Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Sampoane "profesionale"

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
NotEasy

NotEasy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.10.2010

View PostDev, on 10th April 2009, 11:30, said:

dupa o singura spalare e greu sa apreciezi.

Gresit!
Se cunoaste diferenta si inca cum... eu acum folosesc Londa Professional cu mango si miere, sampon si balsam, cumparat din salon si nu se compara cu nici un Elseve, care pana de curand mi se parea un sampon destul de bun.

#20
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Ce efect are la prima spalare e irelevant. Trebuie sa il folosesti de mai multe ori sa vezi ce si cum. Mi s-a intamplat de cateva ori sa cred ca am gasit cel mai uau bau sampon si dupa o saptamana-doua sa vad ca lasa parul imbacsit cu substantele de hidratare/ siliconi, sa imi faca matreata sau alte defecte.

#21
bellatrix_

bellatrix_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 17.11.2007
Din categoria "sampoane profesionale, par curly"- TIGI Bed Head Foxy Curls (alea cu ambalaj mov si care miros mmmmm): no-no. Pentru par ondulat cel putin sunt one big fail.  :confuzzled: Il lasa moaaaale, pufos, frizzy, oricum numai cum ar trebui nu. Deci nu recomand.

#22
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postbellatrix_, on 10th June 2012, 10:53, said:

Deci nu recomand.
Si ce recomanzi pt par cret?

#23
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005
Kerastase este gama profesionala. De celelalte mentionate aici n-am auzit.

#24
bellatrix_

bellatrix_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 17.11.2007

View Postmalls, on 10th June 2012, 09:00, said:

Si ce recomanzi pt par cret?
Mie mi-a mers bine cu gama Londa Professional Curl Definer. Singurul aspect in care ii este inferiora gamei Tigi mai sus mentionata este mirosul (miroase discret a ghimbir).
Inainte sa dispara de pe piata am folosit pe termen lung - cu rezultate bune- Wella Lifetex Curl.

#25
berlinish

berlinish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 06.09.2006
Eu folosesc din gama Ducray- se gasesc numai in farmacii si costa in jur de 50 lei- sampon impotriva caderii parului, de care sunt foarte multumita. II da volum si i confera un luciu natural.

#26
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005

View Postmalls, on 10th June 2012, 14:00, said:

Si ce recomanzi pt par cret?
Bigudiu.
Eco frendly. :)

#27
clarapopa

clarapopa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.12.2012
Sampoanele profesionale de la Revlon sunt de incredere. Le puteti gasi la preturi bune pe www.aoroo.ro

#28
tha_flame

tha_flame

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 13.10.2012
Dupa foarte multe incercari de sampoane profesionale sau dermato-cosmetice din farmacie, pot sa zic si eu ca sunt in sfarsit cu adevarat multumita de ceva: wella professional elements sampon si balsam, plus o masca tot de la wella, self-warming treat; astea 3 chestii m-au dat pe spate de la prima spalare. Am parul wavvy, nici drept nici cret, si era foarte degradat si lipsit de stralucire, nu-si mai revenea cu nimic. Ei bine, de cand am inceput cu astea e foarte hidratat, stralucitor si se aranjeaza muuult mai usor, isi pastreaza volumul si nici nu se mai ingrasa asa repede, ce sa mai, folosesc chestiile astea de vreo 2 saptamani si sunt in extazPosted Image

#29
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
presimt ca gerovitalu le bate pe majoritatea. ala normal a fost cel mai bun pt mine, iar ala cu ceva anti-matreata a functionat perfect la cineva.

#30
tha_flame

tha_flame

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 13.10.2012
mi-ar fi placut si mie sa le bata gerovitalu' pe toate, ca era mult mai ieftin pt bugetul meu, dar n-a fost sa fie; am incercat mai multe chestii de la gerovital si doar mi-au facut parul aspru; daca a functionat pentru altii, chiar ma bucur.

#31
robotzika

robotzika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.04.2008
Eu folosesc Wella Professionals Enrich pentru volum. Este extraordinar. Am folosit si alte sampoane profesionale de la Matrix si L'Oreal Professionnel de care am fost foarte multumita. Nu se compara cu produsele din magazine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate