Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Un program care sa dea clikuri pe o tasta

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Nsilviu

Nsilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 25.06.2008
Buna ziua
Sunt nou in vbscript si nu prea ma pricep imi trebuie si mie un program care sa apese o tasta ca de exemplu tasta Z sau tasta ~ la interval de o secunda sau chiar mai repede:)).. Dar nu reusesc sa-l fac...
Ma puteti ajuta ?

#2
ionut_y

ionut_y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.06.2005
vezi daca te ajuta comanda SendKeys

#3
Nsilviu

Nsilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 25.06.2008
Ms o sa incerc ..Ar fi bun si un tutorial :D
Uitati ce am gasit un program care trimite orice tasta care o vreu eu de exemplu ~ {TILDE} spre o aplicatie pe care o aleg eu..
Merge foarte bine am sis ursa la el dar problema este ca nu trimite decat o singura data acea tasta nu o ami repeta in continuare...
Il aveti al atasamene progrmamul
Multumesc

Attached Files


Edited by Nsilviu, 09 June 2009 - 09:21.


#4
Nsilviu

Nsilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 25.06.2008
Scuzati de dublu post dar nu pot sa editez...Am stat si am analizat si am facut un program mult mai simplu chiar frumos cu sendkeys merge perfect pe Notepad dar eu vreau sa il folosesc intr-un joc sa apese in contunu litera Z si ii pun numele acelui proces dar el nu scrie litera Z decat in chat-uri nu si in timpul jocului cand miar trebuii mie...Daca deschid vreun chat si in privat merge dar nu merge daca nu deschid ncii un chat ma gandeam daca ar exista o alta functie in afara de Sendkeys cum ar fi Presskey ....Aveti vreo idee ?

#5
asasi

asasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.01.2008

View PostNsilviu, on 9th June 2009, 19:53, said:

Scuzati de dublu post dar nu pot sa editez...Am stat si am analizat si am facut un program mult mai simplu chiar frumos cu sendkeys merge perfect pe Notepad dar eu vreau sa il folosesc intr-un joc sa apese in contunu litera Z si ii pun numele acelui proces dar el nu scrie litera Z decat in chat-uri nu si in timpul jocului cand miar trebuii mie...Daca deschid vreun chat si in privat merge dar nu merge daca nu deschid ncii un chat ma gandeam daca ar exista o alta functie in afara de Sendkeys cum ar fi Presskey ....Aveti vreo idee ?
poti sa faci in VB foarte usor:
- folosesti un timer cu un anumit interval
- definesti o variabila de tip integer. exempl: dim x as integer
- iei o tasta oarecare de exemplu vbKeyEnter
- rezulta ca x = GetAsyncKeyPress(vbKeyEnter)

if x = -36767 then
optiune
End If

Sintaxa asta verifica daca tasta Enter e apasat si daca este , atunci executa o anumita comanda. O poti modifica dupa plac. De exemplu poti seta x = -36767 ceea ce face ca tasta sa fie mereu considerata apasata de catre compilator.

sper sa te ajute

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate