Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

R.C.S. & R.D.S. - Digi I.P.TV.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
11337 replies to this topic

#11323
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,684
  • Înscris: 28.02.2010

 kopilu_198, on 09 iulie 2022 - 10:16, said:

Pentru tine.
Dar aia ce nu au smar tv ce mai fac? Cu decodorul te pot limita sa folosesti serviciul doar la adresa contractata. Tb sa ai internet de la ei si sa ai activ iprv pe ont/router
Exista chromecast tv.Poti folosi si telecomanda tv-ului.

https://www.emag.ro/...v/pd/DL1GN7MBM/

#11324
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 15.10.2010
Digi nu dezvolta IPTV-ul pentru ca nu stiu. Cel care a dezvoltat initial IPTV-ul de la Digi si cu cei din jurul lui au plecat de mult de acolo si de atunci serviciul mai functioneaza din inertie. Am avut si eu IPTV de la ei dar am renuntat de ceva timp pentru ca ajunsese o bataie de joc...

#11325
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 18.01.2020
IPTV nu isi scotea banii la RDS, pentru ce ofera ei, DVB-C este mai ieftin si usor de intretinut/operat.

#11326
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 15.10.2010
Pai la astia nimic nu merge. Au avut canal PPV si l-au pus in cap, au avut serviciu de streaming inainte sa apara astfel de servicii la noi si l-au ingropat si pe asta si mai sunt si altele...

#11327
hidosu

hidosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 15.06.2006
Ar fi simplu si civilizat sa existe o aplicatie pt IPTV, in genul celor de la Ines Smart, pt WebOS, Tizen si Android.


#11328
dorus

dorus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 11.11.2005
salut, mai functioneaza IPTV de la digi in Oradea sau in alte orase? mie nu imi mai functioneaza de cateva luni.

#11329
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

 hidosu, on 29 iulie 2022 - 15:31, said:

Ar fi simplu si civilizat sa existe o aplicatie pt IPTV, in genul celor de la Ines Smart, pt WebOS, Tizen si Android.

Existã aplicația Digi.online pentru Android TV

#11330
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Iptv a fost o prostie cam la toti,logica era sa te abonezi la orice furnizor acolo unde ai infrastructura de net,aveai net digi si tv orange.

#11331
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
Mananci rahat, Iptvu e cea mai buna tehnologie pt tv, iti permite sa ai canale infinite si combinatii infinite, poti vedea un nr infinit de canale intr un mozaic, ai arhive, timeshift vod si asa mai departe.

Din pacate in Ro operatorii sunt autisti si nu ai cu cine.

#11332
andvarga

andvarga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 07.11.2007
Salutare, o sa fiu putin offtopic, dar sper sa nu va suparati.
Construiesc o casa care va fi cablata cat6, si nu as dori sa o cablez cu coax. Vad ca nu prea sunt solutii de IPTV pe la noi. Are cineva idee cum as putea converti semnalul TV digital de la RDS care vine prin coax (prin ceva server or dispozitiv IPTV) pe care-l pot accesa de pe televizoarele conectate in reteaua lan?
Multumesc!

#11333
santos81

santos81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 15.09.2008
TvHeadEnd este un raspuns. Ca principiu de functionare: ai nevoie de un tunner tv care stie DVB-C. Acest tunner poate fi pus pe un Raspberry Pi. Cablul coaxial de la Digi intra in tunner iar Tvheanend e solutia software care stie sa preia semnalul de la tunner si sa il dea mai departe in stream IPTV. Kodi poate fi clientul care sa consume acest stream (sau orice alt soft client IPTV). Sunt plusuri si minusuri, dar poti cauta pe net despre ce zic eu aici mai multe detalii. Bineinteles mai sunt si alte solutii

#11334
blue-line

blue-line

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,634
  • Înscris: 13.01.2010
TVHeadEnd, HDHomerun, sunt soluţii, dar ele nu rezolvă problema canalelor criptate (gen HBO). Pentru acelea ai nevoie de un decodor CAM CI+ sau să le obţii din altă sursă.

#11335
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,176
  • Înscris: 15.07.2005
nu inteleg de ce nu dezvolta digi serviciul iptv deoarece eu zic ca este de viitor deoarece nu esti limitat tehnic..poti introduce in grila si 100000000 de canale 8k!!!

#11336
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Abia sunt canale 4K, de unde 8 K?

#11337
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 15.02.2009
Buna ziua , imi puteti recomanda un aparat care impreuna cu tv-ulsa vad digionline bine (fara freez)?
Locuiesc linga Bucuresti si am net de la digi, dar nu stau permanent acolo.

#11338
gigabiter

gigabiter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 18.11.2018
Cei care aveti IPTV ne puteti spune daca mai functioneaza?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate