Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Recomandare Claviatura ~100E

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Vreau sa-mi iau o claviatura si pentru ca nu ma pricep deloc, nu investesc momentan prea mult in una. Am gasit in Carrefour clasicul Delson CK 65 la 350 RON. Aveti propuneri mai bune?

#2
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Am mai gasit asta http://magazinuldemu...-496-_-281.html
Altele cam in acelasi pret?

#3
CYCLER

CYCLER

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 15.05.2006
Poate una second-hand ? Ca oricum ai sa vrei sa scapi de ea, fie daca te lasi de treaba, fie daca evoluezi un pic si iti dai seama ca ai nevoie de ceva mai bun.

#4
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
hmm si sh de unde?

#5
CYCLER

CYCLER

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 15.05.2006
Cauta anunturi pe net, magazine pe SH instrumente muzicale stiu unul singur si mult prea scump in Muzica, n-are rost.

#6
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006
Ce destinație ar avea? Cântat (cu sau fără acompaniament? cam ce anume?) cu sunetele ei sau doar claviatură midi conectată la PC?

#7
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Destinatie? Preferabil midi dar sunt ok si doar cantat la ea. In principiu vreau sa invat diferite partituri pe clapa.

#8
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006
O Yamaha PSR (cu yamaha education suite) de cât te ține buzunarul :)

#9
CYCLER

CYCLER

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 15.05.2006
Pentru MIDI ia mai bine un controller, care doar transmite note si parametri - nu genereaza semnal audio (vei avea ce-i drept la aceiasi bani o claviatura de calitate mai buna, eventual si niscaiva butoane cu care poti controla parametri din softul utilizat)...
DAAAAAR.... trebuie sa ai si o placa de sunet capabila  de ASIO (cel mai de jos exemplu, financiar vorbind, ar fi un SB Live! 5.1 d'ala de acu' 10 ani cu driverii KX), altfel vei avea o intarziere cel putin deranjanta intre apasarea clapei si sunetul generat (20 milisecunde cica ar fi maximul suportabil, dar o simti si pana pe la vreo 10 daca e vorba de sunete percusive).

#10
vacea

vacea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 03.02.2007
am vazut un trigger finger de la m-audio parca. e super interesant dar are o mica problema :rolleyes: :rolleyes:  

1. nu e claviatura
2.e mai mult de 100 parai


3 poti sa faci cam aceleasi lucruri dar sub alta forma  .si ajuta mult in dj-ing:)

Edited by vacea, 13 December 2008 - 22:24.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate