Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Herpes la buza?!

- - - - -
  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#217
mary55

mary55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 18.02.2014
Tamponeaza zona chiar de cand simti mancarimi,inainte sa apara veziculele,cu argint coloidal 20 nano ,de cateva ori pe zi si grabesti vindecarea.Din pacate virusul nu dispare din organism,neexistand tratament..de regula recidiveaza cand te expui la soare ,in perioade de stres sau imunitate scazuta.Sanatate maxima!

#218
mishulete

mishulete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.11.2005
Dragilor,

Cu alta ocazie la medicul de boli infectioase, mi-a recomandat Valtrex si cica herpesul dispare. E un antiviral.
Tratamentul se ia 4-6 luni, cate o capsula pe zi. Cel mai ieftin l-am gasit la o farmacie renumita si cu cardul de reduceri l-am scos mai ieftin decat la farmaciile ieftine.

Am luat 6 luni, 150 lei/luna, apoi dupa 3 saptamani m-am ras cu un aparat cu lame folosit dinaintea celor 6 luni si mi-a bushit un herpes pe ambele laterale ale gurii care m-a tinut 2 saptamani. Probabil, organismul vindecat dar fara aparare din cauza incetarii tratamentului, a fost mai afectat ca oricand.
Apoi m-am trezit si cu o steatoza hepatica (ficat gras), pe care il tratez de 10 luni si mai am inca vreo 2 luni pentru a reveni la normal.

Concluzia:
1. tratamentul cu Valtrex cred ca functioneaza, (vezi un medic de boli infectioase)
2. folositi si pro-hepatice gen Omega3 , Esentin, B-complex, in timpul tratamentului cu Valtrex (vezi un medic gastro-enterolog)
3. deveniti germ-freaks dupa aceea, altfel il luati iar

Eu nu ma mai apuc de tratament din nou. Curata boala (probabil), dar nu te imunizeaza impotriva ei.

Acum fac altceva, invatata de la nasu': cand apare, sparg basicuta cu varful unui bold sterilizat la bricheta. Sgancilesc putin.
Tamponez cu spirt vreo 5 minute. Ustura tare, dar sunt barbat.
In 2/3 incercari, virusul e omorat si rana s-a vindecat in 4 zile. Timp redus la jumatate.
Azi incepe a 4-a incercare Posted Image

#219
mishulete

mishulete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.11.2005
Da. Mi-a reusit si tura asta. 3 reusite din 4 pana acum.

Cand v-am scris postul anterior, am operat dimineta cum v-am spus: sgancilit, spirt, usturat, barbat.
Seara herpesul tot nu era bine vizibil, dar au reaparut mancarimile si basicele se formau din nou, asa ca am reaplicat metoda: sgancilit, spirt, usturat, big balls si a inceput sa isi revina.

Ieri mi s-a desprins o pielita mica, mica si a lasat o urma la fel de mica, cam 1mm in diametru.

Azi, a 4-a zi, urma e greu vizibila. Nu cred ca cineva isi poate da seama ca m-a trecut herpesu

#220
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Aciclovir/Zovirax sunt medicamente depasite; plasturii Comped sunt inutili!

Un medicament extraordinar de bun impotriva herpesului este Valtrex - 500 mg

Cum simtiti senzatia premaregatoare herpesului, luati 2 pastile de Valtrex!

Quote

Tratamentul herpesului simplu:
• Doza uzuală este de 2000 mg (două comprimate de 1000 mg sau patru comprimate de 500 mg)
de două ori pe zi.
• A doua doză trebuie luată la 12 ore (nu mai devreme de 6 ore) după prima doză.
• Trebuie să luaţi Valtrex numai o zi (două doze).


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate