Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Micropret :( bascalie de site cu hi5 :))

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007

View PostAlice, on Feb 11 2009, 13:22, said:

da, dar tot nu merge :D
ba a mers,aproape un minut,azi de la 17-30. :lol:

#20
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
La mine merge dar ala de a facut grafica ar trebui sa iti dea banii inapoi

#21
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
inseamna ca esti norocos,sau esti din caracal.... :D ca doar la caracal,pe plan local,mergea....pt restul lumii,a picat imediat si nici acu nu si-a revenit....probabil omu,credea ca va face minuni cu un 386 casat si cu 2 sarme de la romtelecom. :bigwhitegrin:

#22
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
:)) Nu sunt din caracal :)) am fost o data acolo ce mi`a placut ca se alergau 2 cu pistolu :) dupa ce s`au facut sange :)

#23
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Am intrat si eu pe situl asta , sunt din Bucuresti si m-am conectat cu modem Vodafone , cum am deschis situl , a sarit , ca ars , Kaspersky , ca a gasit cateva obiecte care vor sa intre in calculator .

Va intreb , nu stiu daca sunt eu mai "duda" , dar la ce folosesc siturile astea ??? , mi se par o risipa mare de bandwith si de timp .

#24
explorator7

explorator7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 15.04.2007

View Postconnectorxp, on Feb 14 2009, 17:43, said:

Am intrat si eu pe situl asta , sunt din Bucuresti si m-am conectat cu modem Vodafone , cum am deschis situl , a sarit , ca ars , Kaspersky , ca a gasit cateva obiecte care vor sa intre in calculator .

Va intreb , nu stiu daca sunt eu mai "duda" , dar la ce folosesc siturile astea ??? , mi se par o risipa mare de bandwith si de timp .


Acel mesaj apare datorita softului de codare pt fisiere pe care il folosim. Nu exista niciun virus care sa va puna in pericol calculatorul dvs sau alte date din acesta. Kaspersky il interpreteaza ca pe un fisier daunator deoarece softul respectiv pune anumite restrictii pe fisiere si le codeaza astfel incat sa nu poata fi "traduse" de cineva.

#25
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
mai exact,"punea",ca acum e inofensiv. :lol:
e si asta o solutie de facut bani: faci un site de licitatii,cu investitii minime, reclame gratuite pe forumuri si hi5, vine lumea,cumpara credite,apoi dupa cateva minute,saitul dispare,"licitatorii" raman cu banii dati si buzele umflate. :P

#26
duskys

duskys

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.06.2008
Salutare.... acest site MICROPRET.ro... nu este decat o teapa nasoala.. firma nu exista  datele sunt false... absolut nimic de acolo nu este adevarat...

Site-ul merge pe principiul cine si-o fura n-are ce sa faca... EXPLORATOR7 se da cu funduletul de pamant si spune numai bullshit.


#27
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
Ai muscato ?=)) :lol:

#28
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
nu cred c-a muscat-o, e doar "vocea concurentei" :) sau a licitat prosteste,n-a castigat nimic si acu e suparat... :P
si cum stie doar sa acuze,fara argumente, ba mai si minte cu nerusinare, cred ca e un copilas de scoala generala care si-a jucat toata alocatia pe site. :lol:

#29
explorator7

explorator7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 15.04.2007

View Postduskys, on Mar 7 2009, 04:31, said:

Salutare.... acest site MICROPRET.ro... nu este decat o teapa nasoala.. firma nu exista  datele sunt false... absolut nimic de acolo nu este adevarat...

Site-ul merge pe principiul cine si-o fura n-are ce sa faca... EXPLORATOR7 se da cu funduletul de pamant si spune numai bullshit.


Ce ai facut tu aici in postul asta nu este decat o provocare la adresa mea:)... La care te astepti sa`ti raspund probabil in aceasi maniera cum ai facut`o tu:)...Ei bine....nu o s`o fac...nu o sa vin cu jigniri si acuzatii...iti spun doar atat...ai un cont de anul trecut, cu care nu ai postat decat de doua ori si culmea, ambele posturi sunt despre site-ul meu, se pare ca pana acum nu ai avut nimic de comentat:)... As vrea sa stiu pe ce te bazezi cand spui ca datele sunt false si ca firma nu exista...Te rog sa`mi aduci si mie niste dovezi, ca asa vorbe in vant putem aduce toti...eu din cate stiu, baza de date de la Registrul Comertului este comuna pentru toti...poate gasesti pe cineva sa te ajute sa o accesezi...dar este clar ca nu asta este scopul tau, pentru ca daca ai fi vrut sa verifici ai fi verificat...prin postul asta nu ai vrut decat sa jignesti, sa denigrezi si sa faci o impresie proasta site-ului meu...Fiecare poate aprecia lucrurile dupa propria judecata, oamenii ca tine nu merita insa atentie...

am postat din nou acelasi lucru pentru ca este posibil ca persoanele care se uita pe acest topic sa creada ca nu am vreun raspuns la tampeniile tipului asta...so scuze ca am fost nevoit sa postez acelasi lucru ca pe topicul spam-spam-spam...

#30
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009
lasa ca un sql exploit merge right?

#31
ylydan_legion

ylydan_legion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 09.07.2007
ok.. DACA TO CEA CE SPUNETI ESTE ADEVARAT UCM CUMPAR CREDITE?.. AIUREA.. SITE`UL ESTE FANTOMA SI CREDETI-MA STIU. DE UNDE VIN PRODUSELE..? :MDAA PRODUSELE SUNT Noi" LE-AM CUMPARAT la pretul original si le vindem cu cate 1 ron speram ca la sfarsit sa acoperim macar costurile unui iPhone... dovedeste-mi ca ce sppui este adevarat.

#32
explorator7

explorator7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 15.04.2007

View Postylydan_legion, on Mar 17 2009, 20:53, said:

ok.. DACA TO CEA CE SPUNETI ESTE ADEVARAT UCM CUMPAR CREDITE?.. AIUREA.. SITE`UL ESTE FANTOMA SI CREDETI-MA STIU. DE UNDE VIN PRODUSELE..? :MDAA PRODUSELE SUNT Noi" LE-AM CUMPARAT la pretul original si le vindem cu cate 1 ron speram ca la sfarsit sa acoperim macar costurile unui iPhone... dovedeste-mi ca ce sppui este adevarat.

Se pare ca nu ati inteles sistemul unui astfel de site de licitatii...Credite puteti cumpara folosind cartea de credit...Va inregistrati pe site`ul nostru, apasati butonul Cumpara si apoi este simplu...

Produsele sunt cumparate din magazine si sunt livrate impreuna cu factura fiscala si garantie...

Si inca o data, ma vad nevoit sa repet, se pare ca nu ati inteles acest sistem de joc...Castigurile unui astfel de site nu sunt reprezentate de preturile finale  ale licitatiilor ci de banii investiti de clienti in credite. Va rog sa studiati mai bine regulamentul site`ului inainte de a posta aici acuzatii nefondate...

#33
dracula2000

dracula2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.09.2007

View Postexplorator7, on Mar 17 2009, 23:26, said:

Se pare ca nu ati inteles sistemul unui astfel de site de licitatii...Credite puteti cumpara folosind cartea de credit...Va inregistrati pe site`ul nostru, apasati butonul Cumpara si apoi este simplu...

Produsele sunt cumparate din magazine si sunt livrate impreuna cu factura fiscala si garantie...

Si inca o data, ma vad nevoit sa repet, se pare ca nu ati inteles acest sistem de joc...Castigurile unui astfel de site nu sunt reprezentate de preturile finale  ale licitatiilor ci de banii investiti de clienti in credite. Va rog sa studiati mai bine regulamentul site`ului inainte de a posta aici acuzatii nefondate...
...deci (ca sa incep cu deci) oamenii isi fac reclama mai nou prin SPAM (adica mesaje nesolicitate). Eu nu m-am inscris in viata mea pe astfel de siteuri si primesc mesaje de la domnii astia cu afacerea anului pe internet. Si ce e cel mai frumos la sfarsitul mailului scrie ca au luat adresa de email dintr-o baza de date a partenerilor. Sa stiti ca SPAMUL se pedepseste si in Romania. O sa fac plangere la politie chiar daca sansele trece mai departe catre cercetari sunt mici macar o sa fiu primul care va face o plangere.
FALIMENT PLACUT
ps... nu sunt concurent si nu am avut nici o treaba cu astfel de siteuri in viata mea (asta ca sa nu interpretati gresit)

#34
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

View Postkorsar, on 15th February 2009, 20:15, said:

mai exact,"punea",ca acum e inofensiv. :lol:
e si asta o solutie de facut bani: faci un site de licitatii,cu investitii minime, reclame gratuite pe forumuri si hi5, vine lumea,cumpara credite,apoi dupa cateva minute,saitul dispare,"licitatorii" raman cu banii dati si buzele umflate. :P
Auzi baiatu' , cat ai studiat tu piata in domeniul acesta si care au fost rezultatele?
Incerc aici sa fac un calcul ca sa vezi si tu cate prostii poti scoate din gura:

Sa zicem ca iti faci un site de licitatii de genul acesta pe care il promovezi. Zicem ca oferim 1cent/click intr-o campanie ppc si suntem dispusi sa platim 10 usd pe zi pentru promovare. 10 usd in acest caz inseamna 1000 vizite unice pe zi , veniti din aceasta campanie. Daca tie intr-o zi iti vin 1000 de persoane pe site, din care maxim 100 se inregistreaza , din aceste maxim 100 nu stiu daca 5 dintre ele vor alege sa si plateasca la tine pe site.

Acum calculeaza tu si vezi, daca cu 5 licitatori pe zi iti comvine sa lansezi un astfel de site si astfel calculeaza cati bani ti-ar trebui pentru promovare.

iti dau un indiciu: iti trebuie cam 500 de oferte la un produs pentru a iti permite sa il si dai cadou celui care l-a castigat. Deci daca ai 5 pe zi , abia peste cateva luni vei ajunge la cat iti trebuie , timp in care vei iesi numai pe minus si nu cred ca esti vreun mare bogatas sa iti permiti sa dai zilnic gratuit cate un produs, cumparat din banii tai de buzunar.


Asa ca de acum incolo, inainte sa mai scoti o prostie asa mare cat tine din gura, mestec-o mai bine si gandeste-te la ea pana realizezi ce faci !

Edited by mafiott92, 16 June 2009 - 15:52.


#35
leho

leho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.06.2009

View Postexplorator7, on 18th March 2009, 00:26, said:

Se pare ca nu ati inteles sistemul unui astfel de site de licitatii...Credite puteti cumpara folosind cartea de credit...Va inregistrati pe site`ul nostru, apasati butonul Cumpara si apoi este simplu...

Produsele sunt cumparate din magazine si sunt livrate impreuna cu factura fiscala si garantie...

Si inca o data, ma vad nevoit sa repet, se pare ca nu ati inteles acest sistem de joc...Castigurile unui astfel de site nu sunt reprezentate de preturile finale  ale licitatiilor ci de banii investiti de clienti in credite. Va rog sa studiati mai bine regulamentul site`ului inainte de a posta aici acuzatii nefondate..

am vrut sh eu sa licitez pe ,,maritul" site micropret , mi-am fkut acount bla bla sh knd sa imi cumpar credite ...dau pe ,,butonul" ,,cumpara credite" sh nu se intampla nimic ....am mai incercat de cateva ori si dupaia m-am dat batut.......deci intrebare: de ce naiba ii pus butonu ala acolo dak nu merge si cum iti cumperi credite?  defapt am vazut noile metode puse acolo k depui bani la raifaisenbank in nush ce cont sh bla bla bla..dar eu vreau cu cardul......si butonul ala de cumparat credite nu merge.....ce fac? :|

#36
explorator7

explorator7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 15.04.2007

View Postmafiott92, on 16th June 2009, 16:49, said:

Auzi baiatu' , cat ai studiat tu piata in domeniul acesta si care au fost rezultatele?
Incerc aici sa fac un calcul ca sa vezi si tu cate prostii poti scoate din gura:

Sa zicem ca iti faci un site de licitatii de genul acesta pe care il promovezi. Zicem ca oferim 1cent/click intr-o campanie ppc si suntem dispusi sa platim 10 usd pe zi pentru promovare. 10 usd in acest caz inseamna 1000 vizite unice pe zi , veniti din aceasta campanie. Daca tie intr-o zi iti vin 1000 de persoane pe site, din care maxim 100 se inregistreaza , din aceste maxim 100 nu stiu daca 5 dintre ele vor alege sa si plateasca la tine pe site.

Acum calculeaza tu si vezi, daca cu 5 licitatori pe zi iti comvine sa lansezi un astfel de site si astfel calculeaza cati bani ti-ar trebui pentru promovare.

iti dau un indiciu: iti trebuie cam 500 de oferte la un produs pentru a iti permite sa il si dai cadou celui care l-a castigat. Deci daca ai 5 pe zi , abia peste cateva luni vei ajunge la cat iti trebuie , timp in care vei iesi numai pe minus si nu cred ca esti vreun mare bogatas sa iti permiti sa dai zilnic gratuit cate un produs, cumparat din banii tai de buzunar.


Asa ca de acum incolo, inainte sa mai scoti o prostie asa mare cat tine din gura, mestec-o mai bine si gandeste-te la ea pana realizezi ce faci !

Ca sa puteti cumpara credite trebuie sa aveti in primul rand toate datele completate in sectiunea "Datele mele" altfel atunci cand apasati pe butonul "Cumpara" veti fi redirectionat spre pagina cu "Datele mele"...Completati asadar toate informatiile necesare care sunt specificate acolo si va garantez ca va merge sa cumparati credite;) ... Din cate vad ati uitat sa treceti si CNP-ul...mentionez ca toate acele date sunt necesare pentru procesatorul de carduri plationline.ro care realizeaza toate tranzactiile noastre...

Edited by explorator7, 18 June 2009 - 22:40.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate