Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Autorizare PRAM

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
mircea-teodor

mircea-teodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 19.04.2007
Buna ziua,
Lucrez la o firma in domeniul chimiei si se doreste ca verificarile, utilajelor, de continuitati si impamantari + revizii la transformatorii sa se faca de catre departamenul electric.
Intrebari : 1. Ce acte imi sunt necesare pentru obtinerea unei autorizatii PRAM?
                2. Unde trebuie sa ma adresez?
                3. Unde scrie ca trebuiesc necesare aceste verificari, ce cerinta legala exista pentru aceste verificari?
                4. Este nevoi de laborator?
                5. Ce echipamente sunt necesare?



Va multumesc

Cu respect
Mircea

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Din cate stiu trebuie facuta verificarea de o firma autorizata ptr asa ceva.
De obicei e primul lucru cerut de cei de la protectia muncii cand vin intr-o inspectie.

#3
mircea-teodor

mircea-teodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 19.04.2007

View Posteiffel, on 3rd August 2009, 16:19, said:

Din cate stiu trebuie facuta verificarea de o firma autorizata ptr asa ceva.
De obicei e primul lucru cerut de cei de la protectia muncii cand vin intr-o inspectie.

Asta stiu si eu , am avut ceva controale de la pompieri si mi-a cerut certificatele de verificare.Chestia este ca se vrea facuta de mine sau de echipa pe care o conduc in aceasta societate.

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Pai in primul rand in cazul asta cred ca va trebui sa te autorizezi pe tine ptr genul asta de masuratori. Ca inspectiile nu iau in calcul decat masuratori efectuate de firme autorizate. Aparatul nu ar fi cine stie ce, am avut si eu o jucarie de-asta si se mai gaseste pe la diverse firme.

Cred ca ceva detalii poti obtine de la ANRE ( ei stiu ca autorizeaza ) sau de la un birou de metrologie legala.

Edited by eiffel, 04 August 2009 - 12:08.


#5
lordxmihai

lordxmihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.08.2012

View Postmircea-teodor, on 4th August 2009, 11:49, said:

Asta stiu si eu , am avut ceva controale de la pompieri si mi-a cerut certificatele de verificare.Chestia este ca se vrea facuta de mine sau de echipa pe care o conduc in aceasta societate.


Pentru verificari pram / verificare pram cu emitere de buletin pram / buletine pram trebuie sa te adresezi unei firme specializate.
Aceasta este autorizata de catre ANRE.
Gasesti mai multa legislatie la  www.buletin-pram.ro

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate