Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Probleme Script Flash Object

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Universmaster

Universmaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.11.2008
Salut .. Sper ca am postez .. corect ..

Am nevoie de putin ... ajutor .. :wallbash:

Am o prezentare .. facuta in PPT si inregistrata cu Camtasia si exportata ca Flash video .. cu tot cu player

Eu unu (momentan) nu prea ma descurc cu CSS .. dar cu html ma intleg .. destul de bine ..  <_<

As vrea sa stiu daca pot sa adaug "peste" player .. nu stiu daca zic bine .. intr-un spatiu .. care este gol .. un text .. oarecare ..

Am astasat 2 poze .. una cu video cum arata .. si una cum as vrea sa arate ..

Attached File  1.JPG   51.27K   13 downloads  Attached File  2.jpg   164.24K   10 downloads

Si am o intrebare nu foarte importanta .. credeti ca pot gasi .. un scrip gen http://www.worldsgre...usinessmind.com (sper ca nu e considerat ca reclama :|) .. adica sa genereze un layover fals pe baza unor date .. gen nume si e-mail ..   :huh:

Insa am nevoie mare de un sfat .. cum as putea sa adaug textul in acea zona spcifica ..

Multumesc anticipat  :)

#2
adormitu

adormitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 28.08.2008
nu m-am uitat peste link...

cat despre pozitionare, folosind CSS position: fixed precum si proprietatile top si left.

intrebarea tine de Programming -> Markup Language sau de Programming -> Scripting Language (in caz de pozitionare dinamica; in functie de rezolutie)

#3
Universmaster

Universmaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.11.2008

View Postadormitu, on 13th June 2009, 07:56, said:

nu m-am uitat peste link...

cat despre pozitionare, folosind CSS position: fixed precum si proprietatile top si left.

intrebarea tine de Programming -> Markup Language sau de Programming -> Scripting Language (in caz de pozitionare dinamica; in functie de rezolutie)

ms de raspuns ... am incercat si nu merge .. ca eu vreau sa trec textul peste un obiect flash ... sau poate am gresit eu si .. textul este incorporat in #media .. dar vine inaintea playerului .. si eu vreau peste palyer .... acum nu stiu daca zic bine .. sa fac textul .. trasparent ..?

:huh:

#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
z-index

Edited by OriginalCopy, 13 June 2009 - 13:14.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

z-index
Nu ajută..

Ai nevoie de wmode. Care nu va funcționa bine pe linux (deh, e cel mai tare OS ever, nu?)

#6
Universmaster

Universmaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.11.2008
:))) ...

Am pus ce a zis OriginalCopy si textul se vedea in spatele playerului .. iam dat wmode ..  acum este ceea ce cautam .. acum o sa in incarc pe sa vad daca cum ruleaza ..  :ciocan:

Momentan .. sa rezolvat .. ms mult baieti :D B)

#7
Universmaster

Universmaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.11.2008
Da deci merge ... multam baieti :)

Acum am si eu o intrebare .. ca tot am pus-o si sunt un pic cam curios ...

Daca vreau de exemplu sa atasez un videoviral .. la un site .. iar eu vreau sa stiu daca se poate intregra un cod/parte dintr-un script in script-ul unui site. Script care trebuie sa aiba nume/prenume fill in  .. te intregistrezi .. dupa primesti un link personaliza in care datele folosite la logare .. sa zicem .. nume si prenume sunt un overlay static peste acelasi video .. adica automat sa fie preluate din ... inregisttrarea userului ..

Acum ce cer eu este mura in gura :| .. intreb deoarece as vrea sa stiu daca are un nume :) si pe unde as gasi un script asemantor celui descris ....

Si daca se poate .. ar trebui presupun si un embled la video ca sa il poata folosi .. :| ...

Multam celor care ma ajuta ...

Edited by Universmaster, 15 June 2009 - 03:35.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate