Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Fringe (2008 - 2013)

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#19
Claudiu Cosma

Claudiu Cosma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.11.2006
da intradevar e aceeasi melodie, ms mult pt ajutor si apropo de film eu de abia am ajuns la episodul 18 din primul sezon pana acum e ok, dar intradevar cam asa dar chestia asta ce ziceti voi este adevarata pt toate serialele in general...

#20
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Episodul 21 foarte bun, mi-a plăcut. Cel precedent cu povestea lui Walter nu prea... neinteresant și băgat ca umplutură.

#21
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
Pe 21 n-am apucat să-l văd, am înțeles că-i din două parți, adică 21 și 22 sunt „împreună” ca să mă exprim așa.
Dar într-adevăr, 20-ul, cel cu povestirea lui Walter cu detectivi și inima artificială, e jenant. :)

#22
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
ala cu Walter si povestirea lui a fost mai mult pentru a servi drept episod muzical pentru mini campania postului (FOX) ,o chestie in care nu stiu de ce au avut in mai multe seriale momente muzicale(si in House a fost de ex)

Imi pare rau ca se termina acum sezoanele tuturor serialelor inclusiv sezonul acestui serial . A fost mai interesant sezonul asta decat primul ,sper sa-l continue ca idea e buna chiar daca trasa de par ,iar personajele sunt interesante(mai ales Walter),actorii buni (chiar,am aflat ca atat John Noble cat si Anna Torv sunt de origine australiana deci multi straini pe la Fox si mai toti joaca roluri de americani).

Sa vedem,foarte interesant finalul episodului 21

#23
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Se vor confrunta cei 2 Walter, that should be funny :D

#24
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
un final de sezon nemaipomenit, la fel ca si finalul la primul sezon.o sa avem parte si in sezonul 3 de multe enigme de rezolvat si sper la fel de multa actiune.

#25
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
Într-adevăr, recunosc că mi-au plăcut finalele de sezon la serialele pe care le urmăresc eu. Au avut scenariștii o revelație de primăvară-vară sau nu știu, dar cert este că mai toate serialele au avut un final de sezon interesant. Atât House, cât și Neveste disperate, acuma și Fringe.
Sper s-o țină tot așa, cu episoade bune și-n următorul sezon.

#26
Claudiu Cosma

Claudiu Cosma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.11.2006
nu stiti pe cand sezonul 3?

#27
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
La toamnă, în septembrie, ca mai toate serialele americane, afară de cele „de vară”.
Sezonul reîncepe în jurul datei de 15 septembrie.

#28
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Aiurea Fringe! Nu vad cu ce iese in evidenta acest serial. Este exact lipsit de originalitate.
Film de duzina, in care personajul principal este o actita foarte nesigura pe ea si careia nu i se potriveste deloc acest rol. Dupa parerea mea, nu se merita sa-ti pierzi timpul cu asa ceva...

Am vazut primele trei episoade.

#29
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Și ai tras concluzia...
Uită-te la ambele sezoane și vorbim apoi.

#30
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Ok, daca zici tu ca merita, o sa ma uit la tot sezonul I... mai vedem dupa.

#31
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Abia în 2 începe acțiunea mai mișto...
Nu zic că-i un super serial, dar e funny, nu te plictisește și nu-i idiot în petrecerea acțiunilor.

#32
maluca

maluca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 20.05.2008
M-ati facut curioasa asa ca l-am incercat si eu - primele doua episoade din seria 1 si deja mi-am cam pierdut interesul. Ceva nu se leaga, incepe bine, captivant si ...atat. Pe cat de misterioasa este prima parte a actiunii pe atat de usor si repede se rezolva cazurile, iar mosul le stie pe toate.
Imi da senzatia unui film care a incercat intr-un mod nu foarte reusit sa imbine genurile SF, thriller si politist.

#33
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Eu așa am avut impresia vreo 15 episoade... apoi a început să-mi placă.

#34
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Sunt la episodul 3 si ma gandesc daca sa ma mai uit in continuare. Pilotul a fost interesant, promitator, dar incepe sa fie prea mult fiction si prea putin science. :(
Mosu' mi se pare enervant si nu adauga deloc credibilitate serialului, din cate vad. Olivia imi place.

#35
maluca

maluca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 20.05.2008

View Postripper, on 20th July 2010, 17:06, said:

Eu așa am avut impresia vreo 15 episoade... apoi a început să-mi placă.
Nu am rabdare (si nici timp) sa urmaresc 15 episoade ca sa prind gustul serialului.  :D

#36
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
primul sezon are suisuri si coborasuri,nu e consistent,chiar apatic pe alocuri dar sezonul 2 a fost foarte tare, se contureaza un plot principal ,evident nu stiu cat de scientifically accurate dar deh,e fictiune, si devine mult mai fascinant.
"Mosu' " adica Walter, e foarte tare, de fapt el (ca personaj dar si actorul) duc serialul in "spate" cam tot sezonul 1 .Mi se pare interesant ,asa ca trivia, ca atat John Noble(Walter) cat si Anna Torv(Olivia) sunt australieni iar Josh Jackson e canadian ,iau astia cu asalt Hollywood-ul LOL.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate