Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

afacere masini

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
bitubv

bitubv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 26.12.2004
am vazut in ultimul timp ceva interesant ....te duci in germania,olanda etc .....gasesti o persoana handicapata.....stabilesti o legatura cu ea .....dupa care persoana aia cumpara pe numele ei cu banii tai o masina si  faci cu persoana aia un contract la notar prin care ea iti da o procura ca tu ai dreptul sa folosesti masina =>
1.nu platesti taxele impuse in germania
2.poti sa vi cu masina in tara si nu mai trebuie sa o inmatriculezi
3.o poti vinde la randul tau in romania mai departe prin acelasi sistem de procura si poti sa-ti pui linistit 1000 de euro in plus
4.nu trebuie sa aduci numai masini euro 3 si stim cu totii cam ce masini gasesti acolo
5.nu platesti vama -masinuta e inmatriculata in germania asa ca .....
6.la 2000 de euro iti aduci masinuta super pentru romania

partea proasta este cu asigurarea(pentru ca nu o sa ai-deci daca o bagi in stalp asta e ) si mai e o conditie parca ca nu poti sa circuli cu ea decat 6-8 ani sau asa ceva ....

ati auzit de asa ceva ....ati fi interesati sa cumparati asa ceva ......vreau sa ma apuc de asta si astept ceva comentarii :peacefingers:  :coolspeak:

#2
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
trebuie sa fie al naibii de usor sa gasesti olandezi handicapati cu masini si sa stabilesti o legatura cu ei :w00t:

#3
bitubv

bitubv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 26.12.2004
pai asta e motivul pentru care nu fac toti asta  :peacefingers:

#4
Invisigoth

Invisigoth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 11.08.2003

bitubv, on Apr 2 2005, 17:57, said:

pai asta e motivul pentru care nu fac toti asta  :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>

Da' exista vreo asociatie sau ceva a olandezilor/nemtilor handicapati?  :D Sau cum ii "racolezi"?

#5
aiu

aiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 08.10.2004
da' pot sa raman si cu olandezul?
.. ma gandesc ca pe viitor ar putea sa-mi dea drept de folosinta si pentru vila lui de la munte si pentru aia din oras .. fara procura, evident .. aa..parca se numea altfel actul ala  :notangel:

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

aiu, on Apr 2 2005, 20:46, said:

da' pot sa raman si cu olandezul?
Cum sa nu, doar stii ca toti sunt popo pe acolo.

#7
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004
Haha.. ce idei traznite vin romanasilor nostri. Iti spun eu una si mai traznita, care din pacate chiar e pusa in aplicare:

Cumperi legal masina din Germania, o aduci in tara, o vinzi mai departe, o inmatriculezi, totul in regula, iar apoi te intelegi cu persoana din Germania sa declare respectivul automobil furat. Detalii despre asta nu mai stiu, dar mai departe iti imaginezi tu cum ar trebui sa fie.

Dar in scimb, de ceea ce zici tu mi se pare ca nu este prea posibil, nu stiu sigur: este posibil ca o masina straina inmatriculata in alta tara sa stea la infinit in Romania?

#8
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
e posibil. inconvenientul e ca la 2 ani tre sa iesi cu masina din tara sa-i platesti cartea verde.

#9
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Si aproximativ cat costa ITP-ul, asigurarea si ce o mai trebui sa ii faci (cartea verde) pentru o masina de 3.000 cmc, acolo in Nemtia?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate