Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Sistem audio cu 3 intrari digitale

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
kind3r

kind3r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.11.2005
Caut un sistem audio (5.1) care sa aiba minim 3 intrari digitale (SPDIF sau optice) pentru conectarea PC-ului, a HD player-ului, DVD player-ului si a televizorului (pe analogic).

Ce am gasit pana acuma e Logitech Z-5450 care am vazut ca nici nu mai apare la ei pe site si nu reusesc sa-l gasesc in stoc prin romania.
Am vazut mai demult la Creative DDTS-100 cu mai multe intrari analogice si digitale si o iesire analogica de 5.1. Din pacate nici acesta nu se mai fabrica de cativa ani buni.

Exista alte variante ? Eventual un sistem home cinema cu mai multe intrari (cele pe care le-am vazut au cel mult o singura intrare digitala).

Edited by kind3r, 09 December 2008 - 14:49.


#2
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Ce vrei tu se cheama receiver digital. Cu boxe separate, nu home cinema.

#3
kind3r

kind3r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.11.2005

View PostSuperDuper, on Dec 9 2008, 14:56, said:

Ce vrei tu se cheama receiver digital. Cu boxe separate, nu home cinema.
Da, stiu, doar ca as prefera un sistem mai compact si cu boxe proprii. (si mai ieftin :P in ultima instanta decat un combo receiver+boxe)

#4
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Deci ai dat banii pe PC, HD player si DVD dar nu vrei sa investesti in ceva de calitate... ok.

#5
kind3r

kind3r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.11.2005

View PostSuperDuper, on Dec 9 2008, 15:16, said:

Deci ai dat banii pe PC, HD player si DVD dar nu vrei sa investesti in ceva de calitate... ok.
Nu inca, dar ma pregatesc :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate