Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Politica agresiva a Vaticanului in istorie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
391 replies to this topic

#379
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

View Postnovember_soul, on 09 mai 2014 - 17:30, said:

Politica agresiva a Vaticanului se observa astazi prin ecumenismul ce-l practica.
Asta mai degraba e o politica a prostiei.

Agresivitatea exista, impotriva serbiei de exemplu.
Una incipienta impotriva ucrainei.
Si cine mai stie ce alte actiuni subversive, pentru ca toate aceste actiuni presupun mult ocultism, spionaj, lovituri pe la spate, tradari etc etc

#380
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postnovember_soul, on 09 mai 2014 - 17:30, said:

Pune dovada, altfel te dau in judecata pentru defaimare. Si te-am mai rugat sa nu-mi stalcesti nick-name-ul, asa cum nici eu nu-l stalcesc pe al tau.
Politica agresiva a Vaticanului se observa astazi prin ecumenismul ce-l practica.
Posted Image Posted Image Posted Image
Tre' sa te cauti la cap, daca te crezi faimos si nu cred ca in C.I. iti este trecut numele de november soul. Altfel orice avocat serios o sa te trimita la psihiatru.

#381
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnovember_soul, on 09 mai 2014 - 17:30, said:

Pune dovada, altfel te dau in judecata pentru defaimare. Si te-am mai rugat sa nu-mi stalcesti nick-name-ul, asa cum nici eu nu-l stalcesc pe al tau.
Politica agresiva a Vaticanului se observa astazi prin ecumenismul ce-l practica.
Pentru ce mah?


View PostSOCRATE_MMXII, on 09 mai 2014 - 19:53, said:

Posted Image Posted Image Posted Image
Tre' sa te cauti la cap, daca te crezi faimos si nu cred ca in C.I. iti este trecut numele de november soul. Altfel orice avocat serios o sa te trimita la psihiatru.
Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by ThinkAbout, 09 May 2014 - 19:55.


#382
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

View PostSOCRATE_MMXII, on 09 mai 2014 - 19:53, said:

sa te cauti la cap, daca te crezi faimos si nu cred ca in C.I. iti este trecut numele de november soul. Altfel orice avocat serios o sa te trimita la psihiatru.

Nu la tribunal, nene. La Comisia de Disciplina a forumului Softpedia, formata din moderatori, super moderatori si administratori. Nu te-ai prins? Afirmatiile fara acoperire, sunt jignitoare. Eu nu am copiat din site-ul indicat de ThinkAbout, nici nu stiu ce fel de site, un site facut de martorii lui iehova despre catolici? despre agresivitatea catolicilor? sau ce, ca nu imi dau seama. Sa puna dovezile ! Ce am avut de spus am spus: agresivitatea (nu doar a catolicilor) consta in ecumenism, in stergerea diferentelor de ordin doctrinar si religios, pentru o asimilare mai usoara.

#383
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnovember_soul, on 09 mai 2014 - 21:39, said:

Nu la tribunal, nene. La Comisia de Disciplina a forumului Softpedia, formata din moderatori, super moderatori si administratori. Nu te-ai prins? Afirmatiile fara acoperire, sunt jignitoare. Eu nu am copiat din site-ul indicat de ThinkAbout, nici nu stiu ce fel de site, un site facut de martorii lui iehova despre catolici? despre agresivitatea catolicilor? sau ce, ca nu imi dau seama. Sa puna dovezile ! Ce am avut de spus am spus: agresivitatea (nu doar a catolicilor) consta in ecumenism, in stergerea diferentelor de ordin doctrinar si religios, pentru o asimilare mai usoara.
pai spuneai ca ma dai in judecata
competenta in acest caz revine in acest caz instantei de judecata
deci nu ai proprietatea termenilor
in alta ordine de idei ai postari in care ataci catolicismul si pe Papa si pe altii ca asa ti s-a pus tie pe scafarlie
exact cu aceasi retorica folosita de jehovisti in brosuriceile lor
go ahead

#384
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007
VA LINISTITI SAU VA LINISTESC EU?

#385
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

View PostThinkAbout, on 09 mai 2014 - 22:12, said:

pai spuneai ca ma dai in judecata
competenta in acest caz revine in acest caz instantei de judecata
deci nu ai proprietatea termenilor
in alta ordine de idei ai postari in care ataci catolicismul si pe Papa si pe altii ca asa ti s-a pus tie pe scafarlie
exact cu aceasi retorica folosita de jehovisti in brosuriceile lor
go ahead

ThinkAbout, vad ca nu gusti glumele mele. Ce te ataci asa?  Daca vrei sa stii cum stau lucrurile (eu cunosc mai bine background-ul neoprotestant), cei mai virulenti contra catolicilor sunt adventistii de ziua a saptea. Da. Adventistii de ziua a saptea efectiv urasc pe catolici si pe papa, bineinteles. Pentru ei, papa e Anticristul. Cu privire la martorii lui iehova, lucrurile stau diferit. Pentru ei, Anticristul este sistemul politic. Asta asa, ca sa intelegi cum stau lucrurile. Iar de criticat, i-am criticat mai putin pe catolici. Mai mult critic pe penticostali. O politica de tip agresiv o duce orice cult. In ce sens? Ca sa castige aderenti, asa cum bancile si firmele vor sa castige "cota de piatza".

Edited by november_soul, 09 May 2014 - 22:40.


#386
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnovember_soul, on 09 mai 2014 - 22:40, said:

ThinkAbout, vad ca nu gusti glumele mele. Ce te ataci asa?  Daca vrei sa stii cum stau lucrurile (eu cunosc mai bine background-ul neoprotestant), cei mai virulenti contra catolicilor sunt adventistii de ziua a saptea. Da. Adventistii de ziua a saptea efectiv urasc pe catolici si pe papa, bineinteles. Pentru ei, papa e Anticristul. Cu privire la martorii lui iehova, lucrurile stau diferit. Pentru ei, Anticristul este sistemul politic. Asta asa, ca sa intelegi cum stau lucrurile. Iar de criticat, i-am criticat mai putin pe catolici. Mai mult critic pe penticostali. O politica de tip agresiv o duce orice cult. In ce sens? Ca sa castige aderenti, asa cum bancile si firmele vor sa castige "cota de piatza".
Nu m-am atacat
Ca nu aveam de ce
Whatever
Te ajuta cu ceva daca ataci toate cultele?

#387
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postnovember_soul, on 09 mai 2014 - 21:39, said:

Nu la tribunal, nene. La Comisia de Disciplina a forumului Softpedia, formata din moderatori, super moderatori si administratori. Nu te-ai prins? Afirmatiile fara acoperire, sunt jignitoare. Eu nu am copiat din site-ul indicat de ThinkAbout, nici nu stiu ce fel de site, un site facut de martorii lui iehova despre catolici? despre agresivitatea catolicilor? sau ce, ca nu imi dau seama. Sa puna dovezile ! Ce am avut de spus am spus: agresivitatea (nu doar a catolicilor) consta in ecumenism, in stergerea diferentelor de ordin doctrinar si religios, pentru o asimilare mai usoara.

Posted Image

#388
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

View PostThinkAbout, on 09 mai 2014 - 22:49, said:

Te ajuta cu ceva daca ataci toate cultele?

Glumesti. Nu am atata putere sa atac nici macar o musca.

#389
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnovember_soul, on 10 mai 2014 - 12:53, said:

Glumesti. Nu am atata putere sa atac nici macar o musca.
O veste buna pentru muste :P

#390
niculina

niculina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 12.11.2006

View PostThinkAbout, on 10 mai 2014 - 13:06, said:

O veste buna pentru muste Posted Image
Să nu-mi spui acuma că ție îți place să-ți bâzâie muștele când încerci să dormi, ori țânțarii ! Posted Image

#391
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postniculina, on 10 mai 2014 - 19:19, said:

Să nu-mi spui acuma că ție îți place să-ți bâzâie muștele când încerci să dormi, ori țânțarii ! Posted Image
cred ca doreai sa o intrebi pe november :)

#392
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,572
  • Înscris: 16.03.2004
Cercetati istoria: papa de la Roma decidea razboaiele duse de crestinatate, deci clar o politica agresiva.Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate