Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Medic pediatru bun

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
As dori si eu recomandari cu medici pediatri buni din Bucuresti.
Multumesc.

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
In curand aceasta arie va fi moderata de un medic pediatru (am fost colegi de facultate). Eu m-am dus la el cu pitica cand aveam nevoie de un sfat, ti-l recomand.

Cotin Nuta
cosnuta (#) yahoo.com

#3
adybmw

adybmw

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 22.03.2007
Dr. Culcer,Spitalul Municipal,are si cabinet particular.

#4
george67

george67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 03.01.2007

 adybmw, on Feb 10 2009, 11:52, said:

Dr. Culcer,Spitalul Municipal,are si cabinet particular.
Da , este un medic bun , totusi supraevaluata , de fite , foarte scumpa .
La fel de bun , in opinia mea chiar mai bun dr.Stanciu , sp.Budimex  + cabinet .Raspunde la tel.oricand , copii il adora .
Dr.Motoc , sp.Babes , nu stiu sa aiba cabinet , specializata pe boli infectoase , o adevarata doamna , iubeste meseria si copii.

#5
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007
Dr. BURNEI Gheorghe
- la BUDIMEX http://www.mscurie.r...niu_content.php
- program Martea de la 14:00, cu bilet de ordine

Dr. Mihai Jianu
- la Mediclass cu programare
- la policlinica Dorobanti: Calea Dorobanti nr.58 Tel.: 211.51.85, 211.28.04, Luni:8:30-12 sau Joi:10-12

#6
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Va multumesc mult!!!
Din fericire banii nu sunt o problema si am chemat-o pe Dr. Marcu de la MEDLIFE.

Daca o sa-mi raspunda in continuare la telefon si o sa fie de gasit in permanenta, raman cu ea. Daca nu, o sa caut pe cineva care este disponibil, amabil si intelegator cu noi.

Inca astept sfaturi si contacte de la medici cunoscuti de voi.

#7
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Medici intelegatori, zambitori si pupatori in fund gasesti cati vrei la Medicover, unde avem noi abonament. La consultatii de rutina este totul minunat. Cand ai o problema reala dau din colt in colt si pun diagnostice eronate si deasemenea tratamentele. Asa ca eu prefer sa merg la Urgenta la Grigore Alexandrescu si sa dau spaga. Intotdeauna cand am fost de urgenta am primit tratamentul corect, tintit, pe loc, la orice ora  fara sa deranjez pe nimeni.

Edited by Ana_Karr, 11 February 2009 - 12:32.


#8
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
nu exista "medic pediatru bun"! cate creiere, atatea pareri...

#9
adybmw

adybmw

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 22.03.2007
"nu exista "medic pediatru bun"! cate creiere, atatea pareri..."
Ba exista,cum spunea si Ana mai sus,medicul bun e ala care-ti da diagnosticul bun,un tratament la obiect,care isi face efectul pe termen scurt,cu cat mai putine medicamente.Asa,medici care-ti umple reteta de antibiotice si siropuri...

#10
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008

 adybmw, on Feb 11 2009, 14:06, said:

"nu exista "medic pediatru bun"! cate creiere, atatea pareri..."
Ba exista,cum spunea si Ana mai sus,medicul bun e ala care-ti da diagnosticul bun,un tratament la obiect,care isi face efectul pe termen scurt,cu cat mai putine medicamente.Asa,medici care-ti umple reteta de antibiotice si siropuri...
la sugari este ca la animale: recomanzi un tratament si daca nu functioneaza, treci la altul!

#11
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Nu fiti rai, pediatri buni sunt, dar nu toti sunt amabili :)

Pazvante asa spuneam si eu inainte de a incepe pediatria, ca e ca la veterinara. Realitatea e alta, pediatria e o stiinta destul de exacta, dar copiii nu sunt adulti in miniatura fara forme de comunicare, ci sunt niste organisme cu sensibilitate, fiziopatologie, etc aparte. Reactia copilului in fata bolilor e cat se poate de imprevizibila, parintii sunt si ei subiectivi (uneori exagereaza, alteori nu recunosc simptomele, cedeaza psihic la orice maruntis si uneori ajung in extrema de a considera ca doar ei isi pot ajuta puiutul crezand ca doctorii ii fac rau copilului)

Eu zic sa nu va alegeti pediatrul in functie de amabilitate si cate vizite e dispus sa faca la domiciliu. Gasiti un doctor care lucreaza in sistem, poate fi consultat si in privat dar daca situatia o impune sa aiba si saloane unde sa interneze copilul pentru investigatii sau tratamente ce nu pot fi facute ambulator. Eu am pentru fiica-mea doi doctori (pediatru si chirurg), ambii profesori univ, sefi de sectie. Una la mana ca au experienta, ca nu dau tratamente in functie de reprezentantul carei firme i-a vizitat mai recent, si alta ca sunt sefi de sectie, deci chiar daca ei la momentul respectiv nu sunt in spital sunt ceilalti doctori subordonati care se comporta ca atare (nu-i bine sa o dai in bara cu pacientul sefului)

#12
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007
bre, sunteti pe de laturi. sa faca cineva topic cu greutatea bebelului.

#13
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
So, ca ma apucase melancolia azi si ma gandeam cu drag la oamenii minunati pe care i-am cunoscut la IOMC la pedi anul asta, vreau sa postez 2 nume, poate o sa foloseasca cuiva, eu stiu sigur ca atunci cand oi avea un puiut oamenii astia or sa se ocupe de el: dr Alexis Cochino si dr Mihai Craiu, ambii de la IOMC.

#14
mihhu

mihhu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 11.11.2005
Tot de la IOMC Bucuresti, doctor Mirela Covacescu. Are mare experienta, e foarte amabila si iubitoare de copii. www.DoctorPediatru.ro

#15
Ladybug3

Ladybug3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.02.2015
Buna, sunt din Cluj si am auzit de un pediatru foarte bun, o cheama dr. Victoria Cretu si am de gand sa merg la ea, va voi tine la curent :)

#16
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014

 Ladybug3, on 22 februarie 2015 - 15:31, said:

Buna, sunt din Cluj si am auzit de un pediatru foarte bun, o cheama dr. Victoria Cretu si am de gand sa merg la ea, va voi tine la curent Posted Image

În Cluj ţi-l mai recomand pe dr Călin Lazăr.
Sau dacă preferi o femeie,doamna dr Cecilia Lazea.
(ambii de la Spitalul Clinic de Urgenţă pentru copii - Calea Moţilor nr 68)

#17
eioaald

eioaald

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.01.2016
Ruxandra Vidlescu; o gasiti la MedLife Unirii; eu am fost cu baietelul la dansa, tratamentul recomandat a functionat, iar discutia avuta cu dna doctor a fost placuta, practica si utila

#18
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 21.04.2012
Dr. Irina Costache, Regina Maria Lujerului.
Dr. Andreea Manda, Anima Delfinului.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate