Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Lumini pe cer

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007
Pai cu baloanele a inceput si incidentul Roswell.

#20
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006
se testeaza reactia publicului... pregatitiva pentru rapiri programate -_-

#21
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,442
  • Înscris: 06.06.2006
s-ai i s-a facut mila lui d-zeu si ne-a trimis lumina in noaptea de inviere (ca tot ne trimite toata europa tiganii inapoi) :lol:

#22
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007

View PostEM-n-C, on Apr 19 2009, 13:43, said:

Au trecut zeci de "obiecte in flacari" cam in intervalul 23:30 - 24:30 (pana am plecat de la slujba).
Si pe la ora 25:60 am aflat ca au fost baloane termodeplasabile.
Tre` sa recunosc, nu cred ca erau extrateresti ca daca veneau in Bucuresti sigur nu aveau unde sa parcheze si daca parcau dupa blocuri le furau "baietii" casetofonul din farfurie.

#23
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006
E simplu de tot.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pthBu7lwrIA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8sG8apnNFO4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Carapicho, 23 February 2012 - 10:18.


#24
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
F multe din aparitii chiar sint baloane de toate felurile.
Dar cele ce se misca haotic, si mai ales brusc, cele ce stau la punct fix,  nu sint baloane.

#25
b47bez

b47bez

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.01.2007
astazi 30.08.2012 am vazut cred ca vreo 15 puncte luminoase de culoare portocalie deplasandu-se din directia est catre vest.ora era 22:15 aproximativ.am incercat sa filmez cu o camera JVC.problema este ca atunci cand incercam sa dau zoom imi disparea din obiectiv,cum reduceam zoom-ul cum mergea.pur  si simplu nu puteam face zoom pe ele.nu este prima oara cand le vad,si sambata spre duminica adica 25-26.08.2012 le-am vazut in zona pipera cand eram la peste. am filmarea pe camera,dar din pacate nu am cum sa o descarc pe pc.nu am placa de captura,este o camera pe 8mm.pt cei ce vor sa vada filmul stau la dispozitie sau daca ma poate ajuta sa dau jos filmu astept ajutorul. va multumesc.

#26
CorneliuRos

CorneliuRos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,296
  • Înscris: 05.11.2011
pe 29 august ora 21:55 am vazut doua obiecte luminoase miscanduse pe cer cum nu am mai vazut de mult timp! M-a incantat sa vad din nou lumini pe cer pe care sa le pot din nou incadra ca O.Z.N . M-a incantat dar in acelasi timp aveam si pielea gaina in timp ce le urmaream!

Totul a inceput in acea seara de 29 august cand inainte de culcare trageam niste priviri spre cer pentru ca m-au uimit niste lumini pe cer in trecut de forma si luminozitatea stelelor , si de atunci ma uit in fiecare seara timp de 2 minute in cautarea a ceva sa imi mai zburleasca inca odata parul de pe piele! Am tras o privire subtila spre cer intr-o anumita directie deoarece mi s-a parut ca observ un flash de culoare rosie , de intensitate precum au avioanele luminile de semnalizare de culoare rosie intermitent  , dar nu era un avion deoarece nu l-am vazut deplasandu-se pe cerul senin cu tipica sa lumina de semnalizare. Imi intorc privirea de la acea directie dupa care ma uit din nou catre acea directie si iar am vazut un flash de culoare rosie. Ma uit mai atent catre acel punct, trece 5 secunde si din acea directie observ cum o "stea" se deplaseaza cu viteza maricica si in linie curba ! O analizez atent , urmaresc acea "lumina " pe cer iar cand se apropie de o "stea" statatoare, incepe sa se miste acea stea in sens contrariu stelei initiale! Atunci in acel moment mi s-a facut pielea gaina deoarece a fost dovada pe care o cautam de mult timp privind obiectele luminoase pe cer !Eu vad obiecte pe cer de luminositatea si forma stelelor dar eram sceptic chiar daca nu se auzeau motorul , chiar daca nu aveau tipica lumina de avion , chiar daca erau prea aproape si lumina era prea intensa pentru un satelit, etc.

In acea seara era luna plina, sunt absolut sigur ca acele lumini erau obiecte pe cer si datorita lunii pline ,reflectau lumina si din aceasta cauza puteau fi vizibile, sa am norocul sa le vad ! Iar faptul precum ca au existat doua obiecte pe cer , unul se indrepta catre un obiect luminos statator , iar cand obiectul luminos initial s-a indreptat spre el, celalalt obiect s-a pus in miscare si a inceput sa se deplaseze in sens contrariu celuilalt!

#27
Qubix

Qubix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.02.2014
Si eu am vazut in aceasta seara pe la ora 21:00 erau trei puncte portocalii in  linie dreapta .. care se deplasau cu viteza mica ... a durat vreo 3 minute si au inceput sa dispara pe rand .. nu stiu daca a mai vazut cineva .... app nu am putut filma sau poza pentru ca nu mai aveam baterie la tell


#28
invatacelulionel

invatacelulionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.01.2014
Totusi   , daca  erau  niste  baloane trimise  de piedone  cred ca  a fost o idee proasta. Pana  una alta sunt uimit   ca nu il intreaba  nimeni de sanatate pe  copilu  asta ca  prea s-a  mazarizat .Posted Image  vorbind in  termeni de pamflet  fireste  .

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Este diferit de fenomenul din topic dar postez aici, pentru ca cel putin titlul este pe subiect.

Un fenomen ciudat a fost surprins duminica in orasul Moreni, din judetul Dambovita.

Un tanar a filmat cu telefonul mobil cum cerul s-a luminat puternic de mai multe ori, in culoarea rosu - caramiziu.

Martorii spun ca nu-si pot explica intamplarea bizara.
La randul lor pompierii din Moreni au anuntat ca nu au intervenit la niciun eveniment de asa o intensitate care sa lumineze in noapte .

Filmuletul este in linkul de mai jos:
http://stirileprotv....onul-mobil.html

#30
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Woow , o fulgerat si era si ceata .

#31
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,573
  • Înscris: 16.03.2004
Nu a bubuit.Posted Image

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu. Nu a fost fulger. Nu s-a auzit nici un tunet. 6 lumini difuze si identice in acelasi loc pe cer la intervale de 1-2 secunde.

Fenomene de genul asta s-au mai observat inaintea cutremurelor. Radonul a fost eliberat in atmosfera, la frecarea rocilor.
Acum tot un proces fizic s-ar putea sa fi fost cauza acelor lumini.

#33
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Pot fi si fulgere la o distanta mai mare si nu mai auzi nici un tunet.

#34
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
Locuiesc in zona. Toata ziua si cateva ore din noaptea de duminica s-au auzit bubuituri razlete si am presupus ca vreo unitate antiaeriana din jurul Targovistei (sau chiar unitatea de jandarmi din comuna Gura Ocnitei, aflata la 9 km de orasul Moreni) a avut trageri de zi si de noapte. De regula, se folosesc si rachete luminescente (niste torte care ard timp de cateva minute) si cum duminica cerul a fost innorat, probabil de aici s-a tras "fenomenul" paranormal.

#35
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,573
  • Înscris: 16.03.2004
Cât de banal...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate