Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Layout

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
2flipad

2flipad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 25.04.2008
Vreau sa fac un site si m-am gandi sa il fac cu ajutorul unul layout... problema care am intalnit-o din prima este ce dimensiuni trebe sa aiba poza(layoutul) cand dau acolo la Photoshop New.... eu am pus acolo 800x600 pixeli parca dar cand am importat-o in Dreamveawer si am dat preview mi-a aparut o poza micutza in stanga (layoutul in sien) dar in dimensiuni mult micsorate.. sau nu am pus eu bine dimensiunile....... spuneti-mi ce dimensiuni trebe puse... sau ce am gresit...

Sory daca am postat aiurea....

Astept raspunsuri...

#2
2flipad

2flipad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 25.04.2008

 2flipad, on 23rd July 2009, 01:08, said:

Vreau sa fac un site si m-am gandi sa il fac cu ajutorul unul layout... problema care am intalnit-o din prima este ce dimensiuni trebe sa aiba poza(layoutul) cand dau acolo la Photoshop New.... eu am pus acolo 800x600 pixeli parca dar cand am importat-o in Dreamveawer si am dat preview mi-a aparut o poza micutza in stanga (layoutul in sien) dar in dimensiuni mult micsorate.. sau nu am pus eu bine dimensiunile....... spuneti-mi ce dimensiuni trebe puse... sau ce am gresit...

Sory daca am postat aiurea....

Astept raspunsuri...


Nimeni nu stie???? haideti fratilor nu se paote asa ceva am postat eu aiurea/??

#3
Paullik

Paullik

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,760
  • Înscris: 05.07.2008

 2flipad, on 23rd July 2009, 11:45, said:

Nimeni nu stie???? haideti fratilor nu se paote asa ceva am postat eu aiurea/??
Ai rabdare! NU traim pe forum!

ON:
Eu layouturile le fac la 1280 * 1024!
800*600 e MULT prea mic la monitoarele din ziua de azi!
Nu stiu cum ar trebui sa apara in DW, dar daca la PS ai setat 1280*1024, ar trebui sa fie bine in snsul ca aia ar trebui sa fie dimensiunea finala a lui, dar ca sa fii sigur, codeaza putin din el si urca-l pe un host ca sa vezi cum se va vedea, si atunci vei fi sigur, indiferent de ce porcarii arata DW!

#4
2flipad

2flipad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 25.04.2008

 Paullik, on 23rd July 2009, 12:44, said:

Ai rabdare! NU traim pe forum!

ON:
Eu layouturile le fac la 1280 * 1024!
800*600 e MULT prea mic la monitoarele din ziua de azi!
Nu stiu cum ar trebui sa apara in DW, dar daca la PS ai setat 1280*1024, ar trebui sa fie bine in snsul ca aia ar trebui sa fie dimensiunea finala a lui, dar ca sa fii sigur, codeaza putin din el si urca-l pe un host ca sa vezi cum se va vedea, si atunci vei fi sigur, indiferent de ce porcarii arata DW!


Ok ms mult am creat un logo dimensiunile.... parca 1047x768 si uite ce a iesit... si tot mic mi se pare o sa incerc sa fac altceva cu dimesiunile care mi le-ai dat tu:D 1280*1024 cred ca v-a fii mult mai bun:D eu unul am monitor de 19 inch:) si ce am facut eu cand il pun pe web e ok..:D probabil ca cu dimensiunile tale v-a fii excelent:D MS mult..

Lasati si o parere la layoutul ce am facut...(e supr simplu de creat)

Attached Files



#5
Paullik

Paullik

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,760
  • Înscris: 05.07.2008
E dragut!
Numai ca:
-cheia sol e cam disproportionata, foloseste Shift+Alt cand redimenisonezi si trage de colturile pozei
-liniile intre care sta cheia sol mergeau culoarea background-ului

PS:
Imi poti da si mie header-ul(acel oras), te rog?

#6
2flipad

2flipad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 25.04.2008

 Paullik, on 23rd July 2009, 21:23, said:

E dragut!
Numai ca:
-cheia sol e cam disproportionata, foloseste Shift+Alt cand redimenisonezi si trage de colturile pozei
-liniile intre care sta cheia sol mergeau culoarea background-ului

PS:
Imi poti da si mie header-ul(acel oras), te rog?

Ms mult de sfat acuma ma uit cum se numeste si iti dau PM;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate