Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

ATENTIE ! NU va dati ultimele 6 cifre de la CNP

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
sal all....

tocmai m-a sunat unu' de pe numarul: 0769729083... cica e de la cosmote si ca se schimba satelitii cu altii mai performanti bla-bla...
cica sa apas 1234 ca sa fiu redirectionat catre  serviciul clienti si apoi sa-i dau ultimile 6 cifre de la CNP.

e clar ca omu' vrea sa incarce fraudulos, asa ca aveti grija !!!


feel free to nuke the fuck*r!   :death:

#2
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
LOL, ce de tampiti pe lumea asta...

Raporteaza la cosmote tentativa de frauda.

#3
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
as raporta, dar nu am timp de asa ceva... sincer, poate mai pe seara.

#4
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 26.10.2008

 vladc, on 29th May 2009, 13:21, said:

sal all....

tocmai m-a sunat unu' de pe numarul: 0769729083... cica e de la cosmote si ca se schimba satelitii cu altii mai performanti bla-bla...
cica sa apas 1234 ca sa fiu redirectionat catre  serviciul clienti si apoi sa-i dau ultimile 6 cifre de la CNP.

e clar ca omu' vrea sa incarce fraudulos, asa ca aveti grija !!!


feel free to nuke the fuck*r!   :death:


de ce nu i-ai dat 6 cifre aiurea sa vezi ce se intampla? sau eventual suna si tu pe nr ala si spune-i ca esti icsulescu de la OTE firma mama si ca faci ceva verificari...sa faci putina baza de el :D

#5
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

 vladc, on 29th May 2009, 13:21, said:

sal all....

tocmai m-a sunat unu' de pe numarul: 0769729083... cica e de la cosmote si ca se schimba satelitii cu altii mai performanti bla-bla...
cica sa apas 1234 ca sa fiu redirectionat catre  serviciul clienti si apoi sa-i dau ultimile 6 cifre de la CNP.

e clar ca omu' vrea sa incarce fraudulos, asa ca aveti grija !!!


feel free to nuke the fuck*r!   :death:

lol ... cica se schimba satelitii  :lol:
sau te ia ca ai castigat la nu stiu ce concurs care nici nu exista si apasa tasta x  <_< si dupa aia vine factura de 1000lei  :wallbash:

Edited by eroarex, 29 May 2009 - 19:16.


#6
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
 Am o colega la serviciu, care mi-a spus ca a sunat-o cineva, tot de pe un numar de cosmote, si s-a dat ca ar suna din partea Cosmote, si ii trebuie CNP femeii. De retinut ca cel care a sunat-o avea un accent pronuntat de moldovean. Evident ca femeia nu i-a dat CNP-ul, si-a dat seama ca e ceva murdar la mijloc! 

Edited by megafanro, 29 October 2010 - 14:59.


#7
truthman

truthman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.05.2006

 vladc, on 29th May 2009, 13:21, said:

sal all....

tocmai m-a sunat unu' de pe numarul: 0769729083... cica e de la cosmote si ca se schimba satelitii cu altii mai performanti bla-bla...
cica sa apas 1234 ca sa fiu redirectionat catre  serviciul clienti si apoi sa-i dau ultimile 6 cifre de la CNP.

e clar ca omu' vrea sa incarce fraudulos, asa ca aveti grija !!!


feel free to nuke the fuck*r!   :death:
cnp-ul este necesar pentru alegerile europarlamentare! deh, trebuie si d-soara eba sa ajunga europarlamentar intr-un fel sau altul  :lol:
L.E aceeasi tactica o aplica si carrefour care, cu ajutorul unor asa zise concursuri colecteaza si vinde unor  institutii sau chiar persoane datele dvs personale ......... inclusiv cnp-ul!!!!

Edited by truthman, 29 May 2009 - 19:34.


#8
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Alta minciuna n-a gasit? Oare cine-l crede?!

#9
pilips

pilips

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 27.04.2009
http://www.cancan.ro...cu-SMS-uri.html


Escrocherii cu SMS-uri

Edited by pilips, 29 May 2009 - 22:52.


#10
guerila

guerila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 28.04.2004
ok, ma numar printre fraieri si dupa discutia cu cei de la cosmote uite cum fac astia:
m-o sunat unu a spus ca numarul meu a fost raportat la "serviciu blocare" din cauza neplatii facturii.Intamplator chiar am intarziat plata asa ca i-am spus ultimele 6 cifre din CNP.apoi omul m-a pus sa formez 135 , in acest fel deschizand o conferinta.mai departe el a facut treaba cu ajutorul CNP-ului dat de mine si i-am incarcat cartela cu 10 euro.iupiii
ce nu inteleg eu este de ce in cadrul unei conferinte unul din participanti are dreptul sa faca ce vrea pe banii initiatorului conferintei

#11
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007
ghici cine a iesit castigator de aici?!   COSMOTE :)  incurajeaza frauda in loc sa ia masuri pentru a preveni aceste evenimente neplacute.

#12
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008

 cipy1185, on 6th June 2009, 18:22, said:

ghici cine a iesit castigator de aici?!   COSMOTE :)  incurajeaza frauda in loc sa ia masuri pentru a preveni aceste evenimente neplacute.

pai asa se ingroasa veniturile...... :D

e simplu sa dai un anunt pe site cum ca "atentie la frauda" in loc sa inchida numerele care sunt raportate mai mult de , sa zicem, 5 ori

#13
ciponne

ciponne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 29.06.2005
Hello,

si eu am fost sunat, m-am prins ca e o tentativa de frauda la mijloc si m-am jucat putin cu el. Puteti asculta fisierul atasat, l-am inregistrat :D .

Attached Files



#14
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

 ciponne, on 8th June 2009, 22:12, said:

Hello,

si eu am fost sunat, m-am prins ca e o tentativa de frauda la mijloc si m-am jucat putin cu el. Puteti asculta fisierul atasat, l-am inregistrat :D .

mddd exact asa a zis cand lai intrebat de nume  si eu am fost sunat astazi de pe un numar tot de cosmote 0762164701

eu nu am putut inregistra convorbirea ca am un nokia si se prindea imediat

dar am inceput sai spun ca nu al aud bine si ca revin eu cu un apel  :D

cea ce am si facut dar la 1234 ;) si acolo leam explicat care este situatia au inregistrat numarul si au spus ca adac vreu ma pot duce si la politie ....bla bla bla

#15
guerila

guerila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 28.04.2004
am reclamat la OPC ca sistemul lor de securitate are o scapare: o tranzactie se poate efectua chiar daca cel ce a initiat tranzactia nu confirma codul de securitate.sigur nu e conform "stas-ului" chestia asta

#16
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,731
  • Înscris: 06.07.2005
E normal ca cei de la relatii cosmote sa te sune si sa nu aiba habar cine esti ? M-au sunat si pe mine cu o vrajeala ieftina niste panarame,nu mai stiu exact cu ce, parca incarcare de cartela (am abonament)si i-am injurat de mama focului 5 minute.  :thumbup:

#17
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
constat ca s-au inmultit kkturile astea... :death:
pacat...

#18
Mannion

Mannion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 17.07.2006
Inca doua numere de hoti: 0769171070 si 0767836373.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate