Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering
 Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 

Telefon nou, sfaturi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Ce sa imi iau la banii astia la fidelizare orange? Eu mi-as lua myx 5-2 sau t630, numai ca 630 nu are wav si pozele cunt cam naspa.

Sfaturi ceva? Urgent! In 1,5 ore ma duc sa imi iau.U

Edited by Piorel, 01 February 2005 - 12:22.


#2
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Sagem sucks. Restu' depinde de tine ;)

#3
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Sagem! Am luat ptr fratele meu .E beton ,poze calumea.Jocuri misto(sunt compatibile cu cele de la SE 610/630.) ,memoria cu mult superioara.Acelasi dubiu l-am avut si eu .Atunci n-avea T630,k pe ala l vroiam,dar nu regret deloc .Succes in alegere

#4
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
t630 are camera mai proasta ca sagem care are vga

#5
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005
:deadtongue: sagem sunt cele mai slabe telefoane  :deadtongue:

bine cred ca nu-s cele mai stale, mai slabe ar fi TELIT si MAXON :peacefingers:

#6
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Urgenta nu mai e urgenta. Inainte sa plec am sunat la orange sa vad daca au cumva in stoc la Constanta, unde ma aflu acum, pentru ca la Bucuresti nu mai aveau. Nu au nici la cta myx 5-2. Saptamana vitoare. Poate ca o sa vina si cu soft updatat.

@maximilian: iti spun niste branduri pe care sagem el bate oricand si oricum: motorola  e pe primul loc, alatel, siemens care are cel mai cacacios meniu (pacat ca arata asa de bine), samsung (de care folosesc acum v800 de ala mic) etc. Ma rog. Nu am ce alege din oferta organge la 6 milioane. Ma mai uit un pic pe la nokia.

#7
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005
looool
motorola sunt no.2 la vanzari dupa nokia...
lista aia ce reprezinta ??? firmele mai slabe decat SAGEM ???
daca alea sunt mai slabe ca sagem yo imi fac 'harakiri'  :death:
bah zi-mi si mie niste sagem-uri care sa rivalizeze cu :
SIEMENS S65
SIEMENS SF65
SIEMENS SK65
SIEMENS SL65
SIEMENS SF65
SIEMENS CFX65
apropo stiu si pt celelalte brand-uri mister "NO"

#8
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
maximilian: si romtelecom detine monopol la vanzari pe piata fixa etc.
myx 8 se compara cu orice. Mie personal nu imi place cum arata.

Whatever. Aici se dau sfaturi argumentate, nu pareri despre sagem si alte branduri.

Invatati sa argumentati sa vorbiti, iar faptul ca motorala are vanzari... ti-as da un nr de tel al unei prietene sa iti explice cum a CRAPAT v600 in baie ca nu mai suporta aburii. A crapat la modul fizic, a sarit ceva din el si s-a rupt... Ma rog..

3220? pareri? nu prea imi merge netul si nu pot sa il vad ca lumea.

Ce as mai putea sa iau de la orange la banii astia?

#9
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005

Piorel, on Feb 1 2005, 21:02, said:

maximilian: si romtelecom detine monopol la vanzari pe piata fixa etc.
myx 8 se compara cu orice. Mie personal nu imi place cum arata.

Invatati sa argumentati sa vorbiti, iar faptul ca motorala are vanzari... ti-as da un nr de tel al unei prietene sa iti explice cum a CRAPAT v600 in baie ca nu mai suporta aburii. A crapat la modul fizic, a sarit ceva din el si s-a rupt... Ma rog..

<{POST_SNAPBACK}>


http://www.xonio.com...e_12740567.html
no.1 si no.3 iti spun ceva ???
francezii fac lucruri bune, dar nu telefoane...
de ex masini :D
asa imi zicea si mie unu ca LOGAN e proasta, are consum de 19%, e puturoasa si se blocheaza directia, ca cica a vazut el...dupa ce s-a urcat in masina mai avea putin si-mi cerea scuze... :worthy:
daca tot te intereseaza SAGEM-u afla ca am avut si eu o minunatie se myX-5m si se incarca singur, stand pe masa...stii ce mi-a spus ala de la service "Dupa ce iese din garantie da-l" (service orange, ca nu au sagem-u service in rom...)
mai usor cu SIEMENS  :nonobad:
ca aici ai luat tzeapa  :P

#10
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Ma rog. Site-ul e nemtesc cumva? O fi. ;) Logan consuma ~11 in oras, ceea ce e cam mult.

Chiar nu am ce sa imi iau decat sagem care sa imi satisfaca gusturile. Ar mai fi 6230, de care s-a umplut Romania, dar nu am bani de ala. In rest nu ma incanta mai nimic. Si mix5m am avut si eu probleme cu bateria, asa e, dar la meniu/optiuni imi place mai mult decat nokia chiar. E vb. de gusturi (7250i doar ce l-am dat ca sa imi iau 5-2) si 5-2 o sa imi iau, sau poate apare la orange ceva mai frumos decat el (seria 7)

Deci thread closed, imi iau 5-2, 3220 e hidos, nu are ir, ma pis pe el etc.

#11
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005

Piorel, on Feb 1 2005, 21:30, said:

Ma rog. Site-ul e nemtesc cumva? O fi. ;) Logan consuma ~11 in oras, ceea ce e cam mult.

Deci thread closed, imi iau 5-2, 3220 e hidos, nu are ir, ma pis pe el etc.

<{POST_SNAPBACK}>


normal ca-i nemtesc, ce dracu faceau francezii dadeau bani pe site doar pt o marca a lor...si aia amarata :( :( :(
Ai logan ??? stii vreo masina din clasa mica spre compacta (sa zice asa) care la benzina 1.4(75Cp) respestiv 1.6(90Cp) face lucruri mai bune ???
nu-ti mai zic cum sta treaba cu al meu...n-are rost...
intra pe dacia club si vezi acolo cum sta treaba...
la masini nu m-ai prins  :P fac cu tine reply-uri pana nu mai are forum-u loc pe server  :P
:peacefingers:

#12
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Apropos de logan sunt convins ca clio consuma mai putin in oras. Si nu, nu e nevoie de reply. Sfaturi de alte telefoane da, poti sa imi dai.

#13
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005

Piorel, on Feb 1 2005, 21:52, said:

Apropos de logan sunt convins ca clio consuma mai putin in oras. Si nu, nu e nevoie de reply. Sfaturi de alte telefoane da, poti sa imi dai.

<{POST_SNAPBACK}>


hai ca-ti mai dau unu...
poate intelegi ceva :
Clio e un model mult mai vechi (ma refer la actualul clio2004 in varianta bicorb sau symbol) ce este inferior logan-ului din punct de vedere tehnic, ma refer la platforma tehnica (PLATFORMA B a grupului RENAULT_NISSAN, p-asta o are logan-u, ok) motorizarile pe benzina adica 1.4 8v clio vs 1.4 8v logan au aceleasi performante tehnice (absolut aceleasi) idem si la 1.6 8v, intr-adevar clio mai are si alte motoare MUUULT mai performante...
Noul clio ce se va lansa in toamna si se va numi CLIO III, ala va avea platforma comuna B RENAULT-NISSAN (ti-am mai spus de ea) si niste motoare foarte noi...
deci actualul clio si LOGAN, intr-o comparatie directa, ar iesi mai bun logan, doar pana in septembrie cand apare noul clio...
P.S. Va rog nu stergeti post-u ca am scris mult...scriam si mai mult dar...mai bine imi dai nr de tel si-ti povestesc tot  :w00t:

#14
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
:lol: ok. treci pe auto, gata.
Thread closed!

#15
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Topic inchis la cererea autorului.

In viitor postati NUMAI pe subiect, in caz contrar topicul poate fi inchis sau chiar sters!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate