta nu are in spate nimic.

Nebookul, este extrem de usor de desfacut, dupa desfacerea suruburilor de pe spate,sub tastatura scoatem folia din slot,si prin ridicarea capacului frontal,netbookul se deschide usor,e prins in cleme la margine,dar nu foarte strans.Cam atat este toata filozofia,dupa care avem acces atat la SDD,cat si la memoria RAM,cooler sistem etc.

Am facut si cateva poze!

Te-as sfatui sa modifici poza ce contine cheia de instalare a Windows-ului.  Ma rog , daca este deja activata , nu vad cum ar putea cineva s-o foloseasca , dar oricum ..e mai bine s-o ti pentru tine.

#6
bogdan1709

bogdan1709

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 14.11.2007
salut,

am si eu un acer aspire 5252 si vreau sa-l desfac sa-l curat. Am desurubat tot din spate dar nu vrea sa se desfaca, parca il tine ceva in dreptul sloturilor HDMI

#7
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
vezi ca trebuie sa-i desfaci tastatura

#8
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
bogdan1709

Verifica de suruburi sub baterie, dvd-rw,hdd, de asemenea cum spunea si marius mai sunt si sub tastatura ce prind cele 2 parti.

Oricum ai manualul aici

Edited by xxvirusxx, 20 September 2013 - 10:57.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate