Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Panasonic SA-HR45E-S/K

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
83jon

83jon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.12.2008
Salut.Stie cineva ceva despre acest  reciver?
Eu am 2 boxe Star care se presupune ca ar avea 80 watts pe care le-am luat de la cineva care le avut pe o statie Sony STR-DG510 si se auzeau destul de bine .Eu am bani de panasonic ...se merita?.. e mai slab panasonicu decat sony sau tot pe acolo sunt amandoua ?

Edited by 83jon, 14 December 2008 - 01:20.


#2
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Un receiver nu se va auzi niciodata la fel de bine ca unul stereo (am avut posibilitatea sa ascult recent o comparatatie intre un receiver denon pe la 17 milioane si un amplificator stereo pe la 10). Gigantica diferenta... Si tinand cont ca asta e PANASONIC (aka: paraitoare in domeniul asta), e clar ca faci alegerea gresita. Ia ceva stereo de banii astia... te asigur ca nu exista terment de comparatie...
P.S: din cate am inteles, un receiver calumea incepe de la 25-30 milioane, deci fa singur calculele...

Edited by Champy0n, 14 December 2008 - 09:30.


#3
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
putere mica, amplificator "digital" (alta discutie), facut pt boxe mici fara bass+ subwoofer cu amplificare proprie(nu are treaba cu receiverul).

nu merita un receiver av (ales dintr-ala slim) pt stereo. in banii aia mult mai bun si mai puternic e un pioneer a-209r de 2x 35w@8ohmi / 2x45w@4ohmi. doar ca nu ai radio. dar are telecomanda si reglaje classice de ton.

http://www.dvdplanet.ro/detalii/4053

#4
83jon

83jon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.12.2008
Merci de raspunsurile rapide ...o sa ascult sfatul lui undercover  si voi lua amplificatorul pioneer, oricum nu am nevoie de radio  pentru ca sursa va fi un pc pe care am radio de pe net .Pe viitor as vrea sa inlocuiesc boxele star cu unele magnat M880, cum s-ar intelege cu aplificatorul pioneer recomandat ?O ultima intrebare  : este un magazin online de incredere dvdplanet?  sau as putea sa iau si de la techstore ca vad ca e mai ieftin ...nu cu mult dar macar scot banii de curierat .Merci inca odata .

#5
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
ala era doar cel mai ieftin amp stereo.
daca vrei mai mult, la un pret bun
http://www.realacust...ood-ax-5103.php

sau receiver stereo (mai ieftin) http://www.realacust...ood-rx-4109.php

te intinzi si tu in functie de buget.

Edited by undercoverbrother, 15 December 2008 - 12:43.


#6
83jon

83jon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.12.2008
Eu pe viitor o sa vreau sa schimb neaparat boxele mele , si daca dau un ban pe amplificator as vrea sa iau unu suficient de bun pt magnat  M880 si suficient pentru bugetul meu care ar putea sa depaseasca cei 6.5 mil ai pioneer-ului dar nu mai mult de 8.5 mil maxim ...doar stereo ..nu vreau 5.1 sau alte cele pt ca o sa ma impiedic de ele prin casa .Deci  ca incheiere .... mai indicat ar fi sa investesc in Sherwood AX-5103 decat in PIONEER A-209R daca pe viitor as vrea niste M880?Macar daca dau un ban sa nu-l dau degeaba .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate