Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Help- acreditare filmari

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
xicsdj

xicsdj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.09.2008
:excl:  :bigwhitegrin: Salut, am o intrebare pentru cunoscatori. Infiintarea unui telejurnal online presupune vreun fel de acreditare decat cele care se refera la evenimente private (gen spectacole, expozitii, etc ) ? daca da, de undei si cine ne poate ajuta? Suntem la inceput si nu am vrea probleme legale. Tin sa mentionez ca am firma autorizata, dar nu stiu daca e de ajuns. Sper ca aici trebuia sa postez aceasta intrebare, daca nu, imi cer scuze. Apropo, prima varianta a jurnalului e la www . moinestionline . ro .

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Acreditarea este altceva. Tu probabil vrei sa zici autorizare.
Acreditarea se face pe linga fiecare organizator al fiecarui eveniment.
Autorizarea se face pentru... probabil nimic, avind in vedere ca emiti emisiuni numai pe net.
Firma este autorizata pentru .... ce? Unde intervine firma? Dai chitante pe reclama pe site?!

#3
xicsdj

xicsdj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.09.2008

View Postqueensoft, on Nov 30 2008, 19:23, said:

Acreditarea este altceva. Tu probabil vrei sa zici autorizare.
Acreditarea se face pe linga fiecare organizator al fiecarui eveniment.
Autorizarea se face pentru... probabil nimic, avind in vedere ca emiti emisiuni numai pe net.
Firma este autorizata pentru .... ce? Unde intervine firma? Dai chitante pe reclama pe site?!


salut si ms pt raspuns. Firma este autorizata pt orice serviciu foto-video si activitati informationale printr-o serie de coduri CAEN care miar lua ft mult sa le explic. pt reclame sau bannere se emite factura si chitanta asa cum trebuie. Probabil cuv. acreditare nu este cel mai potrivit. Stiu de cele care se folosesc la evenimente, dar nu la alea la care ma refer. daca ai obs. in cazul in care te-ai uitat pe site ai fi notat faptul ca am luate nijte interviuri, la politie, la spital, unde mi s-a cerut acreditare. Pare greu de crezut dar in orasul nostru se ascund multe lucruri si "manusile" nu trebuie sa lipseasca , nu cumva, Doamne fereste sa transmiti ceva ce i-ar putea afecta din orice pct de vedere. Eu am vazut cum fac cei de la alte TV nationale, intra, intervieweaza fara sa ii intrebe nimeni de sanatate, cel putin aici. dar cand m-au dus eu cu camera de filmat in mana lucrurile s-au schimbat, adik, cum, de ce, unde, ai acreditare daca nu acordul directorului, etc.? ne este ft dificil asa si de aia ma gandeam daca exista vreun mijloc prin care sa le explicam (chiar daca ma repet, ma gandeam la vreo acreditare ) ca e dreptul fiecaruia dintre noi sa stim si sa informam pe altii de ceea ce aflam si sa nu ne izbim de ceva legal care ne-ar putea impiedica in afara de legea 667/2001. Initiativa a fost publicata si in ziar pt ca pe aici pare a fi unica. Sper sa am si alte rsp. si va multumesc mult.

#4
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Pai, pentru cazuri din astea, trebuia sa intrebi pe sectiunea Juridica. Sa speram ca-l muta un moderator, nu mai deschide si acolo alta discutie.
Apoi, avind in vedere ca ai firma si are exact obiectul asta de activitate, te duci la politie (ca in exemplu tau), la biroul de relatie cu presa/populatia, si faci o acreditare. Eu ti-am zis mai devreme sa iei acreditare pentru fiecare eveniment si ma refeream la spectacole/expozitii, pentru ca asa dadusei tu primul exemplu.
Da, am lucrat si eu la vreo 2 ziare (la unul chiar am fost inca de la infiintare) si da, reporterii nostrii s-au dus la politie/primarie/etc. si au desemnat un reporter acreditat pe linga institutia respectiva. Chestia asta era facuta pentru participare la conferinte de presa si actiuni organizate. Daca este un accident sau vreo chestie neorganizata, te duci direct cu camera si iei interviuri.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate