Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna
 De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 

Digi.Tel

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#19
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Rds si-a pus in cap sa desfiinteze concurenta sau cum? Cum abonament zero?

#20
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 14.04.2007

View PostKakashi-Hatake, on 16th June 2009, 18:06, said:

Deci daca sunt abonat la Digi TV pot sa imi iau in telefon dinasta? :w00t:
Deocamdata nu se stie ... se mai cerceteaza  :D . Au pus pe site ceea ce e postat si aici in primul post dupa care au retras comunicatul respectiv, deocamdata asteptam alte semne "de viata" :mellow: .




View Postkineceler, on 16th June 2009, 18:08, said:

Rds si-a pus in cap sa desfiinteze concurenta sau cum? Cum abonament zero?

Care e problema cu abonamentul 0? e aceasi chestie cu abonamentul 0 la telefonia fixa rds tel si una bucata digi mobil pentru abonati la catv / internet. Aici vor oferi abonament 0 pentru digi.tel la abonatii DigiTV, nu inteleg de unde mirarea asta la adresa "abonamentului 0"  :huh:

Edited by razyell_3x, 16 June 2009 - 17:12.


#21
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,553
  • Înscris: 16.12.2006

View Postrazyell_3x, on 16th June 2009, 17:55, said:

A disparut fiind probabil luati cu asalt cu telefoanele :) fara a avea pregatite toate detaliile si conditiile. Cu siguranta va reveni cu mai multe detalii si conditii concrete.





Ti-au spus tie asta  :lol: sau prietenul unui prieten care a sunat la rc?  :D . Tu stii / intelegi ce inseamna telefonie prin satelit? ... oricum, buna gluma.
razyell, nici mie nu prea imi vine sa cred, stiu si eu cat costa un telefon prin satelit si nu cred ca rds isi permit sa dea unu gratis la fiecare abonat ce primeste digi.tel ;

n-am sunat eu, un cunoscut mi-a zis ca a sunat la rc si pana la urma nu cred ca a fost el de rea-credinta, in cel mai rau caz sunt prosti si incapabili aia de la relatii clienti !


noutatea la abonamentul asta e ca ofera convorbiri nelimitate in reteaua fixa si mobila pentru 0 euro, pana acum la abonamentul de 0 euro nu aveai nelimitat, nelimitat era doar la abonamentul de 2 euro :)

Edited by catalinman, 16 June 2009 - 17:34.


#22
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postrazyell_3x, on 16th June 2009, 18:09, said:

Care e problema cu abonamentul 0? e aceasi chestie cu abonamentul 0 la telefonia fixa rds tel si una bucata digi mobil pentru abonati la catv / internet. Aici vor oferi abonament 0 pentru digi.tel la abonatii DigiTV, nu inteleg de unde mirarea asta la adresa "abonamentului 0"  :huh:
Nu, nici una, stiu ca am si eu digi. Dar tot nu imi vine sa cred. E o surpriza de proportii.

#23
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 14.04.2007
Daca nu vedeam chestia aia publicata pe site-ul DigiTV nici eu nu credeam, ever. Dar din moment ce au pus chestia aia pe site si au dat si un nr de telefon ma indoiesc ca oferta respectiva a fost o greseala, singura greseala posibilia a fost publicare comunicatului prea devreme  :D

#24
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
De Digi.Net se stie ceva? :rolleyes:

Edited by danutz1, 16 June 2009 - 18:59.


#25
kid0ro

kid0ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 12.12.2006

View PostKakashi-Hatake, on 16th June 2009, 18:06, said:

Deci daca sunt abonat la Digi TV pot sa imi iau in telefon dinasta? :w00t:

Interesant daca e asa oferta e foarte tare, totusi nu doresc sa fiu eu "oaia neagra" din turma si sa ma indoiesc ca isi vor permite aceasta miscare.Implementarea retelei 3G e foarta scumpa ceea ce face ca o astfel de oferta sa nu fie viabila, avand in vedere turbulentele economice care i-au afectat si pe ei, nu cred ca vor avea puterea financiara sa sustina un astfel de proiect.Totusi si daca se rezolva asta ramane de vazut calitatea serviciului, chiar si gratis daca nu merge nu merita, acoperirea este precara si va ramane in continuare asa. Vodafone si Orange cu cifre de afaceri si sustinere muult mai mari decat RDS nu au reusit sa implementeze inca 3G decat pentru o mica parte din tara, RDS nu va ajunge de una singura niciodata sa implemteze o retea 3G la nivel national.
In ultimul rand nu se merita implementarea unui serviciu de telefonie fixa 3G deoarece fixul se foloseste tot mai putin.Eu as renunta la un astfel de plan atata timp cat nu am ca tinta livrarea de servicii 4 play petru clientii juridici, in special corporate cum are Romtelecom Vodafone si Orange.

#26
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 25.07.2008
de ce sa nu fie viabila o astfel de oferta ?
abonati vor avea destui, numai sa va ganditi, afacerea cu cartele reincarcabile, mai este profitabila la sate, sunt abonati putini la operatorii mobili traditionali, dar daca vine RDS si iti da un fix cu tarife mici... de ce sa nu-l primesti ? multi o sa-si doreasca, dar daca vor avea si Digi.Net la pret mic... au spart piata.

#27
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Deci avem asa: Digi.TV-televiziune, Digi.Tel-telefonie fixa, Digi.Mobil-telefonie mobila, urmeaza fireste Digi.Net-internet mobil. Deci 4play in rural.
Digi.Cablu sau Digi.TV-televiziune, RDS.Tel sau Digi.Tel-telefonie fixa, Digi.Mobil-telefonie mobila, Cablelink sau Fiberlink-internet fix, Digi.Net-internet mobil. Deci 5play in urban.

Servicii complete. Singurul care lipseste pentru a completa grila este netul mobil care va fi disponibil curand.

Edited by danutz1, 16 June 2009 - 20:14.


#28
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Pentru linistea mea sufleteasca hai sa taiem din lista digicablu. E o porcarie ramasa in pionierat. Hai fa-o pt mine  :)  Daca faci asta zic si eu ca restul serviciilor sunt bune spre f bune cu inca o rezerva la asa-zisa telefonie fixa digitala. Si inca un timp cu rezerve la digimobil din cauza retelei inca in dezvoltare.
In rest numia de bine.

#29
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Eu le-am enumerat fara sa folosesc vreunul din ele. Cei care le folosesc cunosc mai bine punctele slabe.
Deci taiem din lista Digi.Cablu, am vazut ca tii mult la asta ;)

#30
vrabiedd

vrabiedd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 31.05.2009

View PostdreaQ, on 16th June 2009, 21:37, said:

Pentru linistea mea sufleteasca hai sa taiem din lista digicablu. E o porcarie ramasa in pionierat. Hai fa-o pt mine  :)  Daca faci asta zic si eu ca restul serviciilor sunt bune spre f bune cu inca o rezerva la asa-zisa telefonie fixa digitala. Si inca un timp cu rezerve la digimobil din cauza retelei inca in dezvoltare.
In rest numia de bine.

Din 14 mil $ cat au obtinut dupa ce au pus sediul garantie nu pot face mare lucru.

Oricum se poate vedea usor cu ochiul liber cum aproape toate antenele Digi au fost inlocuite cu altele de la altii mai buni.

View Posturbanreality, on 16th June 2009, 21:02, said:

de ce sa nu fie viabila o astfel de oferta ?
abonati vor avea destui, numai sa va ganditi, afacerea cu cartele reincarcabile, mai este profitabila la sate, sunt abonati putini la operatorii mobili traditionali, dar daca vine RDS si iti da un fix cu tarife mici... de ce sa nu-l primesti ? multi o sa-si doreasca, dar daca vor avea si Digi.Net la pret mic... au spart piata.

nu prea mai exista in ziua de azi roman care sa nu detina macar un mobil....

Edited by vrabiedd, 16 June 2009 - 21:05.


#31
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Aia mai buni ar face bine sa pregateasca o linie telefonica gratuita la fiecare "oala" altfel s-ar putea sa dispara de pe piata.

View Postvrabiedd, on 16th June 2009, 21:56, said:

nu prea mai exista in ziua de azi roman care sa nu detina macar un mobil....
Gresesti si inca foarte rau. Daca operatorii raporteaza un numar vandut de 4 ori ca patru clienti poate tu ramai impresia ca sunt atati cati spun ei. Eu zic ca nu. Iesi din oras si te vei prinde de faza.

Edited by kineceler, 16 June 2009 - 21:07.


#32
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004
Ignorati idiotii...astia vorbesc de falimentul rds din 1999!!! Ne-am saturat de povestile despre falimentul firmei care seamana cu povestile cu Elodia.

#33
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu mai baga in seama clonele, mai bine lasa-le sa fie suspendate numai ele, nu si noi.
As avea si eu multe de comentat, dar ma abtin.

On. Va dati seama ce revolutie va fi in sate cand vor auzi taranii de telefon fix cu abonament zero si nelimlitat pe fix si mobil.
Unii vor crede ca va fi nelimitat in orice retea.
Se anunta vremuri grele pentru gratuitatile cadourile scumpe ale RTC.

#34
pepsic

pepsic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 15.06.2009
nu e telefonie 3 G asta
e prin antena digi e ceva legat la satelit
am vorbit eu la 031.400.4001 si a asa mi-a explicat d ra de acolo
cum 80% din clientii digi tv se afla in afara ariei de acoperire digi mobil cum sa le oferi telefon
de ce nu le au dat mobil daca era asa?
e ca si cum ai pune pestele mearga pe uscat
adica ei au un target de clienti care nu au unde sa foloseasca telefoanele?
impart un milion de telefoane doar ca sa stea inchise
deci eu zic 100% ca asta va fi prin antena

Edited by pepsic, 16 June 2009 - 21:12.


#35
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Eu cred ca si-a batut cineva de la RDS joc de voi. Clienti la acest serviciu ar putea fi desigur toti meseriasii de aici, de pe aria RDS, si eventual niste babe ramolite vrajite de vreun agent de vanzari mai priceput.
Serios acum, considerand propagarea in gama de 2100MHz, infrastructura radio RDS (sau in cel mai bun caz SNR) si particularitatile sistemului UMTS, e nerentabil sa lansezi un astfel de serviciu.
Daca domnisoara de la RDS a spus ca e un serviciu oferit prin "antena digi de satelit" ar fi interesant sa iti explice cum functioneaza o legatura bidirectionala pe un canal unidirectional.

Edited by hupogramos, 16 June 2009 - 21:16.


#36
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Tu ai citit primul post? Informatia a fost publicata si pe site, dar pentru scurt timp.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate