Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

RCS&RDS preia Injoy (New Com)

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#127
claudiud109

claudiud109

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.08.2009

View Postcipy1185, on 26th August 2009, 06:40, said:

ma indoiesc ca o sa-ti puna modem... cred ca aia de la casierie nu stie ce e cu ea.

ai dreptate ca nu are nici o legatura cu RDS...nu mai stiu am intrebat inainte cand aveam RDS unele intrebari esetiale care ar fi trebuit sa le stie si...nu stim o sa va anuntam..blabla...nu suntem siguri. Sunt pe post de marionete...trist

#128
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Eu in locul celor de la casa in loc sa trec la Cablelink as imparti cu un vecin o conexiune de tip business pe fibra optica. Abonamentul e in jur de 20euro si include 2linii fix+2mobile. Viteza era parca de 20Mbs simetric sau nu mai stiu, cereti o oferta la 031.400.4600  
Totusi nu cred sa ajunga RDS asa repede cu trecerile..

#129
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

View PostBlackhawk, on 27th August 2009, 02:04, said:

Eu in locul celor de la casa in loc sa trec la Cablelink as imparti cu un vecin o conexiune de tip business pe fibra optica. Abonamentul e in jur de 20euro si include 2linii fix+2mobile. Viteza era parca de 20Mbs simetric sau nu mai stiu, cereti o oferta la 031.400.4600  
Totusi nu cred sa ajunga RDS asa repede cu trecerile..
Abonament pe fibra optica la care mai trebuie sa platesti vreo 150euro instalarea  :deadtongue:

#130
dreyfus

dreyfus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 21.02.2006

View PostBlackhawk, on 27th August 2009, 02:04, said:

Eu in locul celor de la casa in loc sa trec la Cablelink as imparti cu un vecin o conexiune de tip business pe fibra optica. Abonamentul e in jur de 20euro si include 2linii fix+2mobile. Viteza era parca de 20Mbs simetric sau nu mai stiu, cereti o oferta la 031.400.4600  
Totusi nu cred sa ajunga RDS asa repede cu trecerile..

asa am facut eu... mi-am luat un 20 Mbps... e adevarat, lispeste metro, viteza simetrica, adevarat si cu telefoanele dar abonamentul este de 30 euro + tva

Edited by dreyfus, 29 August 2009 - 18:50.


#131
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View PostBlackhawk, on 27th August 2009, 02:04, said:

Eu in locul celor de la casa in loc sa trec la Cablelink as imparti cu un vecin o conexiune de tip business pe fibra optica. Abonamentul e in jur de 20euro si include 2linii fix+2mobile. Viteza era parca de 20Mbs simetric sau nu mai stiu, cereti o oferta la 031.400.4600  
Totusi nu cred sa ajunga RDS asa repede cu trecerile..
Ideea este buna dar daca sunt 2 vecini se ajunge ca fiecare sa plateasca pe jumatate  de banda cate 10Mbps fiecare + o linie telefonica ~76lei cand altii clienti au cu 39 de lei 50Mbps  + o linie telefonica.
Inafara de asta e recomandat ca vecini sa fie foarte apropiati (gard in gard eventual) sa nu fie nevoie sa treaca fire peste alte proprietati sau vis-a-vis pe strada.

#132
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View PostFarrell, on 29th August 2009, 21:03, said:

Ideea este buna dar daca sunt 2 vecini se ajunge ca fiecare sa plateasca pe jumatate  de banda cate 10Mbps fiecare + o linie telefonica ~76lei cand altii clienti au cu 39 de lei 50Mbps  + o linie telefonica.
Inafara de asta e recomandat ca vecini sa fie foarte apropiati (gard in gard eventual) sa nu fie nevoie sa treaca fire peste alte proprietati sau vis-a-vis pe strada.
Da, dar alti clienti sunt cate 160 intr-un bloc nu cate 50 pe o strada. La alti clienti e mai ieftin ca se amortizeaza mai repede si mai sigur investitia. Legea en-gross-ului.
Si e 76 lei internet + fix +mobil. Adica tot mai ieftin decat in alte parti pe la casa.

Edited by kineceler, 29 August 2009 - 21:14.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate