Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Domus Stil Confort City

- - - - -
  • Please log in to reply
12948 replies to this topic

Poll: Se adauga un chestionar! (672 member(s) have cast votes)

Va place sa locuiti in Confort City?

  1. DA (183 votes [26.83%])

    Percentage of vote: 26.83%

  2. NU (134 votes [19.65%])

    Percentage of vote: 19.65%

  3. Uneori DA, Uneori NU (79 votes [11.58%])

    Percentage of vote: 11.58%

  4. Nu ma intereseaza. Vreau sa vad ce au votat locatarii (286 votes [41.94%])

    Percentage of vote: 41.94%

Din legendele urbane. Principalele neajunsuri

  1. Pozitia periferica si distanta mare de oras (140 votes [20.53%])

    Percentage of vote: 20.53%

  2. Mirosul si aerul in general (173 votes [25.37%])

    Percentage of vote: 25.37%

  3. Spatiul public si transportul (62 votes [9.09%])

    Percentage of vote: 9.09%

  4. Vecinii (49 votes [7.18%])

    Percentage of vote: 7.18%

  5. Nu ma intereseaza. Vreau sa vad ce au votat locatarii (258 votes [37.83%])

    Percentage of vote: 37.83%

Vote Guests cannot vote

#12907
kayserul

kayserul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 01.04.2009
Buna ziua,

M-ar interesa si pe mine detaliile de contact ale firmei ce inchirieaza locurile de parcare in subteran. Le are cineva?

Multumesc

#12908
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 22.02.2010
Dar pe Negoita nu-l ancheteaza DNA-ul?

#12909
cfcity

cfcity

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.12.2015
puteti va rog sa-mi spuneti cum se procedeaza pentru incheierea unui contract de furnizare apa si care sunt costurile? la fel pentru gaze si electricitate. Multumesc

Edited by cfcity, 14 December 2015 - 17:23.


#12910
In_a_state

In_a_state

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 03.11.2011
Contacteaza Claro Finance (Domus), [email protected].

#12911
wolfsburg

wolfsburg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 26.11.2010
Rog hotul, care mi-a furat bocancii de la usa, sa imi promita ca va avea grija de ei si nu ii va vinde. Chiar daca au imprimat crocodilul pe ei, au costat doar 170 de lei. Nu merita praduiti! Si, daca citesti acest forum, tu, hotule, vreau sa imi explici de ce nu ai luat si matura!! Stiu ca te-ai uitat la ea, pentru ca era in alta parte decat am lasat-o eu. Era noua, spre deosebire de bocanci.

Edited by wolfsburg, 19 January 2016 - 01:05.


#12912
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

View Postwolfsburg, on 19 ianuarie 2016 - 01:04, said:

Rog hotul, care mi-a furat bocancii de la usa, sa imi promita ca va avea grija de ei si nu ii va vinde. Chiar daca au imprimat crocodilul pe ei, au costat doar 170 de lei. Nu merita praduiti! Si, daca citesti acest forum, tu, hotule, vreau sa imi explici de ce nu ai luat si matura!! Stiu ca te-ai uitat la ea, pentru ca era in alta parte decat am lasat-o eu. Era noua, spre deosebire de bocanci.
:)))))):lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

View Postwolfsburg, on 19 ianuarie 2016 - 01:04, said:

Rog hotul, care mi-a furat bocancii de la usa, sa imi promita ca va avea grija de ei si nu ii va vinde. Chiar daca au imprimat crocodilul pe ei, au costat doar 170 de lei. Nu merita praduiti! Si, daca citesti acest forum, tu, hotule, vreau sa imi explici de ce nu ai luat si matura!! Stiu ca te-ai uitat la ea, pentru ca era in alta parte decat am lasat-o eu. Era noua, spre deosebire de bocanci.
:)))))):lol::lol::lol::lol::lol::l

#12913
itadrian

itadrian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.01.2016
Buna ziua,

Am fost plecat o lunga perioada de timp si acum cand am revenit am constant cu stupoare ca au disparut cei de la Domus. Aveti idee unde se poate plati facturile de la apa, pentru ca pe factura nu exista, nici numar, nici cod client, absolut nimic.
Drept urmare imi este teama sa fac transfer bancar asa fara o baza solida.

Va multumesc.
    O zi buna.

#12914
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Salutare, stiu pe cineva care se gandeste la Confort City dar are cateva intrebari:
Are probleme cu caldura? (Gen, e constanta, li se opreste pe timpul iernii, are un pret corect)
Care mai este situatia apei? Tot cu probleme de culoare/miros/calitate?  Gasisem pe net zvonuri cu privire la contract cu apa nova, s-a concretizat ceva sau nu?
Haitele de caini mai sunt prezente? (Iar, citisem posturi cum ca s-a contactat hingherii si se va rezolva)
Cat de rapid este accesul in oras daca nu ai autoturism? (Autobuze/ mers pe jos pana in oras/ metrou si frecventa cu care circula primele).
Daca are probleme cu inundatiile.dezapezirea (popestiul e recunoscut).
Cat de multumiti ati fost de calitatea constructiei si de izolarea fonica (persoana e constienta ca nu sunt conditii de lux, dar vrea sa stie daca il auzi pe vecin si cand trage are o conversatie telefonica sau daca risti sa-ti spargi peretele cand aluneci prin casa).
Multumesc frumos.

Edited by n-amname, 31 January 2016 - 21:21.


#12915
mman

mman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 04.02.2009

View Postitadrian, on 26 ianuarie 2016 - 13:07, said:

Buna ziua,

Am fost plecat o lunga perioada de timp si acum cand am revenit am constant cu stupoare ca au disparut cei de la Domus. Aveti idee unde se poate plati facturile de la apa, pentru ca pe factura nu exista, nici numar, nici cod client, absolut nimic.
Drept urmare imi este teama sa fac transfer bancar asa fara o baza solida.

Va multumesc.
O zi buna.

E OK plata prin banca, sunt identifcate bine. Platesc asa din 2009 si nu au fost probleme. Specifica plat c.v.f. numar_factura si esti ok

View Postn-amname, on 31 ianuarie 2016 - 21:20, said:

Salutare, stiu pe cineva care se gandeste la Confort City dar are cateva intrebari:

Are probleme cu caldura? (Gen, e constanta, li se opreste pe timpul iernii, are un pret corect)
E individuala, ce probleme sa fie? Presiunea la gaze a fost si este ok

Care mai este situatia apei? Tot cu probleme de culoare/miros/calitate?  Gasisem pe net zvonuri cu privire la contract cu apa nova, s-a concretizat ceva sau nu?
Zvonuri sunt multe, apa este ok, niciun proiect ApaNova

Haitele de caini mai sunt prezente? (Iar, citisem posturi cum ca s-a contactat hingherii si se va rezolva)
Mai sunt caini, parca mai putini ca alta data dar mai sunt;

Cat de rapid este accesul in oras daca nu ai autoturism? (Autobuze/ mers pe jos pana in oras/ metrou si frecventa cu care circula primele).
Vezi program RATB. E decent, e program de suburbie

Daca are probleme cu inundatiile.dezapezirea (popestiul e recunoscut).
Inundatii nu, sunt infiltratii in parcarea subterana; Deszapezirea s-a facut, nu foarte bine dar cam la fel ca pe stradutele din Bucuresti

Cat de multumiti ati fost de calitatea constructiei si de izolarea fonica (persoana e constienta ca nu sunt conditii de lux, dar vrea sa stie daca il auzi pe vecin si cand trage are o conversatie telefonica sau daca risti sa-ti spargi peretele cand aluneci prin casa).
Calitate constructie: sunt si probleme, in general ok, raportul calitate pret e decent, poate mai bun ca in alte parti;
izolare fonica: Foarte ok, am avut vecini cu copii mici, nu se aude nimic; am acum copil mic si e ok.

#12916
cfcity

cfcity

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.12.2015

View Postn-amname, on 31 ianuarie 2016 - 21:20, said:

Salutare, stiu pe cineva care se gandeste la Confort City dar are cateva intrebari:
Are probleme cu caldura? (Gen, e constanta, li se opreste pe timpul iernii, are un pret corect)
Care mai este situatia apei? Tot cu probleme de culoare/miros/calitate?  Gasisem pe net zvonuri cu privire la contract cu apa nova, s-a concretizat ceva sau nu?
Haitele de caini mai sunt prezente? (Iar, citisem posturi cum ca s-a contactat hingherii si se va rezolva)
Cat de rapid este accesul in oras daca nu ai autoturism? (Autobuze/ mers pe jos pana in oras/ metrou si frecventa cu care circula primele).
Daca are probleme cu inundatiile.dezapezirea (popestiul e recunoscut).
Cat de multumiti ati fost de calitatea constructiei si de izolarea fonica (persoana e constienta ca nu sunt conditii de lux, dar vrea sa stie daca il auzi pe vecin si cand trage are o conversatie telefonica sau daca risti sa-ti spargi peretele cand aluneci prin casa).
Multumesc frumos.
Salut,

Iti recomand sa accesezi urmatoarele link-uri, pe scurt,ar fi bine sa-si ia gandul...

http://www.adrian-tu...infiltrare-apa/

http://www.adrian-tu...robert-negoita/

Bafta

#12917
carolinne35

carolinne35

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.03.2015
Buna ziua,

Cunoaste cineva un meditator de limba engleza in cartier.

Multumesc.

#12918
mdlupu

mdlupu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.06.2007
ofer garsoniera de inchiriat, detalii in privat!

#12919
c0mas

c0mas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 27.04.2009
Poate vede cineva care are putere sa faca ceva:

Aparent la altii se poate, si exista si solutii, oare nu s-ar putea face ceva asemanator si pe splai (ca sa mai scapam de muntii de moloz)?:

http://stirileprotv....e-politiei.html

#12920
renegader23

renegader23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.06.2010
Buna ziua !
As vrea sa vad parerile sincere ale locatarilor din Confort City referitor la conditiile din acest complex rezidential.
As fi interesat sa achizitionez un apartament in Confort City si sa va fiu vecin de bloc in conditii normale de trai pentru anul 2016 ...
Am citit pe acest forum multe plangeri legate de miros, de apa din subsol si din parcarile din subteran, egrasia de la parter si as vrea sa stiu daca la aceasta data (mai 2016) mai sunt aceste probleme sau s-au rezolvat intre timp ?
Daca mai sunt si alte probleme va rog sa mi le impartasiti si as vrea sa stiu pana la urma daca merita sa ma mut in Confort City.
Va multumesc din suflet !

#12921
In_a_state

In_a_state

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 03.11.2011
Specificati si blocul/etajul care va intereseaza pentru un raspuns mai elocvent. Fontul mai mic data viitoare ar fi de preferat....

Edited by In_a_state, 12 May 2016 - 12:11.


#12922
renegader23

renegader23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.06.2010
Buna ziua !
In legatura cu blocul in care as vrea sa cumpar apartament ar fi de ales intre blocurile cu nr. 4, nr. 5 sau nr. 6.
Imi puteti recomanda care din cele trei blocuri are conditii mai bune, respectiv vecinii, daca parcarea subterana este inundata sau orice alte probleme ?
Va multumesc !

#12923
In_a_state

In_a_state

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 03.11.2011
Ok, nu va pot ajuta prea mult in cazul asta, locuiesc in blocul 10.

#12924
carolinne35

carolinne35

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.03.2015
Buna ziua,

Inchiriaza cineva garsoniera in complex?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate