Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poiana lui Ioc Khan CPI

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

nu stiu daca e corect

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
martzian1974

martzian1974

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.01.2009
am avut un accident in 2007 nov.am constatat ca procesul varbal de constatare la locul accidentului nu corespunde cu pozele facute de organele legiste! doresc niste lamuriri in acest sens eu cred ca s-a incalcat statutul politistului....pls

#2
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Ti-au intocmai dosar penal? Ai fost trimis in judecata? Ai primit vreo amenda, sau alta sanctiune?
In cadrul procesului penal, ai posibilitatea sa ceri o expertiza/contraexpertiza, pe baza pozelor facute de "organele legiste", asa cum le denumesti. Din ce spui tu rezulta ca fotografiile sunt facute de catre Politie, nu de catre o persoana particulara.

Intentionezi sa le intentezi politistilor un proces de coruptie (ori pentru neglijenta in serviciu)? Sau numai sa-ti dovedesti nevinovatia?

Edited by clara_spiele, 28 January 2009 - 22:05.


#3
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postmartzian1974, on Jan 28 2009, 19:26, said:

am avut un accident in 2007 nov.am constatat ca procesul varbal de constatare la locul accidentului nu corespunde cu pozele facute de organele legiste! doresc niste lamuriri in acest sens eu cred ca s-a incalcat statutul politistului....pls

De abia acum ai constatat asta?
Nu ca ar fi prea tirziu, dar totusi a trecut un an si ceva!
Teoretic nu are cum sa fie neconcordante intre continutul procesului-verbal si fotografiile executate la fata locului, pentru ca toti lucratorii de la unitatea respectiva de politie au facut parte dintr-o echipa (de cercetare a locului faptei), iar unul dintre ei, cel care a redactat efectiv procesul-verbal, a facut-o avind in vedere mentiunile/explicatiile criminalistului care a eectuat masuratorile si fotografiile.
Daca totusi consideri ca exista totusi neconcordante, ia intii legatura cu politistul care a redactat procesul-verbal (este cel care este trecut primul) si intreaba-l pe el despre acestea.
Ulterior, cind si daca te hotarasti sa reclami pe cineva, sa fii foarte atent, pentru ca in cazul in care plingerea ta se solutioneaza in favoarea lor, mai mult ca sigur ca te voi reclama pentru comiterea infractiunii de denuntare calomnioasa!


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate