Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Myair

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
nic_biso

nic_biso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 15.01.2006

View Postinside_spy, on 22nd July 2009, 21:17, said:

Se pare că Blue Air va prelua anumite rute (Milano, Veneția, Catania, Napoli) ale MyAir... :D

Blue Air le opera oricum de ceva vreme, mai putin Venetia (din Bucuresti).

View Postinside_spy, on 22nd July 2009, 21:17, said:

Până la urmă totul s-a terminat cu bine și pentru cei blocați în aeroport: au putut zbura gratuit cu Blue Air, plătind doar taxele de aeroport.

Vai, ce marinimie din partea Blue Air... Hai sa fim seriosi, Blue Air are preturi de 1, 10, 20 euro + taxe de 40-50 euro / bilet...
E drept ca luand in scurt, fiind si vara, preturile sunt mult mai mari, ajungand la 150-200 poate 200 euro / bilet. Asa ca platind doar vreo 50 euro tot suna mai bine. Plus publicitate multa pentru Blue Air.

#38
mav1983

mav1983

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 12.01.2008
frate...eu aveam bilet catre Catania pe 27 august...acum ce dracu fac? cred ca banii inapoi nu ii mai vad prea curand....nu?

#39
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postmav1983, on 22nd July 2009, 22:12, said:

frate...eu aveam bilet catre Catania pe 27 august...acum ce dracu fac? cred ca banii inapoi nu ii mai vad prea curand....nu?
Blue Air zboara in Catania. Poate te ajuta ei.

#40
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postmav1983, on 22nd July 2009, 21:12, said:

frate...eu aveam bilet catre Catania pe 27 august...acum ce dracu fac? cred ca banii inapoi nu ii mai vad prea curand....nu?
am citit azi in presa (vezi aici)ca pasagerii myair vor fi preluati de blue-air pana la 1 septembrie in limita locurilor disponibile....
se mai platesc doar taxele de aeroport....undeva la vreo 20-25 de euro pe drum....

asa ca suna repede la blue-air si vezi cum rezolvi

#41
remg

remg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 19.08.2006
Se pare ca nu mai au licenta incepind e astazi.
http://economie.hotn...-cost-myair.htm

#42
IceM

IceM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.04.2007
voi ce faceti cu bilete cumparate dupa 1 septembrie?

#43
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
20-25 de euro my ass! 4 persoane am avut de achitat pentru Roma - Bucuresti 260 euro diferenta de pret sau taxele de aeroport, cum or fi vrut ei sa le numeasca. Din cei 260 scadem un bagaj suplimentar de cala si tot nu da sub nicio forma 20-25 euro.
Noi aveam bilete la MyAir de la Bari spre Bucuresti si am fost nevoiti sa ne deplasam pana la Roma pentru a ne putea intoarce. Adaugati la cei aproximativ 200 de euro inca 33x4 cat a costat autocarul Bari - Roma, 50 euro taxiul pana la aeroport si se ajunge la suma frumusica. Noroc ca am avut bani suficienti, ca am avut informatii bune referitor la preluarea calatorilor de catre Blue si nu ne-am cumparat, asa cum am avut impulsul initial, bilete intregi.
Una peste alta, am ajuns cu bine acasa. Imi va parea rau de ruta Buc-Bari cu MyAir.

#44
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Pai fara suparare, dar baietii aia de la Blue v-au dat bilete cu vreo 50-60 de euro/one way, adica numai taxe de aeroport, cum zic ei. In full sezon. Chiar daca gestul a fost facut din motive evidente de marketing si publicitate, eu zic ca gestul a fost frumos, pana la urma puteau sa castige ceva mai multi bani din combinatia asta. Asa ca, de data asta, nu cred ca trebuie injurati astia de la Blue, or avea ei alte bube in cap dar nu in cazul asta, in opinia mea.

#45
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Nu-i injuram pe cei de la Blue, doar contraziceam afirmatia conform careia se mai plateau doar 20 - 25 de euro. Multumirile pentru Blue le-am dat pe chitanta.

#46
cirneci_daniela

cirneci_daniela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.08.2009
Buna tuturor,


Eu am cumparat bilete MyAir pentru luna august si fiind anulate zborurile am mers cu Blue Air, alti bani, alte bilete.
Sigur, la un pret mai bun decat My AIr dar tot a trebuit sa platesc de doua ori drumul.

Acuma ma chinui sa imi recuperez banii de la My Air ( 600E) si ma simt ca ma lupt cu morile de vant: reclamatie la OPC, refuz de plata la banca, documente trimise la ENAC, telefoane si nimic.
Agentia Eurosky de unde am cumparat biletele a disparut iar cei de la ENAC mi-au spus ca nu imi pot recupera banii ca nu au de unde.
Sunt scarbita de tepile pe care compania My AIr si altele ( Eurosky care e in aceiasi situatie de o zi sau doua) le dau clientilor.
Dupa aceasta experienta nu mai am incredere sa zbor cu nici o companie aeriana low-cost.

Mai sunteti si altii in situatia asta? Ati reusit sa va recuperati banii?

Multumesc

#47
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008
e total neplacut ce ti s-a intamplat, din pacate...pierderea mea de sub 100E in mod indirect, pt ca a trebui sa iau alte zboruri
nici eu nu stiu daca ai cum sa-ti recuperezi banii
fara sa am intentia sa te "incalzesc", iti spun ca unii au pierdut 5000 euro in acest mod...organizau evenimente si oamenii nu au avut cu ce sa mai vina
va trebui sa fim extrem de circumspecti in viitorul apropiat in ceea ce priveste diferitele oferte ale companiilor lowcost, asta e clar

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate