Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Copiere agenda de pe un mobil pe altul

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Mi-am facut recent un abonament la Connex si mi-am luat un T630. Vreau sa copiez intraga agenda de pe myx 5-2 pe telefonul nou cu ajutorul unui soft. Am pentru sagem cablu de date iar pentru amandoua port infrarosu...

Ceva sugestii? Multumesc.

#2
Ducu_P

Ducu_P

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 19.06.2004
iti copiezi agenda pe SIM(sper ca sagem sa aibe facilitatea asta) , pui cartela in telefonul nou, si acolo iti copieze agenda in memoria lui

#3
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Ducule, analizeaza din nou (in caz ca ai facut-o prima data) ceea ce ai sugerat. Vei primi niste raspunsuri interesante.

#4
Ducu_P

Ducu_P

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 19.06.2004
sorry omule, m-am incurcat  :rolleyes:
n-am auzit de un soft separat care sa faca treaba asta, stiu doar ca la nokia este optiunea sa copii/muti numerele din memoria interna pe SIM sau invers, de pe SIM in memoria interna, a durat ceva pana am gasit-o la inceput dar a fost foarte folositoare pe urma, eu zic sa cauti mai bine prin meniu poate ai ceva asemanator...daca nu merge, creionul si hartia e garantat 100%  :D

#5
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
Softul Sagem-ului se numeste WellPhone si vine pe un CD in cutia tel. Instaleaza-l, descarca agenda pe PC si export-o ca fisier.csv si apoi importa fisierul .csv in lista de contacte a outlook. Mai departe instalezi softul de SE si dai synchronize..si that's it :)

#6
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
EDGE misto. O sa incerc sa fac asta. Mersi frumos. Va tin la curent. Stiam de wellphone si am facut backup, sa vad cu exportatul cum merge.

#7
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Nu a deschis outlookul nici un fel de fisier, am facut inclusiv text. Trist......

#8
slik

slik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.09.2002
de pe myx 5-2 poti trimite contactele din agenda prin irda pe orice telefon care are irda.  :)
dar de ce ti`ai facut abonament la conex si ti`ai luat un tel mai prost ca myx 5-2?  :rolleyes:

Edited by slik, 05 May 2005 - 16:50.


#9
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
da.. mai putin pe T630 care nu cred ca stie vcard... E un CACAT de telefon, softul e dintre cele mai proaste posibile, se aude f. incet soneria, primesc beepuri si nu aud, ca sa nu mai vb ca daca am 2 apeluri ratate acum 3 min, mi le arata si pe alea de acum 10 ani etc..

Deci de prost am luat un telefon mai slab decat myx 5-2.... am tot auzit laude despre el. As mai zice ceva.... sa vi-l bagati pe undeva. Nervi...

O sa imi iau un myx 6-2 la liber de prin Germania cred si o sa scap de celebrul SE t630.

#10
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004
Eu am avut un Siemens M55 si tot la fel am procedat cu agenda..
am transferat (manual ce e drept) toata agenda in Outlook si de acolo i-am dat sincronize. A mers la mare arta.
problema la chestii d'astea este ca fiecare (sau aproape fiecare) model de telefon are agenda intr-o alta forma.

#11
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004
Eu am avut un Siemens M55 si tot la fel am procedat cu agenda..
am transferat (manual ce e drept) toata agenda in Outlook si de acolo i-am dat sincronize. A mers la mare arta.
problema la chestii d'astea este ca fiecare (sau aproape fiecare) model de telefon are agenda intr-o alta forma.

#12
laurh

laurh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 06.03.2003
Vin si eu cu o intrebare, aproximativ asemanatoare. Am un telefon de acum 5 ani, Nokia 3310. Toata agenda e pe SIM. As vrea sa ii fac un back-up acendei cu nr de telefon (m-as bucura sa imi fure telefonul, dar doar dupa ce imi fac back-up la agenta). Am un prieten care are un nokia 6600.
Intrebarea este, se poate face, in symbian (vreo aplicatie ceva) un back-up la numerele de telefon dintr-o cartela SIM, astfel incat sa am toata agenda sub forma unui fisier, iar cand vin cu un sim nou sa pot pune numerele lla loc ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate