Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Contract RDS-RCS neonorat

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
WTF

WTF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.11.2004
Situatia e in felul urmator, ma lupt cu cei de la RDS-RCS sa-mi instaleze si mie amaratul de digi-tv, in bloc. Au venit, mi-au adus decodorul, au activat cartela, ca intr-un final sa-mi spuna ca NU ESTE SEMNAL TRAS pe scara blocului. De atunci ma tot amana, ca "lipseste un amplificator", "a sosit echipamentul saptamana viitoare va instalam" , si tot asa. Eu ii sun de n ori pe saptamana.

Saptamana viitoare se implineste termenul contractual de 90 zile in care ar trebui sa fiu instalat. Sunt mai mult ca sigur ca NU se vor incadra in termen  <_<

Cum procedez? Ma duc la OPC, fac sesizare la ei ?

Multumesc anticipat.

#2
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View PostWTF, on Dec 6 2008, 20:01, said:

Cum procedez? Ma duc la OPC, fac sesizare la ei ?

Multumesc anticipat.
degeaba faci sesizare la opc atata timp cat tu nu ai platit abonament in timpul acesta

#3
WTF

WTF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.11.2004
Inteleg... deci din cauza asta nu mi-au venit inca facturi, cu toate ca net-ul e instalat... Deci sunt in sah mat, pot doar sa-i injur de sfintzi,fratzi si mame?

#4
frexxl

frexxl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 16.05.2005

View PostWTF, on Dec 6 2008, 21:10, said:

Inteleg... deci din cauza asta nu mi-au venit inca facturi, cu toate ca net-ul e instalat... Deci sunt in sah mat, pot doar sa-i injur de sfintzi,fratzi si mame?
nu asta e cauza pentru care nu ti-au venit facturile la net ...eu am net de la ei cam de un an jumate si nu mi-e sosit nici o factura

#5
WTF

WTF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.11.2004
Revin cu update-uri.
Saptamana asta mi-au taiat netul pt neplata. Am fost si am platit. Deci am 2 luni platite pt. serviciu neonorat. S-au si implinit cele 90 zile stipulate in contract in care trebuia sa fiu cablat.

Help?

#6
alexoiuy

alexoiuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 23.10.2006
Eu am facut o cerere de instalare internet in iulie 2008. Cred ca le-am dat 30 de telefoane sa-i intreb de ce nu vin. M-au mintit tot timpul cu nerusinare. M-au sunat acum o saptamana (deci dupa 7 luni) sa ma intrebe la ce ora  sa vina echipa de instalare !? Le-am spus ca nu mai vreau sa aud de ei. Au mai revenit cu inca un telefon dupa 2 zile cu aceeasi intrebare. Mi-am pastrat calmul si le-am spus acelasi lucru : ca nu mai am nevoie de serviciile lor. Ieri m-au sunat a treia oara si mi-au pus aceeasi intrebare. N-am mai putut sa-mi pastrez calmul....

In Iasi directorul ANPC a vrut sa scoata firma de pe piata tocmai pentru ca nu-si respecta contractele.

Esti la mila lor. Poti sa faci plangere la ANPC daca doresti.

Edited by alexoiuy, 16 February 2009 - 19:23.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate