Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Rotita de la mouse

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
aallex

aallex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.12.2001
...nu mai merge. De la Notepad la jocuri, misc roata da' degeaba. Chestia asta se intampla de vreo 5 zile si a fost o perioda de aproximativ 10 min cat a mers, fara insa sa fac ceva deosebit.
Este ceva 'soft' sau trebuie sa bag surubelnita in mouse?
Sa mai spun ca click pe rotita merge fara probleme. Mersi.

#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
ce sistem de operare ai?
spun asta pentru ca pe win 95 trebuie sa instalezi softul soarecului, pe cind versiuni mai recente ii recunosc ca atare rotita.

ai soft la el, nu?

#3
aallex

aallex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.12.2001
sistemul de operare este winXP si rotita a mers cateva luni bune.
Nu am instalat nici un soft pentru el.

#4
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Verifica in primul rind "soarecul"...pe un alt PC...daca e ok ...inseamna ca ...a crapat ceva prin SO

#5
aallex

aallex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.12.2001
E o idee buna sa-l verific pe alt calculator, dar decat sa ma deplasez cu el, parca mai bine il desfac. Oricum cat de repede ca ma oftic mult fara rotita.

#6
bux

bux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 16.05.2002
si nu se stie daca nu e si de la cablu dintre soarec si PC ! - incearca si cu alt cablu daca ai !

#7
aallex

aallex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.12.2001
l-am desfacut, l-am curatat (avea pana si par inauntru, de la caine), acu' merge dar numai scrool in sus. Cred ca totusi o sa-mi cumpar altul.

#8
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by aallex
l-am desfacut, l-am curatat (avea pana si par inauntru, de la caine), acu' merge dar numai scrool in sus. Cred ca totusi o sa-mi cumpar altul.

Daca ziceai ca e par de pisica, mai intelegeam... :drac: Dar asa... ai cumva un ciine... sorecar? :drac:  :D

#9
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
pt ce o sa optezi ?

#10
oki_doki

oki_doki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 28.11.2001
daca merge numai in sus vezi ca e dereglata photocelula pt st-dr, trebuie numai sa misti de rotita in timp ce o indrepti(fotocelula ... o chestie neagra ca un jumper :) ) ... te prinzi tu

bafta

#11
aallex

aallex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.12.2001
oki_doki: mi se pare mie sau te referi la fotocelula ce capteaza miscarea pe pad a mouse-ului? Nu de alta, da' nu aia e problema. Vorbeam ca nu imi merge rotita de scrool, adica chestia aia de cauciuc care se vede intre cele doua butoane clasice.

#12
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by aallex
oki_doki: mi se pare mie sau te referi la fotocelula ce capteaza miscarea pe pad a mouse-ului? Nu de alta, da' nu aia e problema. Vorbeam ca nu imi merge rotita de scrool, adica chestia aia de cauciuc care se vede intre cele doua butoane clasice.

Desfa mouse-ul si vezi ca si acolo unde e...

Quote

chestia aia de cauciuc care se vede intre cele doua butoane clasice
:drac: :D poate sa fi intrat par.

PS. Daca nu il poti desface, il poti arunca la gunoi si sa iti iei altul...

#13
aallex

aallex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.12.2001
am sa-l mai curat inca o data, dar e cam nasol in zona rotitei si mi-e sa nu fac vreo prostie incercand s-o scot de acolo

#14
oki_doki

oki_doki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 28.11.2001
oricum vrei sa iei altul daca nu il poti repara, asa ca de ce sa nu sacrifici un mouse pt niste cunostiinte in plus, si din cate stiu eu rotita aia apasa pe 2 butoane cu "zimtii" ei (cel putin asa e la mine parca) in cazul asta e stricat botonul pt jos deci daca ai chef de putina munca migaloasa iei un contact de la un mouse vechi si schimbi daca nu cumperi altul

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate