Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Lista de telefoane compatibile DigiMobil

- - - - -
  • Please log in to reply
177 replies to this topic

#55
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007

View Postlucifer76, on Mar 25 2009, 07:41, said:

Singurul dual de firma de care am auzit sa fie in romanica e SAMSUNG D880  :thumbup: Dar asta nu merge in Digi . Chiar nu stiu de ce ar face cineva un dual fara 3G , pur si simplu e useless . Mai sunt si niste Allview vaporene dar nu am mare incredere in ele .


Samsung a spart intr-adevar gheata (ca prim producator serios). Ar mai fi si modelele D980, D780, si or mai fi si altele...


LE: ca sa nu inteleaga lumea gresit: astea nu sint compatibile cu Digi, nu au 3G! Dar e un prim pas, unul important!

Edited by beo, 25 March 2009 - 08:34.


#56
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postlucifer76, on Mar 25 2009, 07:41, said:

Singurul dual de firma de care am auzit sa fie in romanica e SAMSUNG D880  :thumbup: ( esti rrom mai ingeras intunecat ? ) , dar asta nu merge in Digi mobil , din pacate toate cele 3 Samnsunguri dual-sim :  D 780 , D880 cat si D980 nu functioneaza in frecventa  2100 Mhz / UMTS / WCDMA = 3 G  .
Chiar nu stiu de ce ar face ( produce / fabrica - mai romales ) cineva un dual fara 3G ? Pentru ca eu nu ma pricep la tehnologia comuniatiilor mobile , insa la educatia mea primara e pur si simplu e useless . Mai sunt si niste Allview vaporene dar nu am mare incredere in ele pentruca nici acestea nu functioneaza in UMTS / WCDMA / 2100Mhz = 3 G .


Deprimat " Ingeras al intunericului " mai invata si tu de la nea "Google"

si abia apoi fa judecati de valoare asupra telecomunicatiior mobile

si a unor telefoane despre care nu cunosti mai nimic !

Mai "beo" si "condratovici _ v" poate nu stiati dar "Sony - Ericsson - Experia X 1" nu este un telefon mobil dual-sim,

insa poate ca exista o copie (versiune piratata ) hidoasa produsa de vreo obscura firma chinezeasca ,

atata doar ca dual-simurile chinezesti traitionale nu functioneaza in reteaua 3 G

pe frecventa de 2100 Mhz din Romania !

Edited by Teophileos, 25 March 2009 - 09:26.


#57
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007

View PostTeophileos, on Mar 25 2009, 09:07, said:

Mai "beo" si "condratovici _ v" poate nu stiati dar " Sony - Ericsson - Experia X 1 " nu este un telefon mobil dual-sim , insa poate ca exista o copie


Stiam, de-aia am si scris, de-aia am si pus link. Dar nu am vrut sa fiu agresiv. Ai fost tu in schimb. Invata sa te porti si sa vorbesti. Am auzit ca ajuta in viata...

#58
adipo

adipo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 21.01.2007
Dar pana la urma, de unde pot cumpara un Verzio Duplii de ex?!
Ca n-as da 2500RON pe DX900 decat daca mi-as vinde cele doua nokia si PDA-ul si mi-ar mai ramane bani, dar n-am cum ca toate trei de noi au costat cat ala.
Vreau si eu un Dual SIM cu 3G ...si atat.
Dintre modelele puse de mine mai inainte, are careva idee cum s-ar putea face rost?

#59
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007
Uite, aici trancaneste lumea pe subiectul asta:


http://forum.softped...howtopic=346875

#60
Cris_Kgs

Cris_Kgs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 16.12.2008
Pe Digi.Mobil folosesc Samsung p910...super telefon :)
Attached File  Samsung_sgh_p910.jpg   32.25K   139 downloads

#61
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008
Nokia E51 functioneaza pe Digi.Mobil ?
In specificatiile lui la frecventa de operare apare: GSM 850/900/1800/1900, WCDMA 850/2100. Nu scrie nimic de UMTS 2100, care din cate am inteles este frecventa de operare a retelei Digi.Mobil.

Sau UMTS este tot una cu WCDMA?

A incercat cineva efectiv Digi.Mobil pe acest telefon? Merci.

#62
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Merge Digi pe E51
Numai sa nu fie blocat telefonul in alta retea.

#63
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

View Postlaurcj, on Apr 15 2009, 15:57, said:

Nokia E51 functioneaza pe Digi.Mobil ?
In specificatiile lui la frecventa de operare apare: GSM 850/900/1800/1900, WCDMA 850/2100. Nu scrie nimic de UMTS 2100, care din cate am inteles este frecventa de operare a retelei Digi.Mobil.

Sau UMTS este tot una cu WCDMA?

A incercat cineva efectiv Digi.Mobil pe acest telefon? Merci.
Gasesti specificat ca are 3g pe gsmarena: http://www.gsmarena....ia_e51-2106.php

#64
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008
@jeekxoo , ai incercat tu personal cu sim de Digi? Se poate configura in "UMTS only" ca sa nu mai caute retelele 2G ?

@Hamutovski, vad ca si pe GSM Arena apare  3G Network HSDPA 850 / 2100. HSDPA este acelasi lucru cu UMTS?

#65
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
N-am incercat personal, dar E51 e compatibil cu reteaua DigiMobil.
Poti intreba mai multe despre E51 pe aria de terminale mobile:
http://forum.softped...p?showforum=355

Edited by jeekxoo, 16 April 2009 - 13:22.


#66
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

View Postlaurcj, on Apr 16 2009, 12:11, said:

@jeekxoo , ai incercat tu personal cu sim de Digi? Se poate configura in "UMTS only" ca sa nu mai caute retelele 2G ?
Am incercat eu personal.

#67
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007

View Postlaurcj, on Apr 16 2009, 12:11, said:

HSDPA este acelasi lucru cu UMTS?

Nu e acelasi lucru, nu e altceva, ci e mai mult.


http://en.wikipedia.org/wiki/Hsdpa

#68
cocor

cocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 13.04.2008
Nokia lanseaza telefoane 3G sub 100 euro
Nokia a lansat luni, trei noi modele de telefoane mobile la un pret sub 100 de euro, anuntand ca va incepe livrarea noilor modele incepand cu trimestrul trei.

2730 Classic, cel mai ieftin telefon mobil 3G pana in prezent, va fi lansat pe piata la un pret de 80 de euro, in timp ce preturile estimate pentru modelele 7020 si 2720 Fold, sunt de 90 euro si respectiv 55 de euro.

Nokia a mentionat ca noile modele vor fi echipate pentru accesul la internet.

Sursa: http://www.zf.ro/zf-...er-end-4404750/

Attached Files


Edited by cocor, 18 May 2009 - 22:43.


#69
cristian c.

cristian c.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 16.10.2006
1. La momentul actual exista produs 1 singur telefon dual sim 3G in lume, o singura platforma, o singura placa de baza, un singur chipset 3G QSC produs doar de Qualcomm, singurul chipset 3G din lume ce integreaza GSM si WCDMA si functioneaza dual sim pe apeluri de voce si apeluri video.

2. Acest telefon unic produs pe placa de baza Philips si chipset Qualcomm, este preluat de mai multi producatori de telefoane mobile din lume, deci promovat sub alt brand local, fiind schimbata doar carcasa.

3. Asadar, modelul Verzio Duplii din Singapore despre care cineva a amintit mai sus, impreuna cu modelul din Germania Emgeton Enzo amintit mai sus, sau AT4D din Olanda, si altele, sunt unul si acelasi telefon difera doar carcasa. Mai exista o varianta de carcasa slide, dar este tot absolut acelasi telefon.

4. Acelasi telefon dual sim 3g va fi comercializat si in Romania de http://www.dualsim.ro sub un alt nume (brand) ce va fi prezentat in 7 zile.

5. Mai este de spus ca tehnologia dual sim 3G este imposibil de copiat, nu exista telefoane replica ieftina in aceasta industrie noua, pentru ca chipsetul QSC produs de Qualcomm beneficiaza in premiera de tehnologia de fabricatie prin turnare monolitica, practic imposibil sa mai descompui acest chipset vreodata.

6. Pretul din Romania va fi 990 lei inclusiv TVA, asta inseamna aproximativ 230 euro, adica cu 30% mai ieftin decat pretul de 320euro oferit in Germania + transport !!! + ca garantia este asigurata in Romania !!! Iata ca se poate... per total in Romania va costa la jumate de pret decat in Germania, Olanda, Singapore, Cehia sau oriunde in alta parte.


Pe acelasi site, astazi 27 mai 2009 au aparut urmatoarele informatii, aici stirile complete: http://www.dualsim.ro/pd1782173072.htm

"Primul Telefon Dual SiM 3G din lume, functioneaza si pe DiGi Mobil de la RDS (retea UMTS / WCDMA 2100Mhz).

Telefon Dual SiM 3G, Pret: 832 lei + TVA 19% = 990 lei !

DiGi.Mobil inseamna apeluri gratuite in retea, apeluri mobile la tarif de fix, si apeluri internationale la tarif national !

Telefonul detine Certificat de Conformitate Europeana (CE).

Telefonul accepta 1 cartela 3G impreuna cu 1 cartela GSM, pentru apeluri de voce sau apeluri video!

In ROMANIA, sunt oferite cartele 3G de catre operatorii: Digi Mobil, ORANGE si VODAFONE, iar cartele simple GSM ofera: Orange, Vodafone si Cosmote.

Telefonul este foarte util atat abonatilor DiGi Mobil pentru tarifele sale foarte mici putand fi folosit in combinatia: 1 cartela 3G de la Digi Mobil + 1 cartela GSM de la Orange, Vodafone sau Cosmote, dar este deasemenea foarte util si celor ce doresc sa foloseasca toate avantajele unei retele 3G oferite de Orange si Vodafone, asadar se poate folosi si in combinatia: 1 cartela 3G de la Orange sau Vodafone + 1 cartela GSM de la Orange, Vodafone sau Cosmote.

Telefonul permite apeluri video in retelele 3G care au acest serviciu activ (momentan doar Orange si Vodafone ofera apel video in Romania).

Ambele numere sunt active in permanenta.

Apel in asteptare intre cele 2 cartele, in timp pe purtati o convorbire pe SIM 1, puteti primi o alta convorbire pe SIM 2.

Nota! Nu este un simplu telefon UMTS cum sunt cele livrate de Digi Mobil, ci este un telefon performant ce detine o tehnologie neconventionala la momentul actual, foloseste toate avantajele unei retele 3G - WCDMA 2100mhz si este realizat pe platforma placa de baza si sistem de operare PHILIPS (MSM6245+Philips6120) impreuna cu cu cel mai evoluat chipset 3G din lume QSC QUALCOMM (lider mondial in productia de chipseturi 3G - www.qualcomm.com), acesta fiind singurul chipset din lume ce incorporeaza simultan WCDMA si GSM.

Voice Connectivity: 3G (WCDMA 2100 Mhz) si GSM (900 /1800 /1900 MHz)

Network Data Transfer: WCDMA/HSDPA/EGPRS/GPRS

Camera: 2.0 mega pixels UXGA 1600x1200 cu 6X Digital Zoom si 0,3mp pentru apeluri video

Browser: HTML, xHTML

FM Radio

Dimensiuni: 115mm x 47mm x 16mm
Greutate: 100g (cu bateria de 1010mAh inclusa)

Detaliile tehnice complete si fotografiile in detaliu vor fi afisate pe website la momentul lansarii oficiale.
Telefonul poate fi deja comandat, se va crea o lista de asteptare iar primele comenzi vor primi terminale din primul import!

Bluetooth v.2.0, A2DP
Display: TFT 16million colours, 2.2" QVGA"

#70
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Nu e primul dual-sim, deja există de mult DX900.

#71
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,571
  • Înscris: 17.09.2005

View Postcristian c., on May 28 2009, 02:36, said:

2. Acest telefon unic produs pe placa de baza Philips si chipset Qualcomm, este preluat de mai multi producatori de telefoane mobile din lume, deci promovat sub alt brand local, fiind schimbata doar carcasa.

Eten Glofiish DX900 nu foloseste placa de baza si sistem de operare Philips .
Are sistem de operare Windows Mobile 6.1 Professional.
Ca foloseste acelasi chipset produs de Qualcomm de acord ,dar in rest este cu mult peste platforma
realizata de Philips.

#72
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Nu exista cartela 3G si cartela GSM, in sensul ca nu cartela conditioneaza accesul la retea. Deci explicatiile de mai sus cu telefonul nu se leaga. Poate autorul a vrut sa spuna ca telefonul stie sa aloce o linie (SIM) pe frecventa 3G si una pe frecventa GSM...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate