Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 

Alcatel OT-S853

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
daca devine TCL nu inseamna ca o sa dispara ... eu tot sper la s853  <_<

#20
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005
Frumos telefon.Comparabil cu SE K750 si peste 6230i.
Pacat ca astfel de firme ies de pe piata si astfel Nokia va ajunge sa ne vanda telefoane de 2 lei (vechi) la pret de O2.

#21
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
:lol:  Asta e thread Alcatel, nu anti-Nokia. Grow up!

#22
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

Jarrive, on Jun 7 2005, 10:19, said:

:lol:  Asta e thread Alcatel, nu anti-Nokia. Grow up!

<{POST_SNAPBACK}>


aahhh,nu m-am abtinut sa ma iau putin de ei...love it..
acum serios plecarea alcatelului si altor firme low price de pe piata o sa insemne o lovitura puternica la buzunarele noastre si mai mult ca sigur si la calitate
OT-S853 este super la pret/calitate.sper sa reuseasca sa-l lanseze, poate o sa inseamne o revigorare pt Alcatel

#23
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
McDude nu te hazarda in afirmatii. Pana acum nu s-a demonstrat asta deloc. Stai linistit.  Nu ai sa vezi tu Motorola pe primele locuri niciodata, asa cum nici Alcatel in vecii vecilor nu ajuge in primele 3 locuri.
Daca pe mine nu ma crezi, asteapta putin sa treaca timpul si o sa vezi. Inovatiile nu te ridica neaparat pe primul loc. Fiabilitate, experienta, feed-back-ul, brand-ul...astea da.

#24
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

Jarrive, on Jun 7 2005, 10:59, said:

McDude nu te hazarda in afirmatii. Pana acum nu s-a demonstrat asta deloc. Stai linistit.  Nu ai sa vezi tu Motorola pe primele locuri niciodata, asa cum nici Alcatel in vecii vecilor nu ajuge in primele 3 locuri.
Daca pe mine nu ma crezi, asteapta putin sa treaca timpul si o sa vezi. Inovatiile nu te ridica neaparat pe primul loc. Fiabilitate, experienta, feed-back-ul, brand-ul...astea da.

<{POST_SNAPBACK}>



Dar nici nu am zis ceva de intrat in primele 3 locuri.
Eu am sustinut ca firmele mici nu trebuie sa dispara pentru ca locul lor este bine definit in piata si fara ele s-ar crea dezechilibre majore.

#25
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

McDude, on Jun 7 2005, 11:43, said:

Dar nici nu am zis ceva de intrat in primele 3 locuri.
Eu am sustinut ca firmele mici nu trebuie sa dispara pentru ca locul lor este bine definit in piata si fara ele s-ar crea dezechilibre majore.

<{POST_SNAPBACK}>

oare?
majoritatea firmelor acoperi si entry level si business si fashion... asa ca....disparitia alcatelului nu va insemna mare lucru. parerea mea

#26
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
ahm..jarrive , daca imi permiti ... motorola e in primele 3 locuri  ^_^

#27
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

Jarrive, on Jun 7 2005, 11:48, said:

oare?
majoritatea firmelor acoperi si entry level si business si fashion... asa ca....disparitia alcatelului nu va insemna mare lucru. parerea mea

<{POST_SNAPBACK}>



o sa vezi din pacate ce inseamna disparitia Alcatel cand o sa cumperi Nokia3410 cu 200 EUR...

P.S.Si ca tot veni vorba de topuri Moto este locul 3

later edit
Iar piata americana se prezinta asa:
1.Motorola 31.7%
2.Samsung 18.2%
3.Nokia 14.6%

Edited by McDude, 09 June 2005 - 10:29.


#28
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004

Jarrive, on Jun 7 2005, 10:59, said:

McDude nu te hazarda in afirmatii. Pana acum nu s-a demonstrat asta deloc. Stai linistit.  Nu ai sa vezi tu Motorola pe primele locuri niciodata, asa cum nici Alcatel in vecii vecilor nu ajuge in primele 3 locuri.
Daca pe mine nu ma crezi, asteapta putin sa treaca timpul si o sa vezi. Inovatiile nu te ridica neaparat pe primul loc. Fiabilitate, experienta, feed-back-ul, brand-ul...astea da.

<{POST_SNAPBACK}>


De acord... dar totusi e hilar cum Nokia cu ecranele lor de tot rahatul sunt pe primul loc! Motorola are TFT-uri incredibile!

#29
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004

McDude, on Jun 9 2005, 10:18, said:

o sa vezi din pacate ce inseamna disparitia Alcatel cand o sa cumperi Nokia3410 cu 200 EUR...

P.S.Si ca tot veni vorba de topuri Moto este locul 3

later edit
Iar piata americana se prezinta asa:
1.Motorola 31.7%
2.Samsung 18.2%
3.Nokia 14.6%

<{POST_SNAPBACK}>


Nici cu locul 3 la Nokia nu sunt de acord... deh.. il tine brandul sus. Dupa 6310i n-au mai facut nici un telefon bun. Iar cu Samsung pe locul 2 ... bizar! As fi jurat ca S.E. e mai "dorit", poate doar in europa...

#30
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
nu stiti cand apare telul asta la noi... k vreau sa imi iau telefon cat de curand, si am in jur de 10 milioane, iar asta e cel mai bun calitate/pret.

#31
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
pai ... viitoru e destul de incetosat pt alcatel ... mai asteapta ceva timp ... mai scade pretu si la k750i ... poate mai strangi niste bani si-l iei p-ala :peacefingers:

#32
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

dlbogdan, on Jun 10 2005, 11:18, said:

Nici cu locul 3 la Nokia nu sunt de acord... deh.. il tine brandul sus. Dupa 6310i n-au mai facut nici un telefon bun. Iar cu Samsung pe locul 2 ... bizar! As fi jurat ca S.E. e mai "dorit", poate doar in europa...

<{POST_SNAPBACK}>



Pt cei interesati de topuri:aici
Ca si tine zic ca e ciudat SE apare dupa virgula locul 6 cu 5% din piata.
Dar asta este rezultatul politicii lor de preturi si marketing care-si spune cuvantul.
Si sa nu uitam ca si pe piata electronicelor Samsung ii sufla rau de tot in ceafa lui Sony (aici voi fi sigur contrazis   B)  )
Pe piata mobilelor Samsung a castigat un segment pe care restul par sa-l cam ignore:piata feminina.
Si cand se apuca femeile sa cumpere...

Edited by McDude, 20 June 2005 - 19:12.


#33
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
poze noi ... se pare ca va fi lansat(in sfarsit) prin noiembrie ...

[ http://212.213.255.72/keepthls/pics/alcatel/alcatel-s853-00.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://212.213.255.72/keepthls/pics/alcatel/alcatel-s853-01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://212.213.255.72/keepthls/pics/alcatel/alcatel-s853-02.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


arata chiar mai bine decat inainte ... acum sa asteptam ...  :rolleyes:  :worthy:  :notangel:

#34
balenax

balenax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 08.02.2004
si mie-mi plate foarte mult. acum sa-l vedem la ce pret iese. oricum si eu trebe sa-mi schimb telefonul si mi-ar placea sa-mi fac un cadou de-asta de craciun :D.

#35
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005
Si mai avem putin de asteptat si apare.
Sursa poze:MobilMania

Edited by McDude, 14 December 2005 - 16:09.


#36
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
review la prototipul s853 : http://www.gsmarena....3-review-65.php

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate