Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 

ASTRAL TELECOM

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
r@zv@n

r@zv@n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 26.04.2005
La Galati, monopol Astral Telecom in cateva cartiere mari, printre care, din pacate si cel in care locuiesc eu. La capitolul internet, nota 7-8, la capitolul CATV nota 5 mai ales pentru incetineala cu care se misca cand e vorba de schimbat vreun program din grila. De exemplu, este ecran negru pe fostul TELE 7 ABC de cel putin 1 luna si nici in curand nu cred ca vor avea de gand sa introduca un alt program in loc. Astept oferta Astral Digital, sunt dispus sa platesc 15-20 de EURO pe luna insa vreau calitate (imagine si sunet) si diversitate (minim 60 canale), daca nu cred ca voi trece definitiv pe DTH, poate intre timp vor fi pe piata si mult ''cautatele'' kituri de la DIGI.

#56
ady18

ady18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.04.2005

r@zv@n, on Apr 30 2005, 00:32, said:

La Galati, monopol Astral Telecom in cateva cartiere mari, printre care, din pacate si cel in care locuiesc eu. La capitolul internet, nota 7-8, la capitolul CATV nota 5 mai ales pentru incetineala cu care se misca cand e vorba de schimbat vreun program din grila. De exemplu, este ecran negru pe fostul TELE 7 ABC de cel putin 1 luna si nici in curand nu cred ca vor avea de gand sa introduca un alt program in loc. Astept oferta Astral Digital, sunt dispus sa platesc 15-20 de EURO pe luna insa vreau calitate (imagine si sunet) si diversitate (minim 60 canale), daca nu cred ca voi trece definitiv pe DTH, poate intre timp vor fi pe piata si mult ''cautatele'' kituri de la DIGI.

<{POST_SNAPBACK}>



Razvane eu iti spun ca nu se merita sa te abonezi la astral digital stii de ce? In primul rand recerverul lor costa 2 miloane si ceva si daca stai putin sa te gandesti poti sa mai pui ceva si sa te abonezi la un DTH.
  La astral digital vezi niste programe de 2 lei ( n24, antena 3 ect... care pe satelit sunt FTA) pe cand la DTH poti opta si vedea ce vrea muschii tai  :D adica poti gasi frecventa postului ect... eu am dat cu parerea tu decizi
   Sincer sa fiu eu mai astept ofertele DTH

#57
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
Unde pot gasi o grila de programe actuala si cu frecventele aferente pentru Astral Bucuresti?
Multumesc

#58
szabo

szabo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 16.05.2004
HBO,Hallmark,Duna,BBCPrime,History,Discovery,DiscoTravel&Living,DiscoCivilisation,DiscoScience,AnimalP,RealityTv,VH-1,Cartoon,NatGeografic,ENews,BBC,CNN,ESport,Rai1,TV5,M6,TVE,Astra,RTL,Realitatea
V,TVR1+2+Cultural,A1,ProTv,NationalTv,ProCinema,Senso,OTV,PrimaTv,B1,Acasa,TVRM,
tno,Pro7,SportTv,AXN,Minimax,EX,ABMoteurs,S,Romantica,TVK,MTV,N24,(de azi in locul 7abc),Mezzo,Jetix. De frecvente nu ma intrebati !

#59
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,035
  • Înscris: 08.08.2002
Razvane si eu zic la fel nu merita Astral digi oferta DTH e mult mai buna !

#60
r@zv@n

r@zv@n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 26.04.2005
La Galati, ecran negru de 2 luni pe fostul TELE 7 abc, am auzit ca in alte orase au inlocuit cu N 24. Greu, greu tare se misca astia de la ASTRAL Galati, multumesc pentru sfaturi in legatura cu DTH-ul, sigur o sa trec pe o DIGI TV de indata ce se vor gasi receptoare.

#61
herske

herske

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 26.12.2001
Pana la urma ASTRAL i-au achizitionat si pe cei de la CVR.

Abia acum se face rebrandingul.  Imi pare foarte bine ca am scapat de Romtelecom & CVR - aveau cel mai intzelenit management posibil, nu ofereau nici un fel de serviciu extra pe cablul, erau in epoca de piatra cu internetul.

#62
experience

experience

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 19.09.2004
bucuria ta va fi de scurta durata, pentru ca si astral e o firma de cacao...ca sa ma exprim decent

#63
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004

experience, on May 7 2005, 19:09, said:

bucuria ta va fi de scurta durata, pentru ca si astral e o firma de cacao...ca sa ma exprim decent

<{POST_SNAPBACK}>


Nu exista firma mai de cacao ca CVR, crede-ma...am fost si eu abonatul lor pentru o scurta perioada... :death:

#64
mimmo

mimmo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.10.2006
ASTRAL?o firma de 2 bani ,sunt niste mizerabili,in buzau e jale cu ei.ba pica netul ,ba cablul ,niste nesimtiti

#65
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005

View Postmimmo, on May 17 2007, 13:32, said:

ASTRAL?o firma de 2 bani ,sunt niste mizerabili,in buzau e jale cu ei.ba pica netul ,ba cablul ,niste nesimtiti


neata .. cand am deschis topicul asta aveam  17 ani

ASTRAL  a fost cumparat de muuuuuuuuuuuuuuuuult . Noul proprietar e IUPISI

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate