Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Cetatea Aradului pe taramul Softpedia !

- - - - -
  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#19
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
Webcam 1 - Primaria

Webcam 2 - Turnul Primariei

Webcam 3 - Piata Avram Iancu

:photo:

#20
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 14.05.2007
Inca un set de poze: http://picasaweb.goo...ulAirsoft/Arad#

#21
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
Galacticul pozele sunt de-a dreptul SUPERBE !!! sunt facute de tine ? :) imi pare rau ca nu mi-am luat aparatul cu mine duminica pe strand sa fac niste poze si eu dar cu urmatoarea ocazie o sa-l iau ! :D

#22
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 14.05.2007
Nu sunt facute de mine, sunt facute de niste prieteni.

#23
Anjin`

Anjin`

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,160
  • Înscris: 10.05.2005
Voi ce parere aveti de semafoare?
M-am saturat ca mai mult nu-s, se misca masinile putin mai repede dar nici siguranta nu ai.
In plus ma scot in sarite aia de dirijaza traficu de nu-s politisti, parca le e lene/jena sa faca semnele complet, ma deruteaza de ficare data.


Nu m-a impresionat festivalul berii.

#24
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
da intradevar chiar este o problema cu semafoarele,dar ele nu pot fi functionale atata timp cat se lucreaza pe ruta lor zi de zi,la podgoria politistii de la comunitara sunt chiar de toata jena,plus de asta politistii de la rutiera o parte din ei sunt desenati rau de tot,n-au nici o treaba cu rutiera sau cu politia,stateau intr-o zi 2 politisti la poker acolo langa kebab in statia de autobuz de la podgoria spre micalaca,erau de toata jena ! :lol: plus de asta e un politist care l-am intalnit destul de frecvent pe la podgoria,unu blond care sta gâb si are un mers de anabolizat,ala e criminal ,mor de ras de fiecare data cand il vad ! :w00t:

Edited by A_shot_of_JB, 19 May 2009 - 14:37.


#25
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 14.05.2007
Un politist comunitar care "dirijeaza traficul" la Podgoria vine cu motocicleta sa acolo. Cand ajunge, se strang si ceilalti 3 colegi de-ai lui sa ii admire motocicleta. De 2 sau 3 ori am vazut aceasta faza.

Edited by Galacticul, 19 May 2009 - 14:38.


#26
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
cu asa politisti la podgoria...nici nu ma mir cum de e traficul cum este...:lol:cand se va da drumul la tramvae sper sa se mai fluidizeze,pentru ca autobuzele alea de la CTP ocupa 2 benzi nene... <_<

#27
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
ce parere aveti despre cluburile din arad ? :D

#28
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

 A_shot_of_JB, on May 20 2009, 13:16, said:

ce parere aveti despre cluburile din arad ? :D

Vagonul era un club puternic :P

#29
Rares

Rares

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 20.01.2004
Am fost si eu in cetate. nu e impresionanta pe dinauntru, impresionante sint zidurile exterioare si zona din jurul lor. Ceea ce mi se pare fain la cetate e ca inca isi mentine destinatia initiala, nu stiu in cite locuri din tara mai exista cetati functionale ca sa zic asa. Eu personal nu as fi de acord sa se desfiinteze unitatea militara de acolo...

#30
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Si eu sunt din Arad. :P

#31
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

 caroline_hi, on May 20 2009, 20:15, said:

Si eu sunt din Arad. :P

Hellow there ! :P



 Stryker_9, on May 20 2009, 13:53, said:

Vagonul era un club puternic :P

ma refeream la cele de actualitate :lol:

 Rares, on May 20 2009, 14:47, said:

Am fost si eu in cetate. nu e impresionanta pe dinauntru, impresionante sint zidurile exterioare si zona din jurul lor. Ceea ce mi se pare fain la cetate e ca inca isi mentine destinatia initiala, nu stiu in cite locuri din tara mai exista cetati functionale ca sa zic asa. Eu personal nu as fi de acord sa se desfiinteze unitatea militara de acolo...

da intradevar asa este,putine cetati mai sunt in tara pentru destinatia initiala,dar mai sunt multe locuri frumoase in Arad inafara de cetate :P

Pe unde ati fost de 1 Mai muncitoresc aradenilor ? :lol:

#32
Rares

Rares

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 20.01.2004
Eu am fost la Siria in 2 mai. Nu pentru mici si bere ci pentru ca a trecut destul de mult de cind nu am mai fost pe acolo si chiar uitasem cum arata cetatea... Am incercat sa merg si la muzeul Ioan Slavici si Emil Montia dar nu mai era deschis.

#33
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

 Rares, on May 21 2009, 10:01, said:

Eu am fost la Siria in 2 mai. Nu pentru mici si bere ci pentru ca a trecut destul de mult de cind nu am mai fost pe acolo si chiar uitasem cum arata cetatea... Am incercat sa merg si la muzeul Ioan Slavici si Emil Montia dar nu mai era deschis.

Anul trecut auzisem ca la Siria si la Tauț de 1 mai si 2 mai ies cu scandaluri tot timpul ,nu am fost niciodata acolo de 1 mai,nu din cauza asta,dar nu am avut ocazia,in schimb gratare am mai facut in alte zile, eu am fost la padure la Vladimirescu,in zona unde este balastiera sunt cateva zone si in stanga si in dreapta destul de dragute :P  ah si am dat si o raita pe la 3 insule zona iarasi buna,dar in judet avem o gramada de zone faine ! sa nu mai zic de Moneasa si Dezna :proud: apropo ca veni` vorba de Moneasa,cand este festivalul clatitelor ? :lol:

#34
Rares

Rares

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 20.01.2004
Nu stiu, n-am fost niciodata :(. Dar daca tot ai pomenit de el o sa incerc sa nu lipsesc anul asta... Oricum aveam in plan sa merg un week-end prin zona aia.
La Siria nici macar nu a fost prea multa lume, nu se punea problema sa poti avea probleme cu cineva. La Taut mergeam pe vremuri de 1 mai si dormeam in corturi pe malul lacului. Nu prea aveam tangente cu cei care erau sus la casute. Is curios daca mai exista casutele alea acolo. Erau destul de faine, am stat si la ele citeva zile intr-o vara, acum vreo 10-12 ani.

#35
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 14.05.2007
Eu de 1 mai am fost la Fantanele, la padure.


P.S.: se circula pe un singur sens pe Stefan Cel Mare, in Aradul Nou. Se lucreaza la drum. Cred ca e a 3-a oara deja anul asta cand se lucreaza ceva la drumul ala. Au mai lucrat prin februarie daca nu ma insel la drumul exact din fata magazinului SPAR, ca de la atatea TIR-uri s-au facut niste gropi acolo.... E nebunie.

#36
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
Am vazut si eu drumul,e nasol....

In Micalaca pe Mioritei au bagat sens unic de vre-o luna de zile,dar se pare cu romanu` nostru nu s-a obisnuit cu ideea si inca mai sunt care circula pe sens opus,sa vezi claxoane cand mai intalnesti cate un zapacit dinasta... <_<  zici ca i-a luat ma-sa strada...

Galacticul inca o problema care am sesizat-o in traficul din Arad...TAXIMETRISTII,astia sunt ca dracii nene...mai ales cei de al Verbita circula ca nebunii ,nu de putine ori am avut probleme cu ei,nu mai zic de taiatul caii,semnalizari la dreapta si face la stanga,opreste sa lase clientu pe trotoar da nu schiteaza nicio semnalizare,sa nu mai zic ca circula ca si nebunii... iar pe langa faptul asta daca intrii in conflict cu ei sau doamne fereste un accident..fie el si minor cu vina taximetristului bineinteles,vin alti 30 de taximetristi sa-i sara in ajutor si sa te i-a la bataie...

Din cate am inteles alea sunt masinile firmei ...deaia is permit ei sa faca off-road on the road sa zic asa :lol:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate