Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

Cum accesez un mms

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Am primit un MMS de pe un nr. de Vodafone. Pe ecran afișează un text:"Ai primit un MMS de la 40721... cu subiectul none. Pt. vizualizare accesati http://album.mms.cosmote.ro/ro/legacy. Parola este..."
1. Cum accesez link-ul acesta pentru a vizualiza imaginea, respectiv mms-ul?
2. Pot primi mms fără parolă, fără link-uri și alte bălării, să văd poza pe ecran și atât?

Edited by dobrotescunicol, 19 November 2008 - 18:46.


#2
Legolas13

Legolas13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 20.05.2008

View Postdobrotescunicol, on Nov 19 2008, 18:44, said:

Am primit un MMS de pe un nr. de Vodafone. Pe ecran afișează un text:"Ai primit un MMS de la 40721... cu subiectul none. Pt. vizualizare accesati http://album.mms.cosmote.ro/ro/legacy. Parola este..."
1. Cum accesez link-ul acesta pentru a vizualiza imaginea, respectiv mms-ul?
2. Pot primi mms fără parolă, fără link-uri și alte bălării, să văd poza pe ecran și atât?

Ai primit un SMS de info asupra faptului ca ai primit un MMS. Deoarece nu ai activ acest servicu, sistemul iti trimite un mesaj de info si iti pastreaza MMS in link respectiv pe o pagina virtuala. Introduci nr. cu +4 parca, vezi acolo, si parola alfanumerica care ai primito si poti vizualiza MMS. Ca sa vezi si MMS pe tel treb mai intai sa iti activezi serviciul. Trimite un mesaj la 1234 cu textul "A MMS" si se activeaza pe cartela. Nu shu ce tel ai asa ca nu iti pot garanta pt compatibilitate in Cosmote. Setarile ori le faci manual de pe site http://www.cosmote.r....aspx?ns=-10008 (acceseaza link) si jos in dreapta selectezi casutele cu serviciul si marca si modelul tel. In cazul in care nu gasesti mod tel acolo suna la 1234 si spune-le sa ti le trimita pe mail si sa nu trimiti mesaj gol la 667 pt a le primi. Eu am trimis mesaj fara text la 667 acu 5-6 luni, am tinut tel deschis 1 sapt si nu le-am primit, asa ca am mai trimis unul. Nici pana acum nu am primit ceva. Bafta

Daca toti ati citi ce scrie pe carticica de informare (si nu aruncati totul la gunoi) pe care o prmesti impreuna cu cartela nu ati mai suna la 1234 si nu ati mai cauta raspunsuri pe diverse site. Pe carticica te info aspura acestui lucru cu MMS.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate