Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Western Digital TV HD Media Player

- - - - -
  • Please log in to reply
1450 replies to this topic

#1441
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 01.02.2007
O actualizare de firmware (oficiala sau neoficiala) pt acest model o sa mai apara? Renuntam la el si ne orientam spre ceva mai nou aparut pe piata?
Redarea fisierelor encodate cu noul mkvmerge nu merge. DTS trebuie tradus in ac3.
Deja e prea mult. M-am saturat cat "system reset" am facut.

#1442
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007
Nu cred ca va mai aparea...in procent de 99%.
Am acelasi model-WDTV gen 1,dar nu am upgradat mkvmerge...am versiunea 4.8.0.Am dat totusi de cateva mkv'uri care nu au mers,chiar dupa ce le'am "coafat" cu mkvmerge,dar chiar sa nu mearga niciunul...inca nu am ajuns in situatia asta.

Schimba MP'ul sau incearca cu versiunea mai veche de la mkvmerge

#1443
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007
Apropo,vand wdtv'ul meu generation 1,pret imbatabil,detalii pe pm!

#1444
MysteriousBoy

MysteriousBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 20.08.2009
Salutare. Am si eu o curiozitate, detin un WDTV HD Media Player (cu ultima versiune de soft 1.03) si va aud pe aici cum ca voua va reda IMAGINI .ISO (filme in format DVD) si vreau sa va zic ca am incercat si eu cu nenumarate astfel de imagini descarcate dupa diverse trackere care pe pc imi merg iar pe dvd imi da binecunoscuta eroare "Unable to play the selected file. Please refer to the user manual on how to change the file to a supported format.", ba chiar am incercat si cu filme dvd extrase, adica fisierele acelea vob.. si degeaba, la fel imi da si la vob-urile alea. Ce se intampla ? Ma poate lamuri careva ?

LE: pana la urma am reusit cu un documentar care l-am descarcat deja despachetat si l-am facut imagine cu Nero DVD Video.. dar cum ramane cu celelalte? de ce nu-mi merg toate ?

Edited by MysteriousBoy, 03 June 2012 - 15:21.


#1445
ssk

ssk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.05.2003
Salutare. eu nu resusesc cu wd hd meadi player, v2, firmware de la b-rad, sa-l fac sa citeasca subtitrari.  pur si simplu, nu citeste nici un format de subtitrare, la mine dvix-urile sunt cam inutile.

am pus mai multe versiuni de firmware, si mai multe dvix-uri, fara rezultate

#1446
ssk

ssk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.05.2003

View Postssk, on 27 octombrie 2012 - 08:54, said:

Salutare. eu nu resusesc cu wd hd meadi player, v2, firmware de la b-rad, sa-l fac sa citeasca subtitrari.  pur si simplu, nu citeste nici un format de subtitrare, la mine dvix-urile sunt cam inutile.

am pus mai multe versiuni de firmware, si mai multe dvix-uri, fara rezultate

o solutie si ptr mine?

#1447
ssk

ssk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.05.2003

View Postssk, on 28 octombrie 2012 - 10:53, said:

o solutie si ptr mine?

inca am si eu problema asta. nu citeste srt, sub, nimic.  la divx. am incercat cu mai multe hdd

#1448
ssk

ssk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.05.2003
caut disperat wireless-mod-rt3070v2.app.bin.   are cineva acest bin??? Dau o bere. am tampit cautand.

#1449
ssk

ssk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.05.2003
Mai este cineva pe acest forum in VIATA?  vreau sa stiu daca este cineva care a facut combinatia  wd tv +   usb wireless.

#1450
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013
E compatibil pana la urma WD cu router-ul wireless N-TP-LINK TL-WR740? As putea sa-l leg de router cu un D-Link Wireless 150 USB Adapter?

#1451
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013
Salutare!

Stie cineva cum se conecteaza adaptorul wireless TP LINK TL-WN727N la media playerul Western Digital Live Tv? La conectarea directa a adaptorului la acesta nu apare nimic.Iar pe lista de compatibilitati e ok cu WDTVLIVE.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate