Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Sunt inalta

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#19
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
La 15 ani fetele sunt nemultumite de fizicul lor. E ceva firesc, toate sunt emo , pentru ca-s prea grase, urite, mici, mari, n-au picioare frumoase ca vecina, talie ca cea mai buna prietena, au cosuri, etc. Tu te-ai gindit ca esti prea inalta. Nu o sa mai cresti mult, max vreo 2 cm. Lasa asta, peocupa-te de altceva! Gindeste-te ca intotdeauna vei iesi in evidenta si te vei impune prin tinuta ta daca ai si atitudinea corespunzatoare. Cei mici trebuie sa aiba alte atu-uri sa iasa in evidenta. Ai grija de silueta, fii naturala si lasa nimicurile astea.

#20
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

 maltese, on May 25 2009, 07:35, said:

Nu stiti despre ce vorbiti, asa va mai mirati degeaba. Sa fii cea mai inalta dintr-o clasa nu e chiar idealul in viata, barem daca mai esti si slaba te-ai ales cu cateva porecle nu tocmai simpatice.
Imi pare rau ca te contrazic dar 1,77 nu mi se pare o inaltime exagerata. Plus ca, de maine chiar, i se poate stopa cresterea.

La varsta ei toti au porecle. Sta in firea noastra sa fim rautaciosi :D

#21
Vickthetrick

Vickthetrick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.03.2007
Nu prea imi vine a crede ce se discuta aici.. Chiar asa de tare va afecteaza anumite chestii ca astea incat sa postati pe forum-uri o problema ca asta? Momentan inca ma crucesc. Intrebari ca astea se pun parintilor sau, in cazul in care vreti putin mai detaliat... LA DOCTOR. A innebunit internetu`    :eheyebrow:  :worthy:
P.S. : Iar tu domnisoara inalta.. WTF- cele mai tari modele sunt inalte. Probabil ca o sa va luati de mine dar... OMG

Edited by Vickthetrick, 25 May 2009 - 11:20.


#22
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,373
  • Înscris: 11.12.2008

 atto, on May 24 2009, 17:36, said:

sunt foarte inalta si urasc lucrul asta!  :thumbdown:  1,77 15 ani si imi palce sa port tocuri foarte mult :X:X pana la ce varsta cresc?ptr ca mie mi rusine cu inaltimea mea si nu mai vreau sa cresc cine m ajuta si pe mine sa imi spuna nu este ceva care sa imi opreasca cresterea?? heeeeelp meee!

este un sindrom, al cresterii bruste.
asta am aflat si eu, la medic , zilele trecute, nu i-am retinut denumirea stiintifica.

Cand eram de varsta ta, eram cel mai inalt din clasa si al doilea din scoala, la 1,81.

Porecle :"calul"  :lol: La fel ca si tine, eram prost si complexat.

In fine, tot pe atunci m-am oprit din crestere, si la liceu deja erau altii multi mai inalti decat mine, eram cam al 9-lea din clasa cred.

In fine, colegii "mai pitici" din generala, multi m-au intrecut dupa 2-3 ani.

Deci, in concluzie  , sunt ritmuri diferite de crestere la fiecare, nu inseamna ca o sa te faci de 2 m :lol:

1,77 e foarte bine pentru o fata, vei fi inalta,apoi o sa te mai si implinesti la trup, cu varsta si o sa roiasca baietii/barbatii in jurul tau.

Ca si fapt divers,persoanele inalte au mai multe sanse de reusita in viata decat cei scunzi.

Edited by allyn1985, 25 May 2009 - 11:24.


#23
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
@atto: Numai sa nu stai cocosata!  :rolleyes:

#24
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007

 maltese, on May 25 2009, 07:35, said:

Nu stiti despre ce vorbiti, asa va mai mirati degeaba. Sa fii cea mai inalta dintr-o clasa nu e chiar idealul in viata, barem daca mai esti si slaba te-ai ales cu cateva porecle nu tocmai simpatice.
Eh, pentru ca atunci cand suntem mici habar n`avem de avantajele inaltimii.
In clasa a 4a era mare bataie intre mine si prietenul meu cel mai bun, care sa fie mai inalt . Era cu 2 cm mai mare, si ma omora asta.
In clasa a 6a aveam 1.65 si erau 4 fete MAI INALTE ca mine. MUREAM de ciuda.
In a 9a deja ajunsesem la 1.88 si eram cel mai inalt din clasa, doar 2 tipi erau mai inalti in liceu.
In a 10a aveam deja inaltimea de azi, 1.92 si renuntasem la complexe, intrebari si alte chestii, si constientizasem ca fetele apreciaza inaltimea...si am inceput sa ma bucur de avantaje.

Deci, fato, stai linistita, e genial sa ai inaltimea ta. In curand vor roi baietii dupa tine, tu trebuie sa inveti doar sa`ti fructifici inaltimea. Ca intotdeauna o fata inalta va arata mai bine intr`o fusta/rochie decat una scunda...

#25
kitty2008

kitty2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.03.2008
Eu am 1.72 la 21 de ani. Si daca pana in urma cu vreo 2 ani credeam ca sunt inalta, acum mi se pare ca de fapt sunt cam pitica. Oare n-oi da inapoi? :rolleyes:   Bucura-te de inaltimea ta. ^_^

#26
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Daca iti faci probleme cu inaltimea, te iau eu cand vrei sa te mariti.

#27
kitty2008

kitty2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.03.2008

 exorcistul, on May 25 2009, 21:17, said:

Daca iti faci probleme cu inaltimea, te iau eu cand vrei sa te mariti.
Pe mine???  :rolleyes: :lol:

#28
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Nici o problema, te iau si pe tine :wub:

#29
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
bun, i-am zis ca nu-i bine, da' un leac de oprire a cresterii ii da cineva? :w00t:

#30
kitty2008

kitty2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.03.2008

 crst_g, on May 25 2009, 21:40, said:

bun, i-am zis ca nu-i bine, da' un leac de oprire a cresterii ii da cineva? :w00t:
Da` de unde? Leacul pt. stoparea cresterii e ca acela pt. stoparea iubirii. Nu exista!  ^_^ :P

#31
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Dar nu ar fi pacat sa-i dea cineva asa ceva?  :lol:

#32
kitty2008

kitty2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.03.2008

 exorcistul, on May 25 2009, 21:43, said:

Dar nu ar fi pacat sa-i dea cineva asa ceva?  :lol:
O sa mai creasca ea un pic ( nu in inaltime) si o sa realizeze ca inaltimea ei e un avantaj, nu un defect.

#33
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Sa vedem daca mai intra si pe forum sa citeasca ce am scris noi.  :huh:

#34
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Daca nu cumva a postat cineva la misto.

#35
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

 crst_g, on May 25 2009, 21:40, said:

bun, i-am zis ca nu-i bine, da' un leac de oprire a cresterii ii da cineva? :w00t:
Asta: [ http://www.pic4ever.com/images/vahidrk.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

L-a primit chiar in prima pagina.  -_-

"Stopeaza cresterea si te scapa de pasarele"

#36
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

 Jaqueline, on May 25 2009, 21:54, said:

Sa vedem daca mai intra si pe forum sa citeasca ce am scris noi.  :huh:
eu cred ca a gasit solutia, da' n-are de gand s-o zica si altora.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate