Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Sunt inalta

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#1
atto

atto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.05.2009
sunt foarte inalta si urasc lucrul asta!  :thumbdown:  1,77 15 ani si imi palce sa port tocuri foarte mult :X:X pana la ce varsta cresc?ptr ca mie mi rusine cu inaltimea mea si nu mai vreau sa cresc cine m ajuta si pe mine sa imi spuna nu este ceva care sa imi opreasca cresterea?? heeeeelp meee!

#2
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Si eu tot 1,77m am, dar am vreo 21 de ani. Nu cred ca o sa mai cresti foarte mult, deci nu te impacienta. Practici vreun sport?
Si, btw, chiar n-ai de ce sa-ti fie rusine cu inaltimea ta. Mie chiar imi place. Am o gramada de prietene care imi spun in mod constant ca ar da orice sa fie la fel de inalte ca mine. Tocuri poti sa porti fara nicio problema, mai ales daca ai picioare lungi si frumoase, iar pentru confortul tau psihic, poti sa-ti faci prieten mai inalt ca tine, ca sunt o gramada.  :rolleyes:

Impaca-te cu tine insuti, ca asa o sa fii toata viata. Si nu e rau deloc! :P

Edited by Jaqueline, 24 May 2009 - 17:19.


#3
vadergrd

vadergrd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 21.08.2006
:huh: ... serios? am mai citit astfel de post-uri in ultimul timp. unu era al unui baiat care avea sub 1.80 si era disperat sa nu mai creasca. ca a vazut el ca toti culturistii mai mici sunt mult mai simetrici si se dezvolta mai usor. sincer acuma , milioane de femei ar da ORICE! pentru cativa centimetri in plus si tu te plangi? ce intaltime au parintii tai? ti-e frica sa nu ajungi de 2m? esti perfecta de inaltime si chiar daca mai cresti nu poti avea decat avantaje! stii cum se vede fiecare kilogram la o femeie mai mica? :| ( scuze doamnelor! , asta e adevarul?) , la una inalta nici nu se mai observa. stii ce frumoase sunt picioarele unei fete inalte ? la o fata mica nu se prea observa indifierent cat de lucrate sunt! si tot asa.fiecare centimetru conteaza.Nu stiu din ce ora esti dar daca vei creste mai mult iti propus sa emigrezi in olanda.acolo media de inaltime la barbati e de 1,85. io am 1.88 si nu ma simt nemaipomenit de inalt printre noua generatie! as fi vrut sa fiu si mai inalt!du-te la modelling , poti sa faci bani frumosi datorita fizicului tau! Modelele de scena( Runway models ...) trebuie sa fie inalte , se cauta !Oricum nu avem cum sa te si de ce sa te ajutam! Esti intr-o situatie fericita. Sau e alta problema si noi nu vedem?

#4
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008
Păi dacă vrei să nu mai crești bea și tu mai puțin lăptic.
Nu e o rușine să fi înaltă de statură, eu ca baiat sunt mic de statură 1.73 și sunt destul de dezamagit de treaba asta. Oricum, nu ai de unde să ști pană la ce vîrstă vei crește. Este discutabil. Eu zic să nu-ți mai faci probleme de genul ăsta. Și mă rog, dacă vei mai crește vreo 30 de cm  :D poți merge să-ți scoți vreo două coaste. Asta cînd corpul nu va mai fi în creștere.Din cîte știu eu corpul se dezoltă pînă pe la 20-21 de ani.

Edited by klaw_godly, 24 May 2009 - 18:06.


#5
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
alte fete ar da oricat sa aiba inaltimea ta :)

#6
subiect

subiect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 27.01.2008
Vrem poza sa vedem cum arati.

#7
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
In ultima perioada te-ai mai masurat ? E foarte posibil sa nu mai cresti.

#8
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

View Postatto, on May 24 2009, 17:36, said:

sunt foarte inalta si urasc lucrul asta!  :thumbdown:  1,77 15 ani si imi palce sa port tocuri foarte mult :X:X pana la ce varsta cresc?
De obicei fetele cresc pana la prima menstruatie. Nu e batut in cuie, daca ai intr-adevar probleme si parintii te inteleg ai putea sa mergi la un endocrinolog care printr-o radiografie de pumn sa vada starea cartilajelor de crestere, daca sunt active sau s-au inchis.

Tocurile sunt problema fetelor inalte, dar daca esti atenta la moda din anul vei vedea ca se poarta talpa plata. Sunt asa multe modele dragute, si sport si elegante incat tocurile nu mai sunt un must-have.

#9
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009

View Postatto, on May 24 2009, 15:36, said:

sunt foarte inalta si urasc lucrul asta!  :thumbdown:  1,77 15 ani si imi palce sa port tocuri foarte mult :X:X pana la ce varsta cresc?ptr ca mie mi rusine cu inaltimea mea si nu mai vreau sa cresc cine m ajuta si pe mine sa imi spuna nu este ceva care sa imi opreasca cresterea?? heeeeelp meee!
Doaamne fereste...E prima data cand aud pe cineva ca vrea sa fie mai scund/ nu ii place sa fie inalt. Eu cred ca e superb sa fi inalta, si stai linistita, ca nu mai cresti. Si eu suntvinalta(1'75m) si sunt foarte mandra de asta, si il consider un avantaj.

#10
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,373
  • Înscris: 11.12.2008

View Postatto, on May 24 2009, 17:36, said:

sunt foarte inalta si urasc lucrul asta!  :thumbdown:  1,77 15 ani si imi palce sa port tocuri foarte mult :X:X pana la ce varsta cresc?ptr ca mie mi rusine cu inaltimea mea si nu mai vreau sa cresc cine m ajuta si pe mine sa imi spuna nu este ceva care sa imi opreasca cresterea?? heeeeelp meee!


esti prostuta.
altele plang ca-s pitice.

barbatii sunt atrasi de femeile inalte

#11
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
daca esti proportionata ca lumea, in 1-2 ani o sa fii mandra de inaltimea ta. ;)+

#12
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Din ce oras esti ?

PS: ca sa nu mi se stearga postul, e nemaipomenit sa fii inalta. Multi tipi se vor uita dupa tine de acum incolo...

Edited by spdude, 24 May 2009 - 21:38.


#13
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View Postspdude, on May 24 2009, 22:38, said:

Din ce oras esti ?

PS: ca sa nu mi se stearga postul, e nemaipomenit sa fii inalta. Multi tipi se vor uita dupa tine de acum incolo...
Si dupa ce-o sa faci, ii ceri id-ul?  :D


Vezi totul tine de increderea in tine. Probabil ai multe prietene mai scunde si vrei sa fii ca ele.Ei bine, eu cred ca ele vor sa fie ca tine! :)

#14
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
din contra barbatii prefera femeile mai inalte :rolleyes: acum esti micuta si nu prea intelegi dar lasa ca o sa cresti tu si o sa vezi ce avantaje o sa ai ;)

#15
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
:lol: Am cunoscut și eu acu' vreo 5 ani o fată.. înaltă, mai înaltă decât mine și.. blondă :wub: când eram în picioare o sărutam numai cu voia ei :rofl: acu' sunt mai înalt decât ea, dar nu prea ne mai vedem :(

P.S. Ador fetele înalte. Poate doar mi se pare mie, dar întotdeauna am avut relații "super" cu fetele înalte. Astea micuțe sunt rele și insensibile. <_<

#16
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007

View PostJaqueline, on May 25 2009, 00:54, said:

Si dupa ce-o sa faci, ii ceri id-ul?  :D


Vezi totul tine de increderea in tine. Probabil ai multe prietene mai scunde si vrei sa fii ca ele.Ei bine, eu cred ca ele vor sa fie ca tine! :)
E prea tanara deocamdata , tre` sa mai creasca , la varsta ma refer, ca la inaltime e perfecta ptr o fata :D

#17
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

View Postatto, on May 24 2009, 17:36, said:

sunt foarte inalta si urasc lucrul asta!
:huh:

View Postatto, on May 24 2009, 17:36, said:

1,77 15 ani si imi palce sa port tocuri foarte mult
:wub:

View Postatto, on May 24 2009, 17:36, said:

ptr ca mie mi rusine cu inaltimea mea si nu mai vreau sa cresc
:w00t:

View Postatto, on May 24 2009, 17:36, said:

este ceva care sa imi opreasca cresterea??
[ http://www.pic4ever.com/images/vahidrk.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] (a bine asa? :ermm: )

View Postatto, on May 24 2009, 17:36, said:

heeeeelp meee!
Nu se acorda ajutor pentru o "problema" care exista doar in capusorul tau [ http://www.pic4ever.com/images/198.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Tara arde iar pustoaicele se smiorcaie din te miri ce.  :boredlook:

Edited by Maresalul, 25 May 2009 - 02:49.


#18
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Nu stiti despre ce vorbiti, asa va mai mirati degeaba. Sa fii cea mai inalta dintr-o clasa nu e chiar idealul in viata, barem daca mai esti si slaba te-ai ales cu cateva porecle nu tocmai simpatice.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate