Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

R.C.S. & R.D.S. - Digi I.P.TV.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
11337 replies to this topic

#11107
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Nup, sunt doua chestii diferite. thomason le incurcase.

#11108
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Acum 10 ani și 2 zile a apărut acest topic. Speranțele pentru un serviciu nou de televiziune mai bun cu funcții despre care nu se mai auzise, au animat acest topic în tot acest timp. Doru Petrescu a fost sufletul discuțiilor pe acest subiect aici cât și pe celalalt topic Iptv al concurentei. Mulțumim Doru pentru tot ce ai făcut pentru noi.
Cât despre serviciul acesta nu știu dacă avem ce sa sărbătorim după cei 10 ani. Este aproape neschimbat de cel puțin 2 ani, niciun canal introdus, EPG este în continuare incomplet și destul de des lipsa. Eu personal nu l-aș mai tine dar acel timeshifting este motiv pentru restul familiei sa rămână în casa(stb-ul, nu familia) 😁. Nu mai aștept nimic de la Digi pentru acest serviciu, eventual să-l închidă.

#11109
Metodios

Metodios

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 13.06.2009
Eu nu cred ca Digi va lansa acest serviciu pana cand nu va trece toata infrastructura pe FTTH,unde va avea port gigabit dedicat pe ONT pentru a putea sustine traficul mare de date,in conditiile in care totul va fi HD/4K/8K etc.
Evident,va fi nevoie si de o grila bogata de posturi TV,dar infrastructura e prioritara.

#11110
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 AxelRo, on 07 iunie 2019 - 18:47, said:

...Eu personal nu l-aș mai tine dar acel timeshifting este motiv pentru restul familiei sa rămână în casa(stb-ul, nu familia) 😁. Nu mai aștept nimic de la Digi pentru acest serviciu, eventual să-l închidă.

Adevarul este ca si eu tot pentru time shifting il mai tin. Altfel nu are absolut nicio logica. Dar niciuna. 10 lei aruncati pe geamPosted Image . Lunar! Si stii care e faza? Ca ei in afara ca ne-au folosit/ne folosesc in continuare drept cobai pentru audiente interne, au facut si profit. Pai cred ca am platit STB-ul IPTV de cel putin 50 de ori pina azi. Si macar daca ar introduce toate canalele din dvb-c. Dar... asta este.

Apropo, de curiozitate, citi mai sintem cu IPTV de la RCS? Va rog sa dati un semn aici. Multam anticipat.

PS: AxelRo@ Daca am ramas doar noi doi mergem si ne imbatam, bine?Posted Image Posted Image

#11111
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Sa ne îmbatam de suparare ca nu ne mai baga ăștia în seama, măcar cu o actualizare a grilei de canale. De bucurie nu avem niciun motiv. Cu telecomanda cum stai? Eu am combinat una din târg cu cea originala. Mai folosesc una universala din Lidl și recent am cumpărat una cu comanda vocala conectata la Google home.

Cobai Iptv Digi

1.aljarreau
2.AxelRo

Edited by AxelRo, 19 June 2019 - 14:45.


#11112
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,230
  • Înscris: 22.02.2017
Nimic nou in grila? Inca nu aveti Antena Stars HD/TNT/DS 4 HD?

#11113
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Nimic nou/vechi, suntem cu grila neschimbata de vreo doi ani. De scos au scos canale, de băgat, canci.

Am făcut o sesizare din apk de mobil. Aștept sa ma contacteze careva de la ei.

Edited by AxelRo, 19 June 2019 - 15:21.


#11114
luc99ro

luc99ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 30.12.2006
si eu inca mai folosesc IPTV-ul

#11115
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Am fost sunat de o don'soara de la Digi să-mi confirme ca "într-adevăr nu apar multe canale în lista Iptv, dar ați încercat sa faceți update la lista din stb, sau poate nu aveți softul updatat" Am avut calmul necesar să-i explic cum funcționează IPTV. A rămas ca spune mai departe.

#11116
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
Salut, AxelRo,

Poti te rog sa imi trimiti un mesaj privat cu datele de identificare ale contractului tau?
As vrea sa verific si eu situatia semnalata.

#11117
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,230
  • Înscris: 22.02.2017
Verificati serverele, nu aveti nevoie de datele lor. Daca doar el nu vedea anumite posturi era altceva.

Problema e clara: din 2017 nu a mai intrat nimic nou pe IPTV. Ba chiar unele lipsa din 2016...

Edited by ronuquet, 20 June 2019 - 15:24.


#11118
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Dar pe IPTV ce grila mai aveti pana la urma?

#11119
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006

 DIGI_Helper, on 20 iunie 2019 - 14:53, said:

Salut, AxelRo,

Poti te rog sa imi trimiti un mesaj privat cu datele de identificare ale contractului tau?
As vrea sa verific si eu situatia semnalata.

Am primit deja "ajutorul" tău în PM!

1."Salut,
Momentan iti pot oferi informatii doar referitoare la grila actuala.
Daca vor fi efectuate modificari, precum cea dorita de tine, vom reveni cu un update in acest sens si de asemenea vom actualiza pe site-ul oficial http://www.rcs-rds.ro/"
2."Salut,
Informatiile oferite mai sus in conversatie sunt in continuare de actualitate.
Am inregistrat sugestia ta."

Bătaia de joc continua!

Edited by AxelRo, 20 June 2019 - 18:37.


#11120
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

 AxelRo, on 19 iunie 2019 - 14:47, said:

Sa ne îmbatam de suparare ca nu ne mai baga ăștia în seama, măcar cu o actualizare a grilei de canale. De bucurie nu avem niciun motiv. Cu telecomanda cum stai? Eu am combinat una din târg cu cea originala. Mai folosesc una universala din Lidl și recent am cumpărat una cu comanda vocala conectata la Google home.

Cobai Iptv Digi

1.aljarreau
2.AxelRo
+euPosted Image

Edited by adicorp, 22 June 2019 - 14:10.


#11121
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 AxelRo, on 19 iunie 2019 - 14:47, said:

Sa ne îmbatam de suparare ca nu ne mai baga ăștia în seama, măcar cu o actualizare a grilei de canale. De bucurie nu avem niciun motiv. Cu telecomanda cum stai? Eu am combinat una din târg cu cea originala. Mai folosesc una universala din Lidl și recent am cumpărat una cu comanda vocala conectata la Google home.
Sincer, am avut probleme (la zapare) cu telecomanda acum vreo 2 ani... dar nu stiu ce s-a intimplat ca si-a revenit. Acum totul e OK cu telecomanda mea.

 AxelRo, on 20 iunie 2019 - 13:42, said:

Am fost sunat de o don'soara de la Digi să-mi confirme ca "într-adevăr nu apar multe canale în lista Iptv, dar ați încercat sa faceți update la lista din stb, sau poate nu aveți softul updatat" Am avut calmul necesar să-i explic cum funcționează IPTV. A rămas ca spune mai departe.
Posted Image Posted ImageDoamneeeeee...

 DIGI_Helper, on 20 iunie 2019 - 14:53, said:

Salut, AxelRo,

Poti te rog sa imi trimiti un mesaj privat cu datele de identificare ale contractului tau?
As vrea sa verific si eu situatia semnalata.
Salut, va rugasem (pe voi, ca nu sinteti numai unul care folositi userul de DIGI_Helper) mai acum vreun an doi sa nu mai interveniti pe topicul asta. In primul rind pentru ca e un serviciu beta in testare si n-aveti treaba voi... si in al doilea rind sinteti si praf. Ce mi-e fata de la call center, ce-mi sinteti voi. Acelasi drac. Probabil ca sinteti verificati la munca pe numarul de postari pe SP... Si ai zis sa mai faci una... Nu, mai bine lasa-ne pe noi in banii nostri. Ca mai repede ne ajuta bunul Dumnezeu decit voi.

 AxelRo, on 20 iunie 2019 - 18:18, said:

Am primit deja "ajutorul" tău în PM!

1."Salut,
Momentan iti pot oferi informatii doar referitoare la grila actuala.
Daca vor fi efectuate modificari, precum cea dorita de tine, vom reveni cu un update in acest sens si de asemenea vom actualiza pe site-ul oficial http://www.rcs-rds.ro/"
2."Salut,
Informatiile oferite mai sus in conversatie sunt in continuare de actualitate.
Am inregistrat sugestia ta."

Bătaia de joc continua!

Exact ce spuneam mai sus. Acelasi drac, call center sau digi_spanac de pe SP... Cind e vorba despre IPTV trebuie vorbit direct cu Teszari... din pacate eu nu stiu ungurestePosted Image .

 adicorp, on 22 iunie 2019 - 14:10, said:

+euPosted Image

A, deci nici tu nu ai renuntatPosted Image. Nu stiu de ce aveam impresia ca ai cedat la un moment dat. Poate pentru ca nu ai mai postat pe aici.

Ca idee, cred ca o sa imi fac timp sa fac o sesizare sa imi reduca chiria la STB-ul IPTV. Am incercat o groaza de sesizari, p'asta nu. Sint curios ce imi vor raspunde.

Cobai Iptv Digi
1. aljarreau
2. AxelRo
3. luc99ro
4. adicorp

Atit? Nici macar de-o echipă de fotbalPosted Image Hai... cu curaj, ca mai sinteti. Nu doare sa te recunosti cobai rcs Posted Image

#11122
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006
Și eu :)

#11123
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 Daniellone, on 23 iunie 2019 - 01:15, said:

Și eu Posted Image

Bun, hai ca se mareste trupaPosted Image

Cobai Iptv Digi
1. aljarreau
2. AxelRo
3. luc99ro
4. adicorp
5.Daniellone

#11124
jimddd

jimddd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 28.12.2009
Salut, mai #rezist si eu pe IPTV !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate