Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

refill cartus HP 300

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
polstel

polstel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 18.03.2007

View PostDau, on 20th January 2009, 22:02, said:

Am cautat pe net despre cartusul tau dar chiar nu gasesc.
Incearca AICIpoate tu vezi.

Excelent site-ul pus de tine. Te invata de bine si usor. Asa am facut si eu cand am resetat ink level la cartusele mele reumplute 21 si 22

#38
rsumy

rsumy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 24.10.2006
O întrebare: cartușul HP 60 poate înlocui HP 300 ???

Imprimantă: HP Deskjet F4280.

rsumy

Edited by rsumy, 30 May 2010 - 21:48.


#39
tsubasa04

tsubasa04

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.06.2010
salutare....am si eu o intrebare si as dori un raspuns urgent...vreau sa-mi cumpar imprimanta HP Deskjet F4280 si la magazin mi s-a spus ca nu se pot reincarc singur acasa cartusere deoarece nu stiu ce se strica...e adevarat sau e vrajala ca sa cumperi cartuse noi mereu????astept un rapuns!!!

#40
tsubasa04

tsubasa04

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.06.2010
scuze....imprimanta este HP Deskjet F4580....

#41
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,937
  • Înscris: 26.05.2007
Uite aici........

http://h10025.www1.h...product=3944758

Edited by ChemTeacher, 19 June 2010 - 20:26.


#42
tsubasa04

tsubasa04

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.06.2010

View Posttsubasa04, on 19th June 2010, 14:50, said:

scuze....imprimanta este HP Deskjet F4580....
pey si merita sa mi-o cumpar????

#43
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Cartusee se incarca dar de maxim 2 - 3 ori si nu de 30 - 40 de ori cum se intampla pana acum. In principiu oricum nu pre ai ce sa alegi pt ca toti producatori lucreaza la fel.

#44
flory16

flory16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.09.2008
Eu am acest model de imprimanta de la Craciun. Nu sunt deloc multumita, tinand cont ca pana acum am cumparat 3 cartuse negre pentru ca fiecare mi s-a stricat. Pe primul l-am dus la un centru de refill, dar mi-a zis ca hp300 sunt doar niste cartuse de unica folosinta si nu o sa ma tina mai mult de 2-3 incarcari. A avut dreptate. Dupa a doua incarcare a inceput sa curag si s-a stricat. Am cumparat apoi altul, am cumparat si cerneala speciala pentru hp si l=am incarcat eu acasa. Dupa 3 incarcari cu mai putin de 5 ml, pt a nu curge pe langa burete (de ce naiba au pus burete doar in mijloc, si nu au pus pe toata suprafata cartusului nu stiu) mi s-a ars. explicatia primita la un service: a prins aer, deic trebuai sa il incarc cu 5 ml. Cu al treilea cartus am incercat sa ii pun burete pe toata suprafata, dar nu il mai recunoaste imprimanta. Deci tot degeaba.

Am dat pana acum pe cartuse mai mult ca pe imprimanta si nu am apucat sa fac mai mult de 500 foi. O tin insa pentru scanner. Am inteles totusi ca hp 300 xxl ar fi mult mai bun si ar tine f multe reincarcari, tinanad cont ca are burete pe toata suprafata. Aveti idee daca asa este sau o sa fac din nou o investitie proasta?

Parerea mea este sa nu va luati acest model de imprimanta. Este prost!

#45
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
flory16 - toate imprimantele cu cerneala au exact aceiasi problema, pt a scapa de grija reumplerii, arderea cartusului, etc treci pe o imprimanta laser.

#46
isc33

isc33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 26.10.2008
Salut! Si eu detin o prostie de F4580 (NU O RECOMAND NIMENUI), acum caut ori sa modific intr-un fel softul de la imprimanta, ori pe circuit sa vad dak o pot pacali sa imi recunoasca cartusul plin...tot o pacalesc, dak reusesc o sa postez aici pentru toata lumea, dak mai incearca altii si descopera ceva lasati mesaje aici pe forum.

#47
livione83

livione83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.11.2010
Vand cartus HP 901 BLACK si TRI-COLOUR ---original--- pentru imprimantele HP OFFICEJET : J4524, J4535, J4580, J4624, J4660, J4680.
Pretul este foarte bun, cu mult sub ce gasesti in magazine.

#48
djlove

djlove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 09.11.2005

View Postdaniel21, on 12th October 2010, 21:54, said:

flory16 - toate imprimantele cu cerneala au exact aceiasi problema, pt a scapa de grija reumplerii, arderea cartusului, etc treci pe o imprimanta laser.
si eu am achizitionat doua astfel de multifunctionale pentru ca erau la un pret bun, dar am dat mai mult pe cartuse pana la urma
exista vreun model de imprimanta laser color sub 400ron la care se poate face refill la toner?

#49
cissexpert

cissexpert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 28.05.2010

View Postdjlove, on 3rd December 2010, 23:51, said:

si eu am achizitionat doua astfel de multifunctionale pentru ca erau la un pret bun, dar am dat mai mult pe cartuse pana la urma
exista vreun model de imprimanta laser color sub 400ron la care se poate face refill la toner?


    Cea mai ieftina solutie de printare existenta in acest moment pe piate este Epson cu ciss. Nu mai trebuie schimbate cartusele, nu mai faci refill, si nici nu consuma curent cat un laser.


    Yahoo Mess: cissexpert

#50
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
la hp300 nehru trebuie lasata vreo gaura libera de aerisire? sau trebuie acoperita toata suprafata, acolo unde a fost eticheta originala.
stiu la la lexmark era libera gaura.
acum am reincarcat prima data si printeaza doar jumatae de foaie si apoi urme.
ma gandesc la 2 variante :
1. trebuie aerisire sa curga cerneala mai usor
2. este prea groasa cerneala - eco-refill profesional pigment ink.

#51
wezniuc

wezniuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 08.01.2010
am si eu o multifunctionala hp deskjet f2480 care foloseste de asemenea cartuse hp 300....problema la cartusele standard (nu xl) este ca la unele modele, rezervorul de cerneala este pe centrul cartusului si peretii care il micsoreaza nu ajung pana in capac, iar daca la un refil bagam un pic mai mult tus e posibil ca acesta sa iasa din rezervor si cada pe circuite rezultand arderea cartusului...la cartusele xl (aprox pret dublu) rezervorul e cat cartusul si astfel circuitul este protejat...de aceea eu unul am preferat sa renunt la ideea de a da in jur de 200 de ron pe ambele cartuse (pretul imprimatei de altfel) asa ca am ales sa imi achizitionez un hp deskjet 1000 pe care am dat 80 de ron la carrefour(oferta) care are cartuse hp 301. oricum la hp e mai convenabil sa iti cumperi o imprimanta noua decat sa dai bani pe cartuse, fie ele si compatibile.

#52
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012

View Postpolstel, on 30 mai 2010 - 15:39, said:

Excelent site-ul pus de tine. Te invata de bine si usor. Asa am facut si eu cand am resetat ink level la cartusele mele reumplute 21 si 22

View Postrsumy, on 30 mai 2010 - 21:44, said:

O întrebare: cartuşul HP 60 poate înlocui HP 300 ???

Imprimantă: HP Deskjet F4280.

rsumy

View PostChemTeacher, on 19 iunie 2010 - 20:24, said:


View Postdaniel21, on 20 iunie 2010 - 20:48, said:

Cartusee se incarca dar de maxim 2 - 3 ori si nu de 30 - 40 de ori cum se intampla pana acum. In principiu oricum nu pre ai ce sa alegi pt ca toti producatori lucreaza la fel.

View Postdjlove, on 03 decembrie 2010 - 22:51, said:

si eu am achizitionat doua astfel de multifunctionale pentru ca erau la un pret bun, dar am dat mai mult pe cartuse pana la urma
exista vreun model de imprimanta laser color sub 400ron la care se poate face refill la toner?

View Postmaistoru, on 24 decembrie 2010 - 15:41, said:

la hp300 nehru trebuie lasata vreo gaura libera de aerisire? sau trebuie acoperita toata suprafata, acolo unde a fost eticheta originala.
stiu la la lexmark era libera gaura.
acum am reincarcat prima data si printeaza doar jumatae de foaie si apoi urme.
ma gandesc la 2 variante :
1. trebuie aerisire sa curga cerneala mai usor
2. este prea groasa cerneala - eco-refill profesional pigment ink.
Salut !

Am un ''deject'' (deskjet) f370 si ma chinui de o jumatate de an sa printez ceva........dadea eraore de tus . I-am pus nou ( negru ) si am instalat si programul ei . Spre uimirea mea cel negru e in regula dar la color specifica in program ca e problema . Cel color nu e original , e al doilea dar nu l-am folosit si era incarcat ! POT PRINTA FARA EL ? Ar trebui facut update la firmware ?

Ce solutii am ?

PS: M-am saturat de ea pana in gat , nu am vazut produs mai sensibil , mai prost mai idot ca acesta ! De-alungul timpului nu am printat prea mult , nu uitam sa mai dau cateodata pr. sa nu se usuce etc. dar de fiecare data cand vreoiam sa scot , nu mergea . Adevarat ca in ultimul timp nu mi-a fost vitala dar m-am saturat de ea ......Posted Image

#53
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012

View Postmgfonline, on 26 februarie 2014 - 14:56, said:

Incercati www.tonerworld.ro pentru poate cele mai mici preturi la consumabile compatibile noi !!!
Dar ai vreo idee cum pot face sa printeze fara tusul color ! Daca eu dau print negru ce-i trebuie color ! Sti cumva ?

#54
rsumy

rsumy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 24.10.2006
Multifuncțional  HP Deskjet  F4280.
Cartușe, color și negru, HP300 originale.
Cumpărat: septembrie 2009.

Cartușul tricolor a murit repede (3 reîncărcări - s-a uscat capul de printare pe motiv de neutilizare).
Cartușul negru TRĂIEȘTE!!!
(încărcări nenumărate)

Șmecheria:
- imprimare 1x coală A4 cel puțin una pe săptămână;
- după un timp apar probleme cu contactele din cupru din spatele cartușului; trebuie curățate cu alcool izopropilic; la reinstalare, după reumplere, trebuie insistat (scos-pus-scos-pus).

IMPORTANT:
Imprimanta funcționează și fără cartușul color montat!!! (chiar dacă se aprinde atenționarea LED roșie)

Edited by rsumy, 15 February 2018 - 00:58.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate