Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

tepele dealerilor ford

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mircea2303

mircea2303

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.11.2008
pe 10 septembrie mi-am dus masina Ford focus c max cu cutie cvt la service-ul din ploiesti -proleasing din cauza ca mi s-a blocat cutia de viteze, masina fiind in garantie. dupa ce s-au perindat mai multi mecanici, inclusiv unul de la bucuresti de la romcar, mi s-a spus ca trebuiesc schimbate filtrele d si uleiul din cutie.asta inseamna comanda din germania.au facut comanda, peste 1 luna au venit filtrele si uleiul, numai ca nu erau bune - codurile pe care le-a transmis  service-ul erau aceleasi, dar piesele cu totul altceva.alta comanda,alte saptamani de asteptare si de bani cheltuiti pe taxiuri (de masina la schimb nici nu poate fi vorba-"ne pare rau, nu avem").in sfarsit, dupa 10 saptamani vin piesele salvatoare. si telefonul pe care-l asteptam de la service."am pus piesele, am testat masina, nu e nici o imbunatatire, cutia se blocheaza cand se incalzeste uleiul , vom cauta alte solutii".alti nervi , alte telefoane la bucuresti unde mi se spune "am inteles problema, va sunam noi"
    va imaginati ce dispereare ma apuca cand stiu ca am aruncat cu 20000 de euro pe o masina de care nu ma pot folosi si cand ma lovesc de indiferenta si indolenta celor de la FORD care ar trebui sa ma scoata din aceasta situatie
     abia astept sa-mi recuperez masina (anul asta foarte putin probabil) sa o vand cu orice suma mi se ofera si sa-mi pot lua alta marca( sa scap odata pentru totdeauna de orice inseamna FORD)
      si ca o ultima concluzie ....  mai merita sa-ti cumperi ford? cand toti te paseaza de la unul la altul si niciunul habar nu are ce defect ar putea avea masina ( dupa 10 saptamani)

#2
Above_Gods

Above_Gods

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 03.06.2008
masinile Ford sunt in general bune ; asta contrar a ceea ce zic unii despre o marca sau alta . problema este la tine cutia de viteze . iar FORD , sau alt constructor european nu are inca experienta in asa ceva , exceptie facand Audi , dar cutia lor nefiind prea rafinata , cel putin modele vechi . de aia ar fi fost nemaipomenita o cutie manuala , sau una automatica (roti dintate) . iar daca voiai CVT , mergeai pe filiala japoneza , mai ales Nissan sau Mitsubishi , ambele avand o vasta experienta , mai ales NISSAN care lucreaza la CVT de la inceputul anilor `80 .


nu stiam ca FORD au in oferta CVT .

cat depsre dealeri si majoritatea mecanicilor , spune ``Doamne ajuta-ma si treci mai departe`` ; multi dintre ei habar nu au ce vand / repara

Edited by Above_Gods, 13 November 2008 - 19:54.


#3
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,999
  • Înscris: 03.12.2005
Vrei sa tii un jurnal de acum inainte al masinii sau s-o mutam la Coltul Turnatorului ca sa nu mai pateasca si altcineva la fel?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate