Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

parfum feromoni

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
florin2104

florin2104

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.04.2009
a incercat cineva parfum cu feromoni? daca DA, care au fost efectele? mergand mai departe cantarina a folosit cineva? si daca da ce rezultate a dat, e adevarat ce se spune sau e doar o scuza a unora mai usuratice?

#2
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

 florin2104, on May 19 2009, 15:01, said:

a incercat cineva parfum cu feromoni? daca DA, care au fost efectele? mergand mai departe cantarina a folosit cineva? si daca da ce rezultate a dat, e adevarat ce se spune sau e doar o scuza a unora mai usuratice?
N-am prea incercat, dar din cate am inteles nu au efect.

#3
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 11.10.2006
Incearca si o sa vezi, vei fi atentia tuturor... necuvantatoarelor care comunica prin feromoni, in special insectele - furnici, albine, viespi si altele care or mai fi. :D

#4
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
La ce te referi cand zici de scuza pt usuratice ? :lol:

In primul rand cred ca astea de pe site-urile romanesti is apa de ploaie. La propriu.

Du-te de exemplu pe love-scent (si pe forumul lor la sectiunea pheromone discussion) . Acolo o sa gasesti. Din anglia cred ca is ei.

In general feromonii aia sunt derivati de testosteron, si ii imita pe cei naturali. (androsterone, androstenone, androstenol etc)

Bineinteles ca au efect. Insa din toate substantele si produsele alea nu toate ti se potrivesc...o multime de factori intra in calcul. Depinde si ce vrei sa faci cu ei. In primul rand ar trebui sa-ti maximizezi propria ta productie... (dus/baie in fiecare zi fara deodorant gel dus si alteporcarii , doar sapun, parfum, acuma depinde si cat de mult transpiri)

Primul si cel mai usor de observat efect al feromonilor este contactul vizual ..cand isi indreapta ochii in directia ta, sau chiar capul/gatul ....

Edited by Stapanul_clonelelor, 19 May 2009 - 18:11.


#5
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Am auzit ca ar fi foarte scump dar un inlocuitor ieftin (chiar gratis) si cu efecte strong ar fi pipi de bou pulverizat din abundenta pe corp inainte de o iesire in oras. Nu recomand pipi de ciine, cel putin nu rasele: Pekinez, Caniche, Bichon, samd.

#6
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006

 florin2104, on May 19 2009, 15:01, said:

a incercat cineva parfum cu feromoni? daca DA, care au fost efectele? mergand mai departe cantarina a folosit cineva? si daca da ce rezultate a dat, e adevarat ce se spune sau e doar o scuza a unora mai usuratice?


Se cheama cantarida...Ti-a spus vreuna: "frate, nu mi-o pun cu tine decat daca-mi dai cantarida?" :lol: . Pentru ca daca ti-a spus, ai o problema...

#7
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
Deer musk e sigur, nu e toxic ca si cantarida :lol: . 5 kile de cantarida ar omori un oras cred :lol:

Edited by Stapanul_clonelelor, 19 May 2009 - 18:24.


#8
giv

giv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 16.07.2007
Fratilor la mine nu a avut nici un efect. Apa de ploaie.
Am cumparat Andro Vita for men (concentratie dubla de feromoni bla bla bla).
NIMIC! ZERO!
Bani aruncati. Mirosi la 150RON ca cu un parfum de 25 RON in rest nimic.
Am incercat sa inteleg toate beneficiile chiar cu citirea prospectului sa compar sa vad daca asa merge daca invers are efect, mai mult, mai putin, spalat, nespalat..... la femei tinere.... batrane... mai aproape...mai departe.... NIMIC

#9
SundanceKid

SundanceKid

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 21.04.2009
n'au ni'ca in ele. aveam in franta o tipa in laborator care lucra in cercetare pentru Dior, la parfumuri. cel putin astea care's pe net, la noi, is spuma marii.. si dai si o gramada pe ele.

#10
mecanicu2007

mecanicu2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 18.05.2009
Eu am incercat! si cum mergeam spre club toti maidanezii erau dupa mine.

#11
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008

 florin2104, on 19th May 2009, 15:01, said:

a incercat cineva parfum cu feromoni? daca DA, care au fost efectele? mergand mai departe cantarina a folosit cineva? si daca da ce rezultate a dat, e adevarat ce se spune sau e doar o scuza a unora mai usuratice?
Eu am mirosit-o pe una care era data cu parfum cu feromoni, si nu mi s-a sculat :thumbdown:

#12
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009
Parfumurile care contin mosc sunt oarecum afrodisiace pentru ca moscul e produs de glandele unui animal mascul si are efect de atragere a femelelor speciei in vederea reproducerii. Nu stiu in ce masura afecteaza oamenii dar aparent miroase destul de bine incat sa fie bagat in compozitia parfumurilor.

#13
mecanicu2007

mecanicu2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 18.05.2009

 citronelle, on 25th August 2010, 22:19, said:

Parfumurile care contin mosc sunt oarecum afrodisiace pentru ca moscul e produs de glandele unui animal mascul si are efect de atragere a femelelor speciei in vederea reproducerii. Nu stiu in ce masura afecteaza oamenii dar aparent miroase destul de bine incat sa fie bagat in compozitia parfumurilor.
Mosku pute!

#14
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009
Eu cred ca ii apa de izvor cu o hara de aia santoasa din fundul gatului. Efect zero dar uite asa romanul stie scote bani din orice.

#15
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008
Bullshit! Poate are doar efect Placebo : "M-am dat cu feromoni. Acu' sare toate femelele pe mine. Dar mai bine sar eu pe ele ca daca tot is atrase de mine bla bla bla"

Afrodisiac, dar nu si magnet de femei, e mosc cu ambra. In rest totul e marketing.
Acum tot ce iti place tie poate fi afrodisiac asa ca..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate