Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

ce placa de sunet ar fi mai buna...

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
makanake_17

makanake_17

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 12.11.2008
salut la toti ....am si eu o intrebare ..ce placa de sunet ar fi mai buna pentru un genius 5000 ...c-media 8738 sau SOUND BLASTER CREATIVE AUDIGY SE 7.1 24BIT BULK ...ma refer sa aiba aceeasi claritate la bass si inalte ....multam fain  ;)

#2
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007

View Postmakanake_17, on Dec 15 2008, 21:37, said:

salut la toti ....am si eu o intrebare ..ce placa de sunet ar fi mai buna pentru un genius 5000 ...c-media 8738 sau SOUND BLASTER CREATIVE AUDIGY SE 7.1 24BIT BULK ...ma refer sa aiba aceeasi claritate la bass si inalte ....multam fain  ;)

Clar Creative Audigy Se  :). Toate C-media care le-am avut pe canalul subwoofer-centru imi dadea semnal numai in centru, subul nu mergea(am avut si pe slot pci si acum am integreta) bine ca am 2.1 :lol:.

Edited by N.i.c.e_B.o.y., 15 December 2008 - 22:42.


#3
makanake_17

makanake_17

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 12.11.2008

View PostN.i.c.e_B.o.y., on Dec 15 2008, 23:41, said:

Clar Creative Audigy Se  :). Toate C-media care le-am avut pe canalul subwoofer-centru imi dadea semnal numai in centru, subul nu mergea(am avut si pe slot pci si acum am integreta) bine ca am 2.1 :lol:.
momentan am c-media ...mie mi se aud toate cele 6 boxe ...da ...sunetul din subwoofer imi iese distorsionat din placa de sunet  :thumbdown: ...cu SOUND BLASTER CREATIVE AUDIGY SE 7.1 24BIT BULK voi avea aceeasi problema ?

am mai auzit la multi...(nu urechile mele) ca nu se compara bass`ul de la c-media cu cel de la creative. ..

#4
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007
Ai auzit prost....

AudigySE+drivere modate=meserie :naughty: niciodata nu o sa se ridice o amarata de c-media la nivelul acestei placi.

La pretul ei,este pomana curata:  http://www.pcgarage....audigy-se-bulk/

#5
makanake_17

makanake_17

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 12.11.2008

View Postkosmin90, on Dec 16 2008, 12:21, said:

Ai auzit prost....

AudigySE+drivere modate=meserie :naughty: niciodata nu o sa se ridice o amarata de c-media la nivelul acestei placi.

La pretul ei,este pomana curata:  http://www.pcgarage....audigy-se-bulk/
aha..mersi kosmin ....da ce drivere mi-ar trebui ? alea de pe cd`u original sau altele ?

#6
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007
De aici:  http://rapidshare.co...ta_4_2.rar.html

De fapt,x-fi extreme audio nu e decat audigySE cu drivere de x-fi dar numai ca pe audigySE nu-ti dai voie sa instalezi drivere de x-fi si viceversa.

Driverele alea sunt mai bune(sunt drivere de x-fi xtreme audio modate sa mearga pe audigySE).

Edited by kosmin90, 16 December 2008 - 13:04.


#7
haralambie13

haralambie13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 08.04.2008
e o problema cu placile de sunet pe forum....toata lumea zice de modelele creative ca sunt de rahat rau....poate dansii au acasa numai bang & olufsen
eu unu am creative X-FI si sunt foarte multumit...sunetul e foarte clar,excelent filtrat si cald

#8
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
singura chestie la audigy se fata alte placi serioase este ca nu face procesare cu chip propriu si incarca procesorul calculatorului.
pretul e corect, nicidecum mic cum se extaziaza unii puberi.

c-media e de categoria placi gratis, on-board. e mult mai buna decat realtek si alte cateva placi integrate dar cam atat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate