Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

= ADLER & MCA =

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Daca urmariti posturile tv muzicale, sigur v-a atras atentia proiectul ADLER & MCA.
Attached File  ADLER.JPG   58.39K   218 downloads Attached File  MCA.JPG   35.31K   220 downloads
Exotici si cu un sound ce iese putin din tipare, ADLER & MCA reusesc sa se impuna in lumea muzicii inca de la primul single, "In culori". Baietii lucreaza la album, care este aproape gata, urmand sa fie lansat de cea mai importanta casa de discuri din Romania - MEDIA SERVICES / SONY MUSIC.
Attached File  ADLER_si_MCA.jpg   130.93K   248 downloads
ADLER are 20 de ani si este pe jumatate iordanian.
MCA are 19 ani si este roman sadea.
Attached File  ADLER_si_MCA_clip.JPG   71.44K   181 downloads
Mai multe despre acest proiect in urmatoarele zile...

#2
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Un fragment din single-ul "In culori"...  :walkman:

Attached Files



#3
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
sunt fascinat. oare vor fii acestia viitori "rolling stones"?  :naughty:

#4
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Jurnalul National
Iordanianul de Medgidia

Costi Ionita n-a cautat mult pan-a gasit un iordanian in Medgidia: Adler. A descoperit ca-i talentat si carismatic si l-a "cuplat" cu un galatean. Asa a iesit Adler & MCA, o noua trupa marca Ionita.

Costi Ionita a mai "comis" o trupa. De data aceasta, o trupa formata din doi baieti: un iordanian si un galatean. Fiecare din cei doi a trimis cate un demo la studioul de inregistrari al lui Ionita, dupa care s-au cunoscut, in acelasi loc, s-au imprietenit si au decis sa cante impreuna. Adler & MCA.

Costi Ionita s-a miscat repede si le-a compus o piesa, "In culori", care beneficiaza de un videoclip deja difuzat pe posturile muzicale. "Pe MCA l-am intalnit la studioul lui Costi Ionita si, daca ar fi sa il descriu in numai cateva cuvinte, as spune ca este foarte sufletist, are voce buna si este prietenos cu toata lumea. «In culori» este un cantec de dragoste. Am asteptat cu nerabdare filmarile acestui videoclip. Am avut foarte multe emotii, dar regizorul m-a incurajat, iar prezenta Mihaelei (fata din videoclip) m-a facut sa ma simt mai bine, mai relaxat si chiar mai indraznet", declara Adler.

IORDANIAN CU SUFLET DE ROMAN. Despre Adler am putea spune ca are 20 de ani, este din Iordania, dar in momentul de fata locuieste in Medgidia. "Cel mai frumos moment al copilariei mele a fost atunci cand am pasit prima oara in Romania si am vazut cat e de frumoasa. Romania este tara in care s-a nascut mama mea. Am fost foarte fericit cand parintii mei au hotarat sa ramanem in Romania." Artistul este fascinat nu numai de tara de adoptie, dar si de locuitoarele ei, iar in topul personal al celor mai sexy vedete de la noi le-a clasat pe Nicoleta Luciu, Andreea Marin si Delia Matache. Daca ar putea, ar face tot posibilul sa dispara saracia din lume si ar vrea sa se cante live mai mult.

Partenerul lui Adler de trupa este MCA. Are 19 ani, e din Tecuci si, deocamdata, este ucenic in lumea muzicii: "Daca am sau nu voce... las la aprecierea celor care ma asculta sa decida. Am facut canto un an si jumatate si fac zilnic exercitii pentru intretinerea sau chiar imbunatatirea vocii".

MAI GRAS. Daca in conceptia lui Adler, femeia ideala trebuie sa fie sincera, sufletista si frumoasa, MCA nu are o idee fixa in privinta asta. "Totusi as vrea sa fie desteapta, gospodina, iubitoare, sa-mi accepte prietenii si sa ma iubeasca in adevaratul sens al cuvantului". MCA este si el fascinat de Nicoleta Luciu, Andreea Banica si Andreea Marin. "Despre Adler, daca ar trebui sa il descriu in doar cateva cuvinte, as zice ca e un om cu o voce foarte frumoasa, ca e supersufletist, iubaret la maximum si foarte ambitios, iar primul nostru cantec, «In culori», poate reprezenta modul in care o anume persoana isi manifesta iubirea." Cateva din dorintele lui de moment sunt sa se mai ingrase un pic, sa nu mai existe piraterie si sa nu mai puna suflet atat de repede intr-o relatie.

ADAPTARE
"Cel mai frumos moment al copilariei mele a fost atunci cand am pasit prima oara in Romania si am vazut cat e de frumoasa. Romania este tara in care s-a nascut mama mea. Am fost foarte fericit cand parintii mei au hotarat sa ramanem in Romania". Adler, artist

FOTOMODEL SUB PAT
Videoclipul piesei "In culori" s-a filmat noaptea, deasupra unei discoteci din Complexul Regie. "Cel mai ciudat moment a fost cand Mihaela (foto), fata din clip, care este fotomodel, a cazut dupa patul pe care ea trebuia sa se arunce de la o inaltime considerabila. Nu stiam daca sa radem sau nu." Dupa multe ore de filmare, erau cu totii morti de oboseala. "Am baut o cafea prea tare. Cu greu m-am oprit apoi din tremurat si am reluat filmarile", isi aminteste MCA.

#5
tissha

tissha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.03.2005
Sunt coooooooool....imi plac la nebunie cum canta!!! :coolspeak: sper sa ajunga primii in top,ptr ca merita ;)  :D

#6
tissha

tissha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.03.2005
:peacefingers:

Attached Files



#7
tissha

tissha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.03.2005
merita cumparat albumul!!!! :naughty:  ;) sunt tari....ce mai!!!! :P

Attached Files



#8
tissha

tissha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.03.2005
Adler&MCA
--------------------------------------------------------------------------------

O combinatie destul de “exotica” isi face loc in muzica romaneasca. Un iordanian (ADLER) si un galatean (MCA) canta “In culori”... Da, ADLER&MCA canta “In culori” (chiar asa se numeste primul lor single). Cei doi lucreaza intens la albumul de debut, album pe care spera sa il lanseze cat mai repede.

Va propun sa ii cunoastem impreuna un pic mai bine...


ADLER


1. Cum te numesti?
Adler
2. Cati ani ai?
20 ani
3. Unde te-ai nascut?
In Iordania
4. Unde locuiesti?
In Medgidia, Judetul Constanta, Romania.
5. Ce ai schimba in lume daca ai putea?
As vrea sa pot face in asa fel incat sa dispara saracia.
6. Dar in muzica?
As vrea sa se cante mai mult live si - sigur - imi doresc sa avem succes.
7. Cum arata femeia ideala pentru tine?
Sincera, sufletista si frumoasa.
8. Care crezi ca sunt cele mai sexy vedete feminine din Romania?
Nicoleta Luciu, Andreea Marin, Delia.
9. Ce hobby-uri ai?
Pescuitul, baschetul.
10. De ce nu te-ai putea lipsi in viata de zi cu zi?
De muzica.

Cel mai frumos moment al copilariei mele a fost atunci cand am pasit prima oara in Romania si am vazut cat e de frumoasa. Romania este tara in care s-a nascut mama mea. Am fost foarte fericit atunci cand parintii mei au hotarit sa ramanem in Romania.

Pentru mine cheia oricarei reusite o reprezinta in egala masura ambitia si sustinerea familiei si a prietenilor.

Mi-ar placea sa traiesc intr-un loc unde sa fie multa liniste.


MCA


1. Cati ani ai?
19 ani
2. Unde te-ai nascut?
Municipiul Tecuci, Judetul Galati
3. Unde locuiesti?
In Tecuci
4. Care este experienta ta muzicala?
Nu as putea spune in nici un caz ca am experienta in muzica. Daca am sau nu voce... las la aprecierea celor care ma asculta sa decida.
5. Ce studii muzicale ai?
Am facut canto 1 an si jumatate si fac zilnic exercitii pentru intretinerea sau chiar imbunatatirea vocii.
6. Ce ai schimba in muzica daca s-ar putea?
As vrea sa nu mai existe piraterie.
7. Ce ai vrea sa se schimbe la tine?
Sa nu mai pun suflet intr-o relatie asa de repede...
As vrea ma mai ingras un pic...
8. Cum arata femeia ideala pentru tine?
Nu am o idee fixa, dar as vrea sa fie desteapta, gospodina, iubitoare, sa-mi accepte prietenii si sa ma iubeasca in adevaratul sens al cuvantului.
9. Care crezi ca sunt cele mai sexy vedete feminine din Romania?
Nicoleta Luciu, Andreea Banica, Andreea Marin.
10. Ce hobby-uri ai?
Muzica, dansul, calculatorul si biliard-ul. Cu siguranta as vrea sa sar cu coarda elastica.

Cum am ajuns sa cant cu ADLER? Am trimis un demo la studioul lui Costi Ionita si am fost chemat la probe. Tot la studioul lui Costi Ionita trimisese si Adler un demo. Ne-am intalnit si imprietenit in studioul acestuia si asa am ajuns sa cantam impreuna.

Primul nostru cantec, “In culori”, poate reprezenta modul in care o anume persoana isi manifesta iubirea. Videoclipul s-a filmat deasupra unei discoteci din Bucuresti (R2), s-a filmat mai mult noaptea. Cel mai ciudat moment a fost cand Mihaela (fata din videoclip) a cazut dupa patul pe care ea trebuia sa se arunce de la o inaltime ''maricica''... Nu stiam daca sa radem sau nu pentru ca eram ingrijorati pentru ea si pentru ca nu ar fi fost deloc frumos sa radem de suferinta prin care trecea din cauza cazaturii.  

--------------------------------------------------------------------------------

#9
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
un dentist a compus piesa aia? din tartru, carii, gingivita si halena?

#10
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
nu orice dentist, dentistu' minune.

#11
rantech

rantech

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 19.02.2005
Canta in romana ?? Eu unu nu inteleg refrenul . Este ceva de capul lor ... dar sunt in genu la celelaltor trupe..cu efecte peste efecte .. Inceputul la melodia asta imi suna cunoscut . Darude ..ceva ??  :rolleyes:

#12
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
intradevar au reusit sa se impuna...

never heard of them..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate