Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Bean Bags (Fotolii Sac / Para)

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
kzn

kzn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.06.2008
Salut,

Ma intereseaza sa achizitionez niste fotolii tip Bean Bag ( exemplu ) si as vrea sa stiu daca se merita / daca mai are cineva etc.

Nu am gasit multe magazine cu asa si as vrea daca are cineva sa imi spuna de unde a cumparat / cat au costat, expectativa lor de viata (am inteles ca acel polistiren trebuie schimbat din cand in cand) cam cat de comfortabile sunt (unii amici mi-au spus ca sunt incomode) si in mare parte orice altceva folositor.
Pretul nu conteaza, sunt dispus sa dau destul de mult pe ceva de calitate. La un moment dat eram gata sa fac comanda de niste fotolii foarte foarte faine din america dar nu faceau livrari peste ocean. Silly me.

Thanks.

#2
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
de "cautare google" ai auzit ? :huh:

;)
http://www.interbeanbags.ro/
http://www.practicma...n bag-2773.html
http://www.beanbags....tolii Bean Bags

s.a.m.d.

#3
kzn

kzn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.06.2008
Da, am cautat pe google. Imi pare rau ca am uitat sa mentionez asta.
Ma intereseaza lucrurile mentionate mai sus: cat de comfortabile sunt, expectativa de viata (dupa cat timp devin incomode) si de unde au cumparat pentru ca am vazut variatii de preturi de la 100 ron la 350 ron si nu inteleg care e diferenta avand in vedere ca descrierea este identica. Adica, in mare, parerea unor persoane care au asa ceva.

Stiu site-urile de care zici tu si sunt toate cu niste poze standard cu niste detalii inutile care nu imi ofera raspunsul la ceea ce caut.

Mersi de "ajutor" totusi.

#4
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

 kzn, on Jan 20 2009, 23:52, said:

Salut,

Ma intereseaza sa achizitionez niste fotolii tip Bean Bag ( exemplu ) si as vrea sa stiu daca se merita / daca mai are cineva etc.

Nu am gasit multe magazine cu asa si as vrea daca are cineva sa imi spuna de unde a cumparat / cat au costat, expectativa lor de viata (am inteles ca acel polistiren trebuie schimbat din cand in cand) cam cat de comfortabile sunt (unii amici mi-au spus ca sunt incomode) si in mare parte orice altceva folositor.
Pretul nu conteaza, sunt dispus sa dau destul de mult pe ceva de calitate. La un moment dat eram gata sa fac comanda de niste fotolii foarte foarte faine din america dar nu faceau livrari peste ocean. Silly me.

Thanks.

daca " pretul nu conteaza" iti recomand beanbag-ul liderilor mondiali  in materie de canapele piele :)  sigur nu trebuie nimic schimbat si e foarte confortabil ... intre descriere si realitate este mare diferenta , de unde si pretul care sigur nu e intre 100 - 350 ron ... dar ce sa ii faci acum si dacia si mercedesul fac acelasi lucru dar pretul e total diferit :)

Attached Files



#5
Piro-Man

Piro-Man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 09.02.2006
extind si eu discutia curenta.
Eu , unu nu am inebunit sa dau 300 RON pe o bucata de imitatie de piele si niste polistiren-aproape-gratis.
Asa ca, aveti idee, si-a confectionat cineva singur, hand-made, Bean Bag ? daca da, as dori si eu niste idei , cate bucati si cu ce forma au bucatile care se vor coase, sau pur si simplu nu e nevoie sa'i dai o forma, inante sa fie umplut cu polistiren?

#6
cristeamax

cristeamax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 14.06.2005

 Piro-Man, on Feb 15 2009, 21:39, said:

extind si eu discutia curenta.
Eu , unu nu am inebunit sa dau 300 RON pe o bucata de imitatie de piele si niste polistiren-aproape-gratis.
Asa ca, aveti idee, si-a confectionat cineva singur, hand-made, Bean Bag ? daca da, as dori si eu niste idei , cate bucati si cu ce forma au bucatile care se vor coase, sau pur si simplu nu e nevoie sa'i dai o forma, inante sa fie umplut cu polistiren?

... la Mobexpret sunt reduse toate beanbagsurile la jumatate... am vazut ieri la ala mare din Pipera... pentru pasionati. :)

#7
DECEBALTUTURICI

DECEBALTUTURICI

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.02.2008

 kzn, on 21st January 2009, 00:52, said:

Salut,

Ma intereseaza sa achizitionez niste fotolii tip Bean Bag ( exemplu ) si as vrea sa stiu daca se merita / daca mai are cineva etc.

Nu am gasit multe magazine cu asa si as vrea daca are cineva sa imi spuna de unde a cumparat / cat au costat, expectativa lor de viata (am inteles ca acel polistiren trebuie schimbat din cand in cand) cam cat de comfortabile sunt (unii amici mi-au spus ca sunt incomode) si in mare parte orice altceva folositor.
Pretul nu conteaza, sunt dispus sa dau destul de mult pe ceva de calitate. La un moment dat eram gata sa fac comanda de niste fotolii foarte foarte faine din america dar nu faceau livrari peste ocean. Silly me.

Thanks.

Acel polistiren trebuie completat (nu schimbat) din cand in cand, deoarece se taseaza in timp. Bilutele acelea de polistiren se taseaza intr-o oarecare masura in primele luni de folosinta dupa care fenomenul se opreste, pentru ca nu se pot micsora la infinit.
Cat de confortabile sunt tine de marimea lor, de cat de inalt este spatarul (exista modele la care iti poti sprijini inclusiv capul), de cat de sus se afla sezutul - cu  cat sezi mai sus te ridici mai usor. De asemenea sa zicem ca mai conteaza si gradul de umplere - cu cat sunt mai pline isi pastreaza mai bine forma pe care le-o dai inainte de a te aseza pe ele.
Sper ca am reusit sa-ti ofer cateva idei folositoare. Succes!  :D

Edited by matzu_2003, 15 August 2010 - 14:37.
FARA RECLAMA


#8
Gekko_g

Gekko_g

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.05.2011
Salut,

iti recomand un site (...) unde gasesti fotolii umplute cu burete cu memorie. au si fotolii tip para, beanbags sau sac cum li se mai spune in care baga bile de polistiren, dar au si chestii noi in Romania (pe care le-am vazut doar la site-uri din state) - fotolii tip roata umplute cu fulgi de burete. eu mi-am luat pentru mine unul si e senzatie maxima. oricine vine pe la mine e innebunit!

intra la ei si vezi.
Spor. ;)
Attached File  Fotoliu_piele_eco_portocaliu___Sunlounger_4.jpg   464.62K   107 downloads Attached File  Fotoliu_puf_Matusalem___umplut_cu_fulgi_de_burete_cu_memorie.jpg   776.42K   112 downloads Attached File  Fotoliu_puf_Nirvana_2.jpg   539.79K   104 downloads

3puncte3cuvinte: reclamaesufletul comerțului: costă!

Edited by euribiontuL, 01 June 2011 - 17:18.


#9
starbuck01

starbuck01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.04.2013
incearca si pe acest site: http://www.scaune.ro...-sack/t11.html. Poti sa iti personalizezi fotoliul bean bag cum doresti. :)r

#10
Edina_C

Edina_C

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.05.2012
Eu mi-am cumpărat un beanbag de pe site-ul de pe care sunt puse pozele, am dat 599 lei pe el. Mi-a plăcut ca nu e piele/imitatie ci un material textil confortabil. Îl am de aproximativ 10 luni, materialul s-a scamosat puțin insa asta nu e problema cea mai mare. Conținutul, acea spuma/polistiren (nu știu exact ce este), s-a turtit, nu mai este deloc confortabil, nu știu cum sa-l repar. Dacă e sa-l completez, de unde cumpăr umplutura? Si la ce preț? Pls help dacă cineva a mai întâmpinat aceasta problema.

#11
dgalec

dgalec

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.02.2015
Salutare,

Am si eu doua fotolii gomflabile intex cu suprafata de material, sunt foarte mari si au niste perne inauntrul lor care se umfla, iar acele perne s-au spart. DORESC SA UMPLU FOTOLIILE CU BILE DE POLIESTER. Daca cunoasteti vre-o firma din Bucuresti care poate umple aceste fotolii cu bile de poliester s-au un model de aparat care poate sa traga bilele de poliester pe o parte si pe cealalta parte sa le sufle in interiorul fotoliului...

Multumesc frumos, o zi placuta.

#12
dgalec

dgalec

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.02.2015

 dgalec, on 27 februarie 2015 - 14:09, said:

Salutare,

Am si eu doua fotolii gomflabile intex cu suprafata de material, sunt foarte mari si au niste perne inauntrul lor care se umfla, iar acele perne s-au spart. DORESC SA UMPLU FOTOLIILE CU BILE DE POLISTIREN. Daca cunoasteti vre-o firma din Bucuresti care poate umple aceste fotolii cu bile de polistiren s-au un model de aparat care poate sa traga bilele de polistiren pe o parte si pe cealalta parte sa le sufle in interiorul fotoliului...

Multumesc frumos, o zi placuta.


#13
omulbunlatoate

omulbunlatoate

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 01.10.2016
Am vazut in afara fotolii din acestea tip para. Cred ca sunt cele mai bune solutii daca esti in cautare de un fotoliu relaxant si confortabil
Eu m-am uitat pe net si la un fotoliu obisnuit sare pretul de 7 milioane.. dar acestea sunt si mai practice si mai ieftine :))
Am gasit pe emag dar si aici https://www.lazyboy....ii-puf-beanbags preturile sunt aceleasi.. cred ca e aceleasi vanzator..nu stiu sigur..

#14
AdisAdis

AdisAdis

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.04.2017
Un model interesant este aici: http://www.canapeles...L-negru-cu-alb.
De aici: http://www.canapeles...en/6597-Diverse se pot cumpara perle de polistiren pentru completare.

#15
god

god

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 12.07.2006

 dgalec, on 27 februarie 2015 - 14:09, said:

Salutare,

Am si eu doua fotolii gomflabile intex cu suprafata de material, sunt foarte mari si au niste perne inauntrul lor care se umfla, iar acele perne s-au spart. DORESC SA UMPLU FOTOLIILE CU BILE DE POLIESTER. Daca cunoasteti vre-o firma din Bucuresti care poate umple aceste fotolii cu bile de poliester s-au un model de aparat care poate sa traga bilele de poliester pe o parte si pe cealalta parte sa le sufle in interiorul fotoliului...

Multumesc frumos, o zi placuta.
Stiu ca este vechi topicul si mesajul citat dar nu am vazut vreo sugestie.

Am nevoie sa umplu 2 bean bags si as vrea sa stiu daca avem in Bucuresti o firma la care sa pot apela pentru asta.

Daca da unde/cum se numesc ?

Edited by god, 18 February 2018 - 14:02.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate