Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 

Noi bonusuri la reincarcare la Cartela Cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postburgher, on Apr 18 2009, 13:40, said:

Ce vorbesti?!

Mai bine o dadeai pe placa cu "moral nu este, legal este" - e mai aproape de realitate.
Ai dreptate nu este moral ceea ce fac.

View Postonlyone, on Apr 18 2009, 14:22, said:

Cum sa nu aiba?
Legal este sa modifice numele abonamentelor care nu mai sunt "full" (cum se obisnuise consumatorul), pentru ca ce fac ei acum este reclama mincinoasa.

@MASTERC - "ACUM AI COMUNICARE NELIMITATA LA ABONAMENTELE FULL OPTION" BA NU AI CA AU SCHIMBAT REGULA IN TIMPUL JOCULUI
Era clar ca nu o sa mai tina mult pomana de la Cosmote mai ales ca au cumparat nemtii de la Deutsche Telecom 25% din Ote Grup.

Oricum eu sunt multumit ca beneficiez de vechiul Cosmote Full Options 130. ^_^

Edited by stokarit_s, 18 April 2009 - 13:46.


#20
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
onlyone, nici pana acum nu aveai nelimitat la toate abonamentele.

Anyways, in alta ordine de idei, in 2 luni imi trec abonamentul de 3 ani pe cartela, nu mai am de ce sa-l tin pe abonament cand oferta la cartela e mai buna. Plus ca tin de numar, nu de operator, si asa o sa pot sa-l portez oricand.
Telefonul care il am o sa fie fashion destul de mult timp de acum incolo asa ca n-am probleme.

#21
bigheart

bigheart

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.06.2005
O promotie care iti poate implini visele!
Nu trebuie sa faci nimic, doar sa vorbesti!

Fiecare reincarcare pe care o faci in perioada 28 septembrie – 25 octombrie  te inscrie automat la tragerile la sorti pentru:

• 4 premii, unul pe saptamana, de 10.000 de euro brut in numerar;
• 100 de premii zilnice, fiecare de 10 euro credit (net) de comunicare.

Cu cat reincarci mai mult, cu atat ai mai multe sanse de castig!

Pentru fiecare euro reincarcat in perioada promotiei primesti automat 1 punct, adica o sansa de castig la tragerile la sorti. Poti afla oricand numarul de sanse pe care le-ai acumulat de la inceputul promotiei apeland gratuit  *134*3# sau 133.

Fiecare sansa conteaza!

Poti reincarca:
• utilizand cartele de reincarcare sau tichete electronice cu credit;
• utilizand cartele de reincarcare sau tichete electronice cu minute de tip Pocket Minutes;
• credit de pe un abonament Cosmote ;
• orice valoare prin serviciul Reincarcare Directa in magazinele Cosmote sau ale partenerilor;

Nu esti inscris in promotie si nici nu acumulezi sanse de castig pentru creditul primit prin serviciul Transfer Credit.

Daca reincarci cu o cartela valorica de 5 euro primesti automat 5 puncte cu care participi in Promotia de reincarcare Cosmote. Cele 5 puncte inseamna 5 sanse la tragerile la sorti.

Sansele se acumuleaza pe toata perioada promotiei!

La fiecare tragere la sorti participi cu toate punctele acumulate de la inceputul promotiei. Automat, cu fiecare reincarcare pe care o faci iti maresti sansele pentru castigarea premiilor.

Poti castiga 10 000 de euro in bani si  cate 10 euro credit de comunicare pe zi

100 de premii zilnice x 10 euro credit de comunicare

In fiecare zi de promotie poti castiga unul dintre cele 100 de premii de cate 10 euro credit de comunicare. Daca ai reincarcat in acea zi, intri automat in tragerea zilnica la sorti cu toate punctele pe care le-ai acumulat de la inceputul promotiei.

4 premii X 10 000 euro brut in bani. Reincarca si unul dintre ele poate fi al tau!

Ti-ar prinde bine 10000 de euro in buzunar? Poti castiga unul dintre cele 4 mari premii saptamanale de 10.000 euro brut in numerar. Daca ai reincarcat cel putin o data in acea saptamana, intri automat in tragerea saptamanala la sorti cu toate punctele pe care le-ai acumulat de la inceputul promotiei.

Pana te hotarasti ce faci cu banii pe care ii poti castiga in promotia Cosmote, citeste Regulamentul concursului.

#22
rohry2k1

rohry2k1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 28.05.2007
Am observat de curand ca la reincarcari de minim 10 euro sunt 12 luni de VALABILITATE si o luna de gratie.... Super tare...
La orange cu 25 de euro reincarcare sunt 5 luni de valabilitate, iar la vodafone doar 4 luni de valabilitate la 21 de euro...

#23
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Tot timpul a fost asa ! ;)
Ba la început chiar cu 3€ aveai 1 an valabilitate... dar s-au mai smecherit si ei de atunci.

#24
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Daca incarc cuiva cartela de pe abonament, mai primeste bonus?

#25
bigheart

bigheart

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.06.2005
Da, dar trebuie cu minim 4 euro ca sa poata primi bonusul de 50 de minute si 50 de sms-uri in retea.

Edited by bigheart, 05 October 2009 - 09:07.


#26
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postrohry2k1, on 1st October 2009, 11:30, said:

Am observat de curand ca la reincarcari de minim 10 euro sunt 12 luni de VALABILITATE si o luna de gratie.... Super tare...
La orange cu 25 de euro reincarcare sunt 5 luni de valabilitate, iar la vodafone doar 4 luni de valabilitate la 21 de euro...
E bine ca e asa lunga perioada,  la Orange sau Vodafone cu 10 euro reincarcati ai doar 3 luni valabilitate.

#27
snitel

snitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 25.07.2009

View Postrohry2k1, on 1st October 2009, 11:30, said:

Am observat de curand ca la reincarcari de minim 10 euro sunt 12 luni de VALABILITATE si o luna de gratie.... Super tare...
Asa a fost de la inceput, insa atunci primeai si 2 euro bonus la o cartela de 10.

Quote

La orange cu 25 de euro reincarcare sunt 5 luni de valabilitate, iar la vodafone doar 4 luni de valabilitate la 21 de euro...
Daca te intereseaza in principal valabilitatea, poti reincarca cu 7 euro pt 2 luni (la Orange) sau cu 11 euro pt 3 luni (la Vodafone).

#28
gabrielsavin

gabrielsavin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 02.01.2010

View Postbigheart, on 5th October 2009, 10:06, said:

Da, dar trebuie cu minim 4 euro ca sa poata primi bonusul de 50 de minute si 50 de sms-uri in retea.
Uite asa au facut ce au facut de sau gandit ei sa scoata cartela valorica  4 E de pe piata.Oricum a mai ramas reincarcarea directa.

#29
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 15.05.2010

Quote

Uite asa au facut ce au facut de sau gandit ei sa scoata cartela valorica  4 E de pe piata.Oricum a mai ramas reincarcarea directa.

Prietene, nsh ce sa zic, insa cred ca ai mare ghinion :|, eu, chiar ieri mi-am cumparat o cartela valorica de 4 euro, tanti de acolo nu auzise de reincarcarea directa, deci, mai exista astfel de cartele :P

#30
n0sp3rat

n0sp3rat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 31.12.2009

View Postgabrielsavin, on 31st August 2010, 15:20, said:

Uite asa au facut ce au facut de sau gandit ei sa scoata cartela valorica  4 E de pe piata.Oricum a mai ramas reincarcarea directa.
Exista inca eVouchere de 4 euro dar si vouchere simple !

#31
nosign

nosign

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 186
  • Înscris: 08.01.2008
Am incarcat azi 5 euro si am primit 5 + 5 (bonus) + 50 min + 50 sms Cosmote valabile 15 zile.

Si am mai reincarcat iar 6 euro si am primit la fel : 6 + 6 (bonus) + 50 min/50 sms Cosmote valabile 15 zile.

Nu am folosit Cosmote pana acum, deci care-i treaba, bonusul asta chiar e pe bune ?

:)

La balanta cont zice ca am 24 euro, aveam 1 euro, am primit 1 euro bonus lunar (bonusul ala de 48 luni, cum scrie pe pachet)...restul fiind reincarcarile astea dublate.

Iar la balanta bonus si reincarcari esti atentionat ca la orice valoare peste 3 euro, primesti dublu, si imi apar si 100 min/100 sms aferente celor 2 incarcari.

Ce pot sa zic ? Misto...
Nu pot decat sa trag concluzia ca bonusul e pe bune...
Ma mir, pt.ca asa cum spuneam, nu am folosit Cosm. pana acum, folosesc doar de 2 luni ca tel.secundar.
Lamuriti-ma, e pe bune sau nu e ? :)

#32
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

View Postnosign, on 13th September 2010, 19:47, said:

Am incarcat azi 5 euro si am primit 5 + 5 (bonus) + 50 min + 50 sms Cosmote valabile 15 zile.

Si am mai reincarcat iar 6 euro si am primit la fel : 6 + 6 (bonus) + 50 min/50 sms Cosmote valabile 15 zile.

Nu am folosit Cosmote pana acum, deci care-i treaba, bonusul asta chiar e pe bune ?

:)

La balanta cont zice ca am 24 euro, aveam 1 euro, am primit 1 euro bonus lunar (bonusul ala de 48 luni, cum scrie pe pachet)...restul fiind reincarcarile astea dublate.

Iar la balanta bonus si reincarcari esti atentionat ca la orice valoare peste 3 euro, primesti dublu, si imi apar si 100 min/100 sms aferente celor 2 incarcari.

Ce pot sa zic ? Misto...
Nu pot decat sa trag concluzia ca bonusul e pe bune...
Ma mir, pt.ca asa cum spuneam, nu am folosit Cosm. pana acum, folosesc doar de 2 luni ca tel.secundar.
Lamuriti-ma, e pe bune sau nu e ? :)

Hmm, pe site nu pomeneste nimic de asta...  :rolleyes:
Presupunand ca nu faci misto, da-ne mai multe detalii:
Ce tip de cartela SIM aveai, veche sau nou activata?
Aveai vreo optiune cu minute activa pe cont?
Inainte de reincarcare ai primit vreun SMS care sa te anunte ca daca incarci minim X Euro vei primi credit dublu?
Te-au anuntat cumva de vreo restrictie pentru bonus, de genul doar pt apeluri in retea sau valabil doar Y zile?

#33
nosign

nosign

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 186
  • Înscris: 08.01.2008

View Postgompo, on 14th September 2010, 11:28, said:

Hmm, pe site nu pomeneste nimic de asta...  :rolleyes:
Presupunand ca nu faci misto, da-ne mai multe detalii:
Ce tip de cartela SIM aveai, veche sau nou activata?
Aveai vreo optiune cu minute activa pe cont?
Inainte de reincarcare ai primit vreun SMS care sa te anunte ca daca incarci minim X Euro vei primi credit dublu?
Te-au anuntat cumva de vreo restrictie pentru bonus, de genul doar pt apeluri in retea sau valabil doar Y zile?

Nu, nu fac misto.
Pai, e un prepay activat acum 2 luni. E in ambalajul ala pe care scrie 48 euro bonus, e pe toate drumurile. Numarul incepe cu 0766, si la 2 zile dupa activare am si primit niste apeluri care-l cautau pe x-lescu, deci un numar de prepay sau abonament iesit din retea, dezactivat.
Da, am primit 3 sms-uri care specificau treaba asta cu dublatul, insa eu fiind obisnuit cu magariile orange, nu le-am bagat in seama.  
Nu, nu e nici o restrictie, de aia am si scris aici, pt. ca sincer m-a mirat si inca ma mira. Doar la sms/minute Cosmote spune ca sunt valabile 15 zile cand intri la balanta bonus si reincarcari, ramura 3 de la balanta.
La ramura 1, balanta cont am ce am reincarcat dublat, clar, nu scrie de nici o restrictie.
Amuzant...
A, si am webnwalk activat, nimic altceva, atat...

Edited by nosign, 14 September 2010 - 11:15.


#34
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

View Postnosign, on 14th September 2010, 11:11, said:

Nu, nu fac misto.
Pai, e un prepay activat acum 2 luni. E in ambalajul ala pe care scrie 48 euro bonus, e pe toate drumurile. Numarul incepe cu 0766, si la 2 zile dupa activare am si primit niste apeluri care-l cautau pe x-lescu, deci un numar de prepay sau abonament iesit din retea, dezactivat.
Da, am primit 3 sms-uri care specificau treaba asta cu dublatul, insa eu fiind obisnuit cu magariile orange, nu le-am bagat in seama.  
Nu, nu e nici o restrictie, de aia am si scris aici, pt. ca sincer m-a mirat si inca ma mira. Doar la sms/minute Cosmote spune ca sunt valabile 15 zile cand intri la balanta bonus si reincarcari, ramura 3 de la balanta.
La ramura 1, balanta cont am ce am reincarcat dublat, clar, nu scrie de nici o restrictie.
Amuzant...
A, si am webnwalk activat, nimic altceva, atat...
Multumesc pentru raspunsuri.
Inseamna ca, in cel mai bun caz, este o oferta de loializare destinata DOAR ANUMITOR CARTELE care indeplinesc anumite conditii, de genul fara optiuni active sau fara reincarcari efectuate in ultimele X luni...  :naughty:
In sms-urile alea spunea si pana cand poti reincarca ca ca primesti credit dublu?

A mai primit si altcineva aceasta promotie?  :rolleyes:

#35
subler

subler

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.08.2007
Pana in decembrie 2012, la orice reincarcare de minim.5 euro de pe situl cosmotopup primeam 500 minute in retea. Asa ca incarcam 5 euro, apoi ma grabeam sa transfer prietenei 3  euro ca sa nu se activeze extraoptiunea mea de 3 euro (5oo min in retea + 20 min nationale), astfel apucam sa beneficiez de bonusul de 500 mn in retea.
Daca apuca sa se activeze extraoptiunea mea, se pierdea bonusul...
Se pare ca au dat de fundul sacului cei de la cosmotopup sau chiar de la cosmote, asa ca au renuntat la schema si arunca cu un Iphone in noi ca premiu, daca le calarim site-ul...
Eu zic pas.


Mai jos este emailul primit de la ei...
Bună ziua,
Conform noii politici a S.C. Cosmote Romanian Mobile Telecomunications S.A., din data de 22 decembrie 2012, nu se mai alocă bonusul de reîncărcare acordat la fiecare reîncărcare realizată pe site-ul www.cosmotopup.ro.  În schimb, dacă realizaţi o reîncărcare pe site-ul www.cosmotopup.ro până pe data de 24.01.2013, aveţi şansa de a câştiga un iPhone 5.
Dacă mai aveţi întrebări sau nelămuriri, nu ezitaţi să ne contactaţi.
O zi frumoasă!
Ionela Nache,
Suport CosmoTopUp

#36
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012
mi se pare ca daca incarci de pe https://webcare.cosmote.ro/webcare/ bonusul (cele 500 de minute in retea) ramane disponibil

Edited by total_commander, 15 January 2013 - 15:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate