Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

SMS COSMOTE LA NR 345 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Dotuletz2

Dotuletz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 14.11.2007
Tocmai am primit un sms de la COSMOTE care contine urmatoarele:
"Va rugam trimiteti SMS gratuit la numarul 345 pentru a va exprima optiunea cu privire la introducerea sau excluderea datelor dvs de identificare din baza de datea serviciului de informatii privind abonatii COSMOTE, din registrul de abonati COSMOTE precum si al partenerilor COSMOTE"

"registrul de abonati COSMOTE" ?? Pai, cum sa ma excluda din baza de date? adica imi termina abonamentul ? Tehnic vorbind, deoarece sunt abonat, trebuie sa exist intr`o baza de date.

Mi`ar face placere totusi sa se stearga toate convorbirile/sms`urile inregistrate si ca cineva cand va cere informatii despre nr meu de tel sa nu i se dea acces ka ele. Cred ca la asta se refera, nu? Insa, dau sms la acel nr si ce scriu in el?

#2
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Probabil intreaba daca vrei sa apari in ceva gen "Carte de telefoane" Cosmote.

#3
Dotuletz2

Dotuletz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 14.11.2007
Um... da la centrul acela de informatii. Adica daca suni la ei si ii dai numele cuiva ei iti dau nr de tel sau invers.
Tocmai am trimis un sms la acel nr si in cele din urma mi`a venit un raspuns ca trebuie sa raspund cu da/nu :)
Ce parere aveti despre aceasta initiativa a COSMOTE ? Cu baza de date pentru o, "Carte de telefoane" Cosmote, (probabil) ?

#4
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Si eu am primit acel mesaj .

Edited by stokarit_s, 01 April 2009 - 14:22.


#5
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Si eu l-am primit...initial am crezut ca e vreo gluma a vre-unui ciudat...apoi am vazut ca a venit de la Cosmote....am fost tare nedumerit

Pana la urma ce vrea sa insemne ca nu inteleg...ce vor ei de fapt? A sunat cineva la 1234 pt mai multe detalii (mie sincer mi-a sila numai cand aud de RC Cosmote...mai bine nu sun).

#6
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006
Si eu am primit si nu stiu la ce se refera. E bine sa trimit da sau e bine sa trimit nu? Habar n-am. O sa sun maine sa vad despre ce e vorba. Acum n-am chef, incepe meciul.

#7
nicolas70

nicolas70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 10.08.2008
Am sunat la 1234 si este vorba de acceptul pe care ti-l dai ca numarul tau de telefon sa fie public. Adica de a fi oferit celor ce intreaba, stiindu-ti numele.

#8
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
bun, si ce trebuie sa contina mesajul daca sunt deacord si ca daca nu sunt de acord? :huh:
asta ar fi nelamurirea mea:huh

#9
PunisherThe

PunisherThe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 17.11.2008
parerea ta... zici si tu daca vrei sa nu.

#10
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Tocmai am trimis mesaj. Raspunsul lor: "Serviciu indisponibil momentan. Va rugam reveniti"  :thumbdown:

#11
maryuso

maryuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 10.05.2006
trimis mesaj 345

Quote

Va rugam raspundeti cu DA sau NU la acest mesaj pentru a inregistra optiunea de a include datele dumneavoastra de identificare in baza de date a serviciului de informatii privind abonatii COSMOTE si in registrul de abonati COSMOTE precum si in cea a partenerilor COSMOTE.
raspuns la 345

Quote

Va multumim pentru inregistrarea optiunii. Datele dumneavoastra de identificare vor fi excluse din baza de date a serviciului de informatii privind abonatii COSMOTE si in registrul de abonati COSMOTE precum si in cea a partenerilor COSMOTE in urmatoarele 24 de ore.


#12
PunisherThe

PunisherThe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 17.11.2008
Vreau sa le raspund si zice: "Failed to send message",ciudat... la mama pe telefon a mers, un noika.

#13
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Totusi acest mesaj e trimis aleatoriu? Spre exemplu eu n-am primt inca asa ceva.

#14
Dotuletz2

Dotuletz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 14.11.2007
Vei primi. Daca vrei ca cineva daca iti stie numele sa poata suna la COSMOTE si sa iti dea nr si sa afle numarul de telefon (cum e la informatii la romtelecom) trebuie sa scrii DA in mesajul catre 345, daca vrei sa fii la categoria "Privat" trebuie sa scrii NU si sa trimiti sms`ul la 345.
Cam atat la acest topic

#15
germanos

germanos

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.03.2009

View Postcuculea, on Apr 1 2009, 19:18, said:

Si eu l-am primit...initial am crezut ca e vreo gluma a vre-unui ciudat...apoi am vazut ca a venit de la Cosmote....am fost tare nedumerit

Pana la urma ce vrea sa insemne ca nu inteleg...ce vor ei de fapt? A sunat cineva la 1234 pt mai multe detalii (mie sincer mi-a sila numai cand aud de RC Cosmote...mai bine nu sun).
e aceasi prostie cum era la romtelecom pe vremuri-aveai probleme sunai la 931 sau ceva de genu si intrebai de un numar!

#16
puiu_capcaun

puiu_capcaun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.04.2009

View Postvasilemadalincristian, on Apr 1 2009, 22:40, said:

bun, si ce trebuie sa contina mesajul daca sunt deacord si ca daca nu sunt de acord? :huh:
asta ar fi nelamurirea mea:huh
Am primit si eu  mesajul acesta, am crezut ca este vorba de vren sms teapa de care am tot primit. Dar mi-am adus aminte ca cei de la Cosmote m-au anuntat la un moment dat ca sms-urile de la ei apar venite de la "COSMOTE".
Asa....si am decis sa dau mesaj la 345. Si am scris eu acolo ca nu sunt de acord, dar am primit rapsuns in care mi se cere sa rapsund cu DA sau NU. Am trimis iar cu NU, am zis ca daca tot sunt ascultate si stocate si asa mai departe macar sa nu poata oricine sa imi afle numarul asa de usor.

Si am primit rapuns cu confirmarea ca date mele vor fi scoase din baza de date, din registrul de abonati si din listele ale partenerilor Cosmote in rumatoarele 24 de ore. Am trimis ieri SMS, deci merge. Se poate sa fi fost suprasolicitati la inceput.

Deci e foarte simplu, dai sms la 345 cu DA sau NU.

Numai bine,

#17
musicall

musicall

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 375
  • Înscris: 15.03.2004
A trebuit sa dau de 2 ori la 345 sms cu textul "NU". Confirm ca serviciul functioneaza!

#18
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Se poate trimite raspunsul chiar daca nu am primit acel sms?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate