Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Sony-Ericsson W995

- - - - -
  • Please log in to reply
229 replies to this topic

#217
hyperion1707

hyperion1707

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 04.09.2007
Foloseste ".jar".

#218
AnOoB1s

AnOoB1s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.07.2010
tocmai miam luat un w995 si nu imi merge facebook la el si cand intru pe youtube cand dau pe un video imi zice failed to connect to media server imi poate spune cineva cum sa remediez aceste probleme va rog ??

#219
foka123

foka123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.06.2009

View PostAnOoB1s, on 28th June 2011, 10:12, said:

tocmai miam luat un w995 si nu imi merge facebook la el si cand intru pe youtube cand dau pe un video imi zice failed to connect to media server imi poate spune cineva cum sa remediez aceste probleme va rog ??

Intra la setari la Connectivity-> Streaming Settings -> Connect using: si selectezi un profil de internet (nu wap)
iar cu facebook-ul, tot printr-un profil de Internet (nu WAP) sa se conecteze.
sau wireless fara alte setari.

#220
iliee

iliee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.10.2006
am setarile orange internet corecte,abonament de date ,am intrat pe orange world sa ascult un post de radio,sa ascult un audiobook de a lu dinescu sa vad un filmulet,...cind colo ce sa vezi...se cupleaza la server ,se deschide ceva ca un player imi afiseaza cit are melodia ...da parca nu se poate conecta,..dupa citeva secunde imi scrie ``failed``...si revine la pagina anterioara!!!!

daca stie careva cum se face sa se si auda ar fi cool!!!...sa ai radio pe internet la calitate si gratis parca merita sa incercam!!!!

#221
AnOoB1s

AnOoB1s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.07.2010
am dus telefonul la resoftat si baieti de acolo nu miau facut setarile pentru internet  poate cnv sa ma ajute sa le fac????

#222
d1567

d1567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 07.10.2009

View PostAnOoB1s, on 6th November 2011, 18:41, said:

am dus telefonul la resoftat si baieti de acolo nu miau facut setarile pentru internet  poate cnv sa ma ajute sa le fac????
are cineva vreun driver pt camera(un update) pt ca cu actualul driver face pozele jalnice noaptea...

#223
d1567

d1567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 07.10.2009

View Postd1567, on 18th November 2011, 13:58, said:

are cineva vreun driver pt camera(un update) pt ca cu actualul driver face pozele jalnice noaptea...
si inca o problema cu youtube-ul
am la connectivity--streaming settings Orange Internet/Alloq local connection:yes
cand vreau sa vad videoclipuri imi intra in el si arata decat secundele in rest nu se vede si nu se aude?dinn ce cauza poate fi?
Telefonul a fost cumparat din Germania..

#224
flyingspur

flyingspur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 12.04.2009
@hyperion1707
am o intrebare , am vazut ca esti avizat
am si eu un w995 , dar si-a bagat T-Mobile nasul in softul lui , ai idee cum l-as putea debrandui ?
mentionez ca am facut o data update cu seus si interesant e ca nu are reteaua blocata , functioneaza si in orange

#225
flyingspur

flyingspur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 12.04.2009
am gasit :D problema rezolvata
tot datorita indrumarilor anterioare din thread date de hyperion1707 !

#226
foka123

foka123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.06.2009
1. Am cautat pe forum si nu am gasit nimic legat de aceasta tema.
2. Daca nu trebuia sa deschid topic nou, imi cer scuze.
3. Problema sta in felul urmator:
Am un SE W995. Are o functie de chat "IM". Vreau sa-l folosesc cu GTalk, numai ca imi da eroare de retea.
Setarile sunt corecte. Server: talk.google.com:5222 sau talk.google.com:5223 (am vazut ambele adrese, care functioneaza pe MacOS in iChat fara probleme), user: [email protected] si parola mea.

A reusit cineva sa faca sa functioneze treaba asta?


P.S.: Stiu de existenta altor clienti gen ebuddy, insa ma intereseaza sa folosesc functia asta nativa.

#227
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
Sper să nu fac vreo confuzie, dar GTalk nu funcționa doar în SUA?

#228
foka123

foka123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.06.2009

View PostTVWLTOOZ, on 20 martie 2013 - 19:29, said:

Sper să nu fac vreo confuzie, dar GTalk nu funcționa doar în SUA?
Nu inteleg ce vrei sa spui. Ce sa functioneze doar in SUA? Aplicatia in general? Sau doar setarile pentru functia nativa de IM din telefon?
Dupa cum am zis, am folosit aceleasi setari in iChat fara probleme.
Nu am smartphone sa pot instala aplicatia lor, e un amarat de W995 care-si face treaba. Si as fi vrut sa faca si treaba asta. :D

#229
dyo67

dyo67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 26.07.2006
De circa 9 ani utilizez telefoane Sony Ericsson. Am o colectie foarte frumoasa de telefoane de la acest brand care cu ajutorul celor de pe acest forum le-am modat si sunt cu soft si in stare impecabila.
Am gasit la cineva un W995 cu o stare tehnica de nota 9,9 din 10, la un pret bun, pe care l-am achizitionat. Am preferat modelul slide, desi nu sunt un fan al acestui tip, pentru ca nu imi plac deloc telefoanele cu tastatura Qwerty si cele cu touchscreen.
A trebuit sa ma obisnuiesc cu asezarea tastelor (modelele vechi: K750, W810, W 660, K800 le aveau altfel) dar acum m-am deprins si cu aceasta.
Am si eu o neclaritate si poate ca cei care inca mai aveti modelul ma puteti ajuta. Cum pot adauga in calendar ziua de nastere a cuiva din contacte? La modelele vechi intram in contactele respective la editare si la ziua de nastere si apoi ii dadeam salvare si ma intreba daca sa adauge in calendar data de nastere si cand venea ziua eram atentionat.
La W995 am citit cartea, am facum tot ce m-am priceput si tot nu am dat de capat. Apare la contact data de nastere dar nu o salveaza in calendar.
Cum ati rezolvat voi?

#230
dyo67

dyo67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 26.07.2006
Am gasit pana la urma rezolvarea.
Contactele respective le trimisesem prin BT dela un alt telefon Sony Ericsson. Se pare ca exista incompatibilitati intre modele destul de mari.
A trebuit sa introduc contactele individual ca si un contact nou si la salvare, dupa adaugarea datei de nastere m-a intrebat daca sa salveze in calendar.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate