Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

o problema cu archicad

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
hardgogu

hardgogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.09.2008
Am instalat Archicad-ul , imi prima faza mi-a mers cred ca o saptamana ,au urmat numeroase dezinstalari si instalari dar degeaba acum imi apare aceasta eroare care nu stiu ce rol are. PLs daca stie cineva cum sa scap de ea si sa imi mearga programul

Attached Files


Edited by hardgogu, 29 November 2008 - 16:59.


#2
hardgogu

hardgogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.09.2008
am inteles ca  problema este `WIBU-key` un program care `apara` archicadul l-am gasit in contril panel , add or remove programs dar nu merge sa il dezinstalez ...... stie cineva cum scap de el ????

#3
bully-mac

bully-mac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 03.11.2005
"Graphisoft Bug Report" apare in cazul ORICAREI intreruperi neasteptate a programului...altfel spus, daca se blocheaza, din orice motiv, apare "Graphisoft Bug Report"
nu e neaparat din cauza Wibu-Key

Wibu -key e "cheita", "hard-lock"-ul...cum vrei sa ii zici tu
acuma ce sfat sa iti dau?

sa schimbi crack-ul - daca varianta de program e nelegala? - sau mai bine...sterge programul si intra in legalitate :D
sa folosesti varianta DEMO?
sa contactezi reprezentantul local (Romania) care a vandut programul si care iti va acorda suport?

alege tu varianta care ti se potriveste. eu pot doar sa iti spun care e cea mai normala, legala, corecta, etc: suna dealerul ... pentru ca ai cumparat o licenta, corect?

#4
hardgogu

hardgogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.09.2008
am formatat windows-ul si se pare ca merge acum , sa vedem pt cat timp ............. ms pt sfaturi

#5
hardgogu

hardgogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.09.2008
revin cu o problema  simpla dar care imi da batai de cap: de unde  activez comanda/meniul Info Box acela care apare pe orizontala ,sus  ms mult

#6
ltodor

ltodor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.05.2008

 hardgogu, on Dec 5 2008, 15:03, said:

revin cu o problema  simpla dar care imi da batai de cap: de unde  activez comanda/meniul Info Box acela care apare pe orizontala ,sus  ms mult

meniul Windows/Palettes/Info Box

#7
hardgogu

hardgogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.09.2008

 ltodor, on Dec 11 2008, 08:50, said:

meniul Windows/Palettes/Info Box
ms mult

#8
hardgogu

hardgogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.09.2008
revin cu inca o problema : cand pun cursorul pe o comanda ar trebui sa imi apara un info in care sa imi spuna ce comanda este (cel putin asa stiu) dar la mine nu se intampla asa ...si inca ceva la comanda wall , a doua obtiune cea cu rotund , cand dau click pe ea ar trebui sa imi mai apara 3 tipuri de cercuri,  dar nu imi apare  ( nu stiu cat de corect m-am exprimat dar cred ca ati inteles)  daca imi poate explica cine pls

#9
Ghesdf

Ghesdf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.02.2008

 hardgogu, on Feb 8 2009, 14:35, said:

revin cu inca o problema : cand pun cursorul pe o comanda ar trebui sa imi apara un info in care sa imi spuna ce comanda este (cel putin asa stiu) dar la mine nu se intampla asa ...si inca ceva la comanda wall , a doua obtiune cea cu rotund , cand dau click pe ea ar trebui sa imi mai apara 3 tipuri de cercuri,  dar nu imi apare  ( nu stiu cat de corect m-am exprimat dar cred ca ati inteles)  daca imi poate explica cine pls





Incearca la Option-> Work Environment-> Selection and Element Information -> Bifeaza Enable Element Information Pop-Up (Info Tag).Cat despre comanda wall exista o sageata mica in dreptul ei care iti permite sa alegi un perete curb cu : centru;3 puncte de referinta sau cu linii tangente la cerc.

#10
hardgogu

hardgogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.09.2008
ms pt sfat dar optiunea era bifata si tot nu afisa : am impresia ca aceea optiune este pt info dar in fereastra de lucru , atunci cand pui cursorul pe un perete de exemplu si iti arata un info .......... solutia pe care am gasit-o a fost de a instala o verisune mai noua si anume Archicad11 si aici imi apare acel info de care ziceam eu  , dar la peretele rotund nu merge cand dau aceea sageata , sa imi apara cele 3 tipuri prin care poti face un perete rotund

Edited by hardgogu, 12 February 2009 - 23:21.


#11
ionut_p71

ionut_p71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 18.08.2006
O mica problema in Archicad 25 (nu conteaza vers.): in fatade (model view), cand dau sa cotez nivelurile, cota imi apare la primul click pe ecran si nu imi permite sa aleg intai mai multe elemente si abia la urma, dupa un dublu click sa apara ciocanelul si sa aleg pozitia cotelor de nivel. E traba unei setari. Am mai rezolvat o data problema, dar am uitat solutia ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate